Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 ADR] Cylinder - limit kontroli uderzeniowej osiągnięty
@ dark79 Dlaczego sądzisz, że sonda Lambda do wymiany, jeśli błąd jest błędem sporadycznym? Może jakieś hu#@we paliwo zatankowałeś o zbyt niskiej liczbie oktanowej. Wszystkie błędy, które wymieniłeś są sporadyczne. Wykasuj je i za jakiś czas sprawdź czy powróciły. Zacznij tankować dobre paliwo.
-
[B5 ADP] Zepsuty czujnik Halla
A nie przyszło nikomu do głowy, aby sprawdzić wiązkę elektryczną pod względem zwarć i przerw w obwodzie :?:
-
Wlew Gazu - Gdzie?
Jeśli jest kuchenka zasilana gazem z butli 11 KG to jest to to samo. Prawie, bo troszkę różnią się mieszanki.
-
Demontaż poszycia słupka tylnego - jak?
Jeśli to sedan to wkładasz paluszki pod tapicerkę słupka D u góry przy podsufitce i ciągniesz do środka. Stanowczo, ale z czuciem. Jak spadnie z górnego zatrzasku to przyglądając się dokładnie zobaczysz niżej połączenia na zasuwkę. Wysuwasz do góry poszycie i już po demontażu. Masz wszystko na wierzchu. :twisted:
-
kod do zaprogramowania sterownika
00040 dla silnika 1.8T, już ci w drugim wątku napisałem.
-
klimatronic nie dziala
Skale na climatronicu zmieniasz naciskając recyrkuację i + od ustawiania temperatury. Jeśli masz auto sprzed 1998 r. to z tym silniczkiem 1.8T :mrgreen: kodowanie sterownika klimy ma mieć wartość 00040. Jak będzie poprawne kodowanie to powinna zacząć się załączać, pod warunkiem, że jest gaz w układzie.
-
[B5 ALL] Jak odłączyć immobilizer?
Poczytaj sobie dokładnie o naprawie. Nie usuwaj tylko polutuj kabelki na łączeniach i wtedy zrób tylko kasowanie błędów a następnie dopasowanie ECU do immo. Ewentualnie szwankuje ci cewka czytająca przy stacyjce. Kluczyki dopasowywane były niepotrzebnie, ponadto zmniejszyła się pula możliwych jeszcze do zakodowania kluczyków.
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Poszukaj tego przewodu gdzieś na szrotach. To są węże ciśnieniowe i zawsze będą w cenie. PS: ja ostatnio kupiłem wąż od intercoolera do przepustnicy za 30 PLN :razz: W serwisie taki kosztuje x20.
-
klimatronic nie dziala
Trzeba przeprowadzić test elementów wykonawczych i będzie wiadomo, czy któryś silniczek klapki powietrza nie działa. Jak tak to rozebrać, przeczyścić i jeszcze raz test elementów wykonawczych. Jeśli dalej nie działa to rozkręcić sterownik i sprawdzić luty. Wymiana steronika to ostateczność. Po sprawdzeniu lutów w sterowniku przeprowadzić ponownie kodowanie sterownika, bo może być źle zakodowany. Pozdrawiam.
-
komputer
Po kilku otwarciach i zamknieciach powinna zaczac dzialac normalnie. :mrgreen: Oczywiście, że jest procedura programowania. Przy zamkniętych szybkach przytrzymujesz oba przyciski do zamykania w pozycji "zamknij" przez kilka sekund i już po programowaniu. Po włączeniu ponownym zapłonu już powinny działać jak dawniej. :twisted: Dodam, że musi być zapłon włączony, żeby zasilanie przełączników było.
-
Ciepły nawiew
Widocznie masz klapkę zablokowaną. Powinna po wyłączeniu nawiewu zamykać dopływ powietrza. Tak przynajmniej dzieje się przy climatroniku.
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
No i co? To nie jest po prawej stronie silnika patrząc od przodu. To co napisałem odnosi się tylko do tych błędów, które nie dają się skasować, z tych zdjęć, które są niżej.
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
1. Pierwszy błąd mówi o zepsutym G71 (czujnik ciśnienia w dolocie), bądź przerwie w okablowaniu, albo zwarciu do +. Drugi błąd wskazuje na taki sam przypadek jak wyżej ale dotyczący czujnika temperatury w dolocie G72. Aby sprawdzić musisz odzytać odpowiednie wartości w blokach mierzonych. 2. Wg, ale niech się znawcy twojego sinika wypowiedzą to żaden z tych na zdjęciu to nie jest G71. IMO patrząc od przodu to jest on po prawej stronie silnika w rurze za turbiną, wtyczka 4-pin. G71 i G72 są zintegrowane w całość, więc ten czujnik zintegrowany ci padł, lub masz rozłączone kable, bądź przerwę, albo zwarcie. Aby go zobaczyć zdemontuj osłonę pokrywy silnika. Resztę masz na maila odpowiedzi.
-
Centralny zamek - gdzie styki do lutowania ?
Trzeba zdjąć obudowę i dokładnie się przyglądać płytce. Czasami pomocna jest lupa.
-
[B5 AAH] Wymiana tarcz i klocków samodzielnie
Jeśli masz w posiadaniu odpowiedni komplet kluczy i trochę pojęcia o kręceniu nimi to nie napotkasz żadnych problemów. No może poza skorodowanymi, zapieczonymi śrubkami, które nie chcą się łatwo odkręcać. :mrgreen:
-
skrzypiace drzwi..
WD nie jest najlepsze, bo ono tylko penetruje i odrdzewia, ale nie smaruje. Po krótkim czasie skrzypienie powraca. Ja zastosowałem smar w sprayu, który po zastygnięciu wytwarza warstwę parafinki. Idealny do zawiasów, bo nie jest czarny, tylko przezroczysty i nie brudzi.
-
Tylne oparcie - demontaż
Musisz je złożyć i potem na środku (w miejscu dzielenia na dole) oparcia jest taka śruba, która trzyma zawias. Odkręcasz ją i wyjmujesz oparcie. Trochę jest z tym pierniczenia ale da radę to zrobić z odrobiną dobrych chęci.
-
naprawa klamki wewnetrznej
Albo koło Dębicy. Stoi A4 1.8 Avant w wersji RHD (angielskiej )
-
naprawa klamki wewnetrznej
Na szrot i szukaj klamki, bo klejenie niewiele da. Po klejeniu pewnie za jakiś czas złamie się ponownie.
-
[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?
A co ja napisałem. Usunąć błędy i zakodować ponownie. Skasowanie błędu z pamięci sterownika to nie jest jego usunięcie. Najpierw usuwa się przyczynę a potem skutek.
-
Przerywa radio słabnie sygnał!!!! jaka przyczyna ??
Masz pewnie podłączony sygnał gala, który odpowiada za wzrost głośności radia wraz ze wzrostem prędkości.
-
[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?
Otóż tak. Panel miga bo prawdopodobnie są popękane luty i w pewnym momenci stracił zasilanie. Powoduje to utratę kodowania sterownika. Procedura jest taka. Wykasować błądy (usunąć ich przyczynę), przeprowadzić procedurę kodowania sterownika. Wtedy przestanie migać i będzie wszystkim poprawnie sterował. Napisz jaki masz silnik, jaki kompresor klimy to dostaniesz kodowanie odpowiednie.
-
1.8turbo + LPG + zmiana programu - możliwe ?
To nie jest bezpośredni wtrys tylko wtrysk sekwencyjny. Można to robić ale.... 1. po tuningu wzrasta temp spalin, które przy zasilaniu LPG i tak mają większą temperaturę, co może spowodować uszkodzenie turbiny, bądź uszczelki pod głowicą bądź innych rzeczy. 2. po podniesieniu ciśnienia doładowania gaz dostarczany z reduktora instalacji sekwencyjnej może mieć zbyt niskie ciśnienie, co będzie skutkowało obcinaniem mocy na gazie przy gwałtownym przyspieszaniu, będzie wtedy zależnie od instalacji gazowej przełączać na benzynę i silnik będzie w takim momencie "świrował". 3. Albo chcesz jeździć szybko albo tanio. Ewentualnie zmień na diesla z chipem.
-
zamek drzwi kierowcy - czasem nie dziala
Sprawdź płytkę pompki, bo popękane luty na płytce dają podobny efekt.
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
Można adaptować obroty biegu jałowego, trzeba tylko odpowiedni login znać (nie wiem jak w AFN, ale w 1Z można). Ale czy te które masz obecnie (fabryczne) tak bardzo ci przeszkadzają. A czy nie lepiej zająć się układem wydechowym, żeby w rezonans nie wpadał.