Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 ADP] Ubywanie cieczy chłodzącej ze zbiorniczka wyrównawczego
Zacznij od sprawdzenia czy gdzieś na zaciskach przy króćcach nie masz przecieków.
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
Pawlo 2004 Ty piszesz o odpływach, które znajdują się w okolicach (pod) akumulatorem i serwem - ja na temat odpływów nic nie napisałem. Zwróciłem uwagę na miejsce w którym jest zamontowany filtr kabinowy, a on jest zupełnie w innym miejscu zamontowany niż odpływy.
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
A mnie wlewała się woda w okolicach właśnie schowka, okazało się że na wysokości filtra kabinowego pozatykały się "kanaliki" odprowadzające wodę w kierunku komory silnika. W moim przypadku wystarczyło wyjąć obudowę filtra kabinowego (trzy śrubki) i dokładnie wyczyścić okolice puszki, w której filtr się znajduje - tylko ja mam model B5 nie wiem jak jest w B6.
-
[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?
Ponoć liczy się technika a nie wielkość - więc nie śmiej się z małych silniczków.
-
[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?
No gdy chodzi o rozrząd i jego podzespoły to raczej do V będą droższe niż do rzędowego - przecież elementy są zdublowane, tak samo będzie pewnie z innymi częściami np. czujniki, czy sądy.[br]Dopisany: 22 Październik 2010, 17:24_________________________________________________sonda a nie jak napisałem sąda
-
[B5 1Z] Cieknący olej. Proszę o pomoc.
A niedziałanie licznika w jakich momentach się pojawia? Próbowałeś odłączyć klemy na jakiś czas? Ja ostatnio założyłem zestaw ksenonowy i kiedy po odpaleniu, gwałtownie włączyłem światła to cały licznik się "zawiesił" - obrotomierz i prędkościomierz przestał działać pozapalały się kontrolki. Po zdjęciu klem licznik zaczął normalnie działać - tylko że u mnie to była wina nagłego spadku napięcia. Może pojawia się jakiś "błąd", który komputer nie potrafi normalnie zinterpretować i skutkuje to niedziałaniem licznika. Podłączałeś VAG?
-
[B6 ASN] Audi A4 B6 3.0 V6
Gdy chodzi o gaz to nie ten dział - ale powinno jeździć. A gdy chodzi o "chek engine" to proponuję podłączyć VAG - bo ta kontrolka może informować o wielu różnych "ciekawych" rzeczach.
-
[B6 BFB] Hałas z pompy paliwa?
Kiedy przekręcasz kluczyk w stacyjce w pozycje rozruchu to wtedy pompa zaczyna "ostro" podawać paliwo i słyszysz "szum" - rzecz normalna (jak kiedyś przekręcisz kluczyk i nie usłyszysz tego szumu to raczej samochodu nie odpalisz i będziesz miał do wyboru: spalona pompa, spalony bezpiecznik, walnięty immobilajzer).
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Bardzo fachowa robota - no jak byś zakupił razem z radiem oryginalny "dekielek". Kolega arre ma 100% rację, zamieść rysunek ramki dla potomnych na Naszym forum.
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Ja wtrącę swoje trzy grosze do str 16 - ja mam z marca 1998 h4 lampy Valeo - czy samochód był walony? Nie wygląda na to - jedynie co to samochód był kupiony z salonu we Francji.
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Panowie a jak Audi w lampach na H4 realizowało problem ze światłami długimi? To znaczy czy przy włączaniu świateł długich (konkretnie model z 1998r) światła mijania gasną czy nie?
-
[B5 ARG] Ciężko odpala jak jest zimny
A sprawdzałeś stan akumulatora - jakie ma napięcie, ile jest elektrolitu w celach?
-
[B5 ADR] Filtr węgla aktywnego
A może to tylko zawór od filtra węgla, który sobie delikatnie i rytmicznie "klekocze"?
-
[ALL B5] Moje A4 seria
Zmiany fajne tylko bez sensu pomysł z podświetleniem zegarów. A przy okazji, który wahacz się urwał na ostatnim zdjęciu? Jakieś inne szkody były poza wahaczem (uszkodzony przegub lub coś w tym stylu)?
-
[ALL B5] Problem z głośniczkiem w drzwiach przednich.
Bez zdjęcia boczku nie dostaniesz się do głośnika - roboty na 15-20min bez zbędnego pośpiechu.
-
[B5 ARG] Powietrze? wali po odpaleniu w rurę wydech. (video)
Można "awaryjnie" samochód odpalić z gazu - ja muszę trzymając guzik na kontrolce od gazu przekręcić kluczyk w stacyjce (aż zapalą się wszystkie lampki) wtedy puszczam guzik i przekręcam stacyjkę w pozycję "wyłącz" i po tym już mogę odpalać z gazu.
-
[ALL B5] Walka z drobnymi wyciekami miski i klawiatury
domjenick ten preparat to jest do mieszania z olejem silnikowym czy do "fizycznego" uszczelnienia, tak jak zrobił to Labiel ? Bo jeżeli to pierwsze, to ja tym preparatom nie ufam, kiedyś coś takiego zastosowałem w swoim poprzednim samochodzie i nie byłem z tego zadowolony.
-
[ALL B5] Walka z drobnymi wyciekami miski i klawiatury
Z tą masą uszczelniającą niezły patent . Tylko ja osobiście bym już wymienił tą uszczelkę z pod klawiatury - bo jeżeli ona jest stara to całkowicie straciła swoje zdolności uszczelniające (uszczelka powinna być miękka, a stara uszczelka raczej staje się bardzo twarda). A czy z tyłu za napinaczem też wysmarowałeś uszczelniaczem? Bo u mnie po wymianie uszczelki zaobserwowałem znaczne pocenie się właśnie w tym rejonie, dookoła jest dobrze ale tam to porażka.
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
Jak na 16tys dolewasz 100ml to znaczy, że praktycznie samochód nie bierze oleju - są to śladowe ilości.
-
Moja a4 Prosze o komentarze
Ale dlaczego nie podobają się Wam lampy? Mnie one się podobają - przynajmniej nie trzeba bawić się w montowanie świateł do jazdy dziennej. Grill faktycznie wygląda byle jak.
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
Z tego grona to tylko onkel1161 ma w miarę "młody" samochód, Panowie jeździmy samochodami, które mają ponad 10lat, nie sposób aby silniki nie brały oleju. Są to samochody (silniki) co by nie było "lekko" nadgryzione czasem, no nie ma mocnych muszą brać olej, czy z gazem czy bez niego.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Niektórzy powiadają, że łańcuszek trzeba wymienić "razem" z trzecią wymianą paska rozrządu- czyli z gruba licząc to będzie jakoś 240.000km (chyba).
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Ktoś (nie pamiętam jego nicka) w tym dziale w innym wątku napisał, że do ADR założył napinacz hydrauliczny (ten tańszy), niestety nic więcej nie dodał jak się jeździło po zmianie.
-
[B6 ALT] Podskakują obroty silnika przy zmianie biegów
U mnie VAG żadnych błędów nie pokazuje - i co w takim przypadku?
-
[B5 ADR] Silnik 1.8 z 3 letnia instalacja LPG--warto?
Ja jeżdżę na STAG300 i instalacja daje rade.