Treść opublikowana przez marewel
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
Nie jest zle,a nawet stwierdzę ze jest bardzo dobrze cale 130KM powinno być.
-
[A4 B5] Huczenie w zawieszeniu
Podnosisz furę najpierw np. kolo prawe później tak samo lewe i zapinasz bieg 5 i sprawdzasz która strona ci huczy.
-
Kiedy wymieniac sprzeglo?
Tak czy siak musisz ja wyjąć.
-
BMW i nowy 2.0 D BiTurbo
Pompo-wtryski to od razu był slepy zaułek,a montowali je chyba dlatego żeby zachować odmienność.
-
[B5 ADR] Silnik ADR w A4 i VW
Mysle ze sa identyczne.
-
BMW i nowy 2.0 D BiTurbo
Bo audi nie mogło zostać w tyle,nawet gdyby paliło 2x więcej.
-
Kiedy wymieniac sprzeglo?
Mi jak ruszam i przy zmianie biegów coś stuka jakby był luz w skrzyni,i nie wiem czy przypadkiem sprężynki z tarczy sie nie skończyły.A sprzęgło można troszkę poluzować na cięgle przy pedale.Bedzie wtedy niższe.
-
BMW i nowy 2.0 D BiTurbo
2.0 TDI mit Common Rail.Widze pompo-wtryski sie znudzily.
-
[B5 1.8]Brak iskry po podlaczeniu vaga
Widocznie masz talent,bo ja podlaczalem tez 1 raz nie mając o tym zielonego pojęcia i wszystko mi dzilala.
-
[A4 B5] Huczenie w zawieszeniu
I tu sie mylisz franek.
-
[ALL] Ilość czynnika i oleju w układach klimatyzacji -wartości
a jak masz klape od innego modelu ( inny silnik i wyposazenie ) To fachowiec który ci nabija powinien mieć odpowiednia tabele i popatrzyc.Ja bylem u 2 fachmenow i jeden chciał mi nabijać klimę od nowa czyli cale 650 czy 700g bo powiedział ze klimy sie nie uzupełnia tylko mabija od nowa,a nastepny sie zaśmiał i powiedział ze czynnik sie wyciąga odpowiednia maszynka patrzy ile go jest i następnie jeśli brakuje to sie dodaje odpowiednoia ilość i nabija s powrotem.I w to jestem wstanie uwierzyć.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
Pewnie masz zamawiac do AWX z B6,tylko ciekawe czy ktos nie ogolocil tego motoru elwktroniki sterujecej i masz tylko 115 ps.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
Podejrzewam ze AWX AJM/ATJ z wygladu sa bardzo podobne lub identyczne,wiec nie ma co sie podniecac tylko odczytac numer silnika najpierw.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
Narazie nie ma wskazowek ze jest to AWX,bo wciaz nie widzę na fotkach numeru silnika.Ponadto auto data podaje ze był silnik PD od roku 99-01 115 KM o oznaczeniach AJM i ATJ.
-
[B5 1,6] czy ta sonda lambda będzie pasowała??
Teraz z innej beczki,podpinam VAGA nie ma bledow,wiec jaka jest szansa ze sonda jest uwalona?
-
[B5 ADR] Ciśnienie pompy olejowej silnika
Nigdy nie spotkałem sie z sytuacja ze popychacze sie napełniły i popodpierały zawory.
-
Problemy z szybkościomierzem.
Mi podobnie wciaga 1.6.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Pytasz czy stwierdzasz :exclaim: Stwierdzam.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Orlen Patinium,bo jak nie ma różnicy to po co przepłacać?
-
[ALL B5] Wymiana filtra kabinowego
Nad filtrem jest taka rynienka,u mnie była złe założona i zalało mi polowe auta.
-
zmiana oleju na olej o większej gęstości
10W40 różni sie tym od np.15W40 ze jest rzadszy w niższej temp.czyli zima szybciej nasmaruje silnik i umożliwi łatwiejszy rozruch.
-
Podłokietnik w standardzie
A ten ori jak montuje sie bez problema?
-
A4 - Passat - takie samo zawieszenie??
B5,B6 ma taka sama przednie zawiasy takie same,tylne jest juz inne po nie ma kolumny mcpersona,tylko ma sprezyne osobno,a amora z boku.Natomiat B7 nie ma juz wielo wahaczowego z przodu tylko zwykle jak w golfie V.
-
Oszczedna jazda z silnikem 1.6?
To widze ze tobie pali nawet mniej niz podaje producent.Bo ja jak troche dodam do 9,7=3 to wyjdzie mi 12,7 i tyle mi pali.Do trasy przy 120 dodam 2 i tez by sie zgadzalo. Ty chyba nie możesz sie pogodzić że sporo Ci łyka to 1.6, na siłe wmawiasz innym że tak ma być, nie pierwszy raz, wyluzuj Każdemu pali tyle ile mu wleje, a jak szybko spali litr zalezy w głównej mierze od buta.. no i elektroniki.. może czas żebyś dokładnie wszystko sprawdził.. ? Próbujesz udowodnić innym że mało im pali 1.6, czyli w sumie wmawiasz mi że dystrybutory na stacjach zaniżają ilość wlanego paliwa bo wątpie żeby licznik przekłamywał aż tyle na seryjnych oponkach i kalkulator na kompie sie mylił.. Nic nikomu nie wmawiam tylko mowie realne spalanie.I nie jest to moj 1 samochod ktory pali troszke wiecej niz mowi producent.I raz na jakis czas znajdzie sie ktos rozsadny kto potwierdzi mioje zdanie.
-
Oszczedna jazda z silnikem 1.6?
To widze ze tobie pali nawet mniej niz podaje producent.Bo ja jak troche dodam do 9,7=3 to wyjdzie mi 12,7 i tyle mi pali.Do trasy przy 120 dodam 2 i tez by sie zgadzalo.