Treść opublikowana przez szogun0
-
[ALL B7] Opis pinów w gnieździe diagnostycznym
Google twoim pomocnikiem, jest tam wszystko ładnie opisane.
-
[INNE] Wymiana czujnika i dalej wywala błąd
Silnik pracuje równo czy nie. Jeśli nie to do sprawdzenia koło foniczne czujnika.
-
[ALL B7] Odpływ ze skraplacza / dezynfekcja.
Nie ma w żadnym samochodzie. Jak coś to odpływ z parownika. Jest od spodu samochodu.
-
Panowie jest wśród nas jakiś pracownik służby więziennej???
Sorry za OT, ale chcesz sobie lepszą celę na Załężu zamówić czy co?
-
[ALL B7] Prośba o sprawdzenie daty produkcji pojazdu po VIN
Tego nie jestem w stanie zmienić ale są jeszcze informacje katalogowe, gdzie można wyszukać jakie numery VIN w jakich miesiącach produkowali.
-
[B5 AKN] Sterownik ABS 2.5 TDI V6
Obawiam się, że musisz szukać nowego sterownika. Bo jak ktoś już tam nagrzebał to inni nie poprawią za bardzo po nim.
-
[ALL B7] Prośba o sprawdzenie daty produkcji pojazdu po VIN
Udziela ale z dokładnością co do 1 miesiąca. Jeśli tyle wystarczy, to można się z niej dowiedzieć.
-
[B5 AFN] Problem po wymianie licznika
Kanały adaptacji 60, 61, 62, resztę podpowie dobry VAG, jakie wartości zapisać. Albo odczytaj jakie masz zapisane wartości a podpowiem na co zmienić.
-
[B5 AFN] Problem po wymianie licznika
OK, licznik od A4, ale i tak wymaga odpowiedniej adaptacji, żeby uruchomiły sie obroty. A wtedy sygnalizacja spadku ciśnienia oleju przestanie pikać.
-
[B5 AFN] Problem po wymianie licznika
Adaptacja w odpowiednim kanale. Licznik zapewne od A6 a tam info o obrotach szło po CAN.
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Popuścić na śrubach i zlogować jeszcze raz zwracając uwagę, czy zwiększy się masa powietrza zasysanego.
-
[B5 AEB] Dwa ECU w jednym aucie. czy to możliwe?
Na 2 sterownikach nie za bardzo idzie to zrobić. Ale można by się teoretycznie pobawić z pamięcią o 2x większej pojemności i 2 różnych programach.
-
[B5 ANB] Swap silnika 1.8T ANB na inny 1.8T APU ew AEB
Jeśli P&P to szukaj APU, bo jak zamontujesz AEB ze sterownikiem od niego, to ABS i inne sterowniki mogą się pluć o brak komunikacji.
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Może, a może kat jest przytkany.
-
[B6 BFB] Logi do oceny 1.8T BFB
Samochód jest czymś przytkany, coś maława masa powietrza zasysanego jest zmierzona.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Informacje serwisowe mówią, że jeżeli układ był rozszczelniony i wystawiony na działanie powietrza przez dłużej niż kilka godzin - należy wymienić osuszacz.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Przewodu odkręcić nie można, bo aluminium koroduje i próba odkręcenia kończy się często urwaniem, być może twój mechanik nie chciał ryzykować i opowiedział ci taką oto historię o klejeniu.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Nie, bo był fabryczny i mają normalne gwintowane przyłącza. Przykładowe zdjęcie na aukcji. http://allegro.pl/item1149341717_osuszacz_klimy_z_obudowa_vw_passat_audi_a4.html Tylko nie radzę kupować używanych, bo są bezużyteczne.
-
Zdarzenie na drodze + bójka
Zaczęło się od braku kultury, przeszło w chamstwo a może się skończyć wyrokiem.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jest OK. Były takie wersje FIS.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Audi może nie przewiduje, ale powinno się co 2 lata wymieniać. Przewody są normalnie przykręcane. Koszt nowego osuszacza do B5 to 100-200 PLN.
-
[ALL B7] Diesel - CR - powietrze w układzie paliwowym - teoria vs. praktyka ?
Zmiany ciśnienia paliwa, spadek ew. ograniczenie mocy. Problemy z uruchomieniem silnika. To tak na szybko z praktyki.
-
Sprawdzenie vin MErcedesa
Ten drugi nigdy nie miał napraw w okresie gwarancji.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Brak odpowiednich ciśnień . Uszkodzona sprężarka, zbyt mała ilość czynnika lub uszkodzona dysza dławiąca.
-
[B6 AWX] Kolo dwumasowe Sachs - nie uznana reklamacja - potrzebna pomoc
Dwumasowe koło kupiłeś na rachunek czy wziąłeś przez jakiś warsztat lub firmę, żeby było taniej? Jak przez firmę to d*pa zbita. Jak na paragon, to podstawowym błędem było korzystanie z gwarancji. :gwizdanie: Należy wtedy korzystać z "niezgodności towaru z umową". A różnicę wyjaśni ci miejscowy Rzecznik Praw Konsumenta jak również pomoże w negocjacjach z gwarantem. Przy każdym Starostwie Powiatowym powinien takowy być i pomaga petentom za darmo. Moja rada, udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta.