Treść opublikowana przez wiki
-
Jaką przednią szybę wstawić?
bierz śmiało Nord Glass to są dobre szyby
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
mi klimatronik przekłamuje o około 6 stponi
-
[B5 1,6] 99'1,6 "17"
przód mi sie bardzo podoba
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczeg-problem z jego dokreceniem
otóż zakupiłem nowy korek firmy Febi (rzekomo), wyglada identycznie ale sposób w jakim się dokręca jest inny niz oryginalny, jest w korku taki wypust - zamek który w oryginalnym korku zapiera sie o wypust przy gwincie zbiornika, a ten nowy przy koncu dokręcania wyraźnie przeskakuje przez ten wypust i korek daje sie obkrecić jeszcze raz i wtedy siedzi solidnie i ciasno dokręcony podczas gdy oryginalny po oparciu się o ten wypust jest lużny- nie jest dokręcony na max. i teraz nie wiem który jest dobry i jak powinno być, bo mechanior pokazywał mi w Passacie-te sam zbiornik i korek i tam było takie kliknięcie jakby zpadka w zamku przy dokręceniu chodzi o to czy korek powinien się tylko zapierać tym wypustem i siedzieć w zbiorniku luźno tzn. nie dokręcony(lekko się odkreca i jest milimetrowa szparka ), czy powinien się zatrzasnać i być mocno dokreconym :confused: [ Dodano: 01-04-2007, 13:16 ] chodzi o te elementy które zaznaczyłem bo widzę że nie wiecie o co chodzi
-
[B5 ADR] Przegrzewający się 1,8
termostat się nie otworzył i zagotowałeś płyn, choć nie była to temp. jego wrzenia i pewnie temp. cieczy była wyższa bo wskażnik na budziku tylko zgrubnie pokazuje, lub płyn masz już wyeksploatowany po wymianie termostatu na Wahlera i płynu i trasie 100 km z prędkościa 140km/h po wjechaniu do miasta i postoju na światłach na wskaźniku pojawiło się około 105 ale nic mi się nie zagotowało, teraz mam oryginalny termostat i nie zauważyłem takiego zjawiska martwi mnie to że u ciebie nie załaczył się dodatkowy wentylator a powinien w tej sytuacji :confused: wymien termoastat i zalej nowy płyn
-
[B5 1.6] Moje A4 1,6 ADP
tak samo jak twój silnik, zawieszenie i cała reszta :twisted: - powodzenia na rajdach, aha o klatce zapomniałeś w kabinie, fotelach i pasach rajdowych myślę że niedługo je zobaczymy i o kasku nie zapomnij przeznaczeniem tej kierownicy są auta rajdowe, gdzie w kabinie panują spartańskie warunki ale nie do seryjnego auta z wyposażeniem (ładny kokpit, tapicerka,fotele) ależ jestem zgryźliwy ale nie mogłem się powstrzymać widząc coś tak brzydkiego jak ta kierownica w cywilnym aucie z niedoborem mocy nie gniewaj sie stary ale tu szczere odpowiedzi dostajesz bez zciemy
-
Ciekawe i przydatne linki
www.poboczem.pl
-
Wentylator klimy. Kiedy powinien krecic?
po pierwsze nie tylko uzupełnić czynnik ale zlikwidować nieszczelność, a po drugie to nie wiem czy czynnik chłodzący nie smaruje sprężarki i załączanie jej na sucho może się źle dla niej skonczyć ale tu się mogę mylić bo specem od klimy nie jestem
-
[B5 AVANT] Problem z szyberdachem
jeśli brak smaru na mechaniżmie prowadnic, to należy konserwować przez nałożenie tam smarowidła, co do tej metalowej części to nie jest czasem wysuwający sie spojlerek po całkowitym uchyleniu szyberdachu - choć nie pamietam czy w A4 to mam :confused: ale w Oplu Vectra to miałem
-
[B5 1,6]Problem z temperaturą układu chłodzenia
powiem ci jedno, dałes sie naciągnąć na koszty, co skutkuje dalszym występowaniem usterki, szkoda że ci silnika nie kazał wymienić podepnij VAGa, sprawdź czy pompa pracuje, może nagrzewnica zapchana - posprawdzaj to i babol wyjdzie a tego mechanika to zmień natychmiast :exclaim:
-
plamy na masce nie do usuniecia
zrób tak jak mówię, no chyba że pterodaktyl tam sie załatwił no to wtedy będzie problem
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
nie no spoko tak tylko pytam, żyjemy w wolnym kraju
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
że tak sie wtracę tutaj, źle wam tutaj rodacy z wlkp. że uciekacie na swoja stronkę , przecież tu jest wszystko co potrzeba
-
Spalony tweeter ?
no cena była rewelkaja bym brał dwa co by jednakowo cykały
-
plamy na masce nie do usuniecia
ludzie co wy, spryskać płynem do szyb kilkakrotnie niech odmięknie i usunąć a jak zostanie ślad patrząc po światło, to mleczko polerskie i śladu nie będzie :twisted:
-
[B5 2.5 tdi] mój avancik
słodycz dla oczu tylko plastyk wokół mieszka podrapany bardzo
-
[B5 AFN --> AKN] Moja niuńka
a mi leży i to bardzo, wysmienita ale ładniej wygląda na B6 i B7
-
Avant przeceniany?
podpisuję się pod tą wyliczanką ! seadany to limuzyny a avanty to już takie mniej reprezentacyjne, ale jak by mi sie trafił przy kupowaniu w fajnej wersji i zadbany avancik to bym łykał bo aż tak mi to nie przeszkadza ale jak bym miał wybór w salonie to zdecydowanie sedan
-
Sprezyna przy bezpiecznikach ???
napewno to nie jej miejsce, schowaj ją sobie na pamiątkę, dużawa ta sprezyna, przy kolumnie kierownicy jest raczej nie potrzebna, a jeśli ci wszystko działa tzn. np. regulacja kolumny to daj sobie spokój
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
odpowietrz go dobrze, a termostat to oryginalny kupiłeś ?
-
[B5 AVANT] Tylnia wycieraczka
zwarcie styków w manetce, lub gdzieś w instalacji
-
[B5] spinki w dywanikach
montaż tych spinek , to podniesienie wykładziny i nabijanie ich od spodu - trzymaja się na takich szerokich blachach, ale dziwne że ty ich nie masz, myslałem że są w każdym Audi jest to super sprawa, dywaniki są zawsze na miejscu [ Dodano: 25-03-2007, 11:28 ] to stwierdzenie jest dla mnie nie czytelne, bo nie wiem czychodzi o wykładzinę czy dywaniki z otwoemi pod te zaczepy
-
Kiedy wymieniac sprzeglo?
mam to samo, jak kupiłem autko z przebiegiem 124k już to miało i teraz przy przebiegu 145k jest tak samo i nic sie nie zmieniło, trzeba sie przyzwuczajić, choć nie jest to za wygodne, przy redukcji i szybkim starcie, myśle o wymianie ale jakoś to odwlekam, bo słyszałem że po wymianie na krótko jest lepiej, te typy tak mają, ogólnie słyszałem opinię że Audi i VW mają słabe sprzęgła - szybko się kończą tzn. wysoko bierze
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
jeśli kupiłes oryginalny z ASO to jest to bardzo dziwna sprawa, ja stawiam na wadliwy termostat, ewentualnie czujnik temp.(auto ma 10 lat więc ma prawo sie uszkodzić- tak było u mnie, wyrzucało bład czujnika na VAGu i po wyjęciu jego był cały spękany), trzeba podpiąć VAGa, spróbować jeszcze z jednym termostatem
-
No i skasowania lalunia:(
trochę się pomarszczyła, szkoda ładne autko było :confused: