Treść opublikowana przez Pawlo 2004
-
[ALL] Parowanie przedniej szyby na zewnątrz podczas klimatyzacji
Jak sa do tego sprzyjające warunki to każdy tak bedzie miał więc bez paniki
-
[ALL B6] Uszczelka komory silnika
Moze koleś pomylił ja z uszczelką od B5, bo w B5 ta uszczelka składa się z 2 albo 3 części.
-
[ALL B6] Uszczelka komory silnika
Panowie mam szybkie pytanie Potrzebuje kupić uszczelkę komory silnika, tą która widać po otwarciu maski i biegnie po błotnikach i przednim pasie. Czy ta uszczelka jest jedna czy składa sie z dwóch bo na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item1166615181_uszczelka_lewa_komory_silnika_audi_a4_b6_8e0_tanio.html kolo pisze, ze to uszczelka strony lewej więc o co kaman?? bo po zdjeciach jakie znalazłem nie widac zeby ta uszczelka była gdzieś łączona w połowie i składała sie z dwóch Tak więc czy ktos moze zobaczyć w swoim aucie jak wygląda ta uszczelka i czy jest tylko jedna czy składa sie z dwóch części Z góry dzieki
-
[ALL] Woskowanie na myjni bezdotykowej
jak reszte mozesz miec swoja skoro na takich myjkach jest zakaz mycia recznego Koledze chodziło o to, ze tylko myje ewentualnie tam auto a woskuje sobie sam pod domem Ja osobiscie myje auto na takich myjkach tylko zimą jak jest zimno, w normalnych warunkach myje auto sam na podwórzu czy tez na parkingu pod domem. Efekt 100 razy lepszy
-
[ALL B6] Osłona silnika i skrzyni
Ja też mam z allegro ale ori kupiłem z jakiegoś rozbitka, musiał byc walony w tył bo osłona nie miała zadnej ryski ani nic peknięte. Jedynie była strasznie zaolejona ale karcher zrobił swoje i wyglada jak nowa. Dałem za nią 120zł. Warto przeglądac allegro bo nie raz zdarzają sie okazje.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
1) Golf II 1987r 1.3 gaźnik 2) Golf II 1991r 1.3 pełen ftrysk 3) Golf III 1996r 1.8 4) Golf IV 2000r 1.9 TDI 115 konny (widoczny na foto niżej) 5) Audi A6 2003r 2.5 V6 TDI Quattro (widoczna na foto niżej) 6) Audi A4 B6 2004r 1.9 TDI 130 konny (widoczna na foto poniżej) 7) Już niedługo A4 B7 2006r 3.0 TDI Quattro 232 konny który bedzie podkręcony do około 280 koników Jak widać uwzględniam tylko auta VAG
-
[ALL] Odpryski od kamyczków
Benzyna ekstrakcyjna jest najbezpieczniejsza do smoły spod listew i zderzaków.
-
[ALL B5] Gdzie to zamontować? potrzebna etka
dokładnie tak jak kolega pisze, musisz zdemontowac nadkole i to tam włozyć, w B6 jest to przykręcane na 1 śrubkę, tutaj zapewne też
-
[ALL] Odpryski od kamyczków
Ja raczej polecam udać się do ASO i na podstawie VIN kupić za 44PLN zestaw naprawczy składający się z fiolki z lakierem auta i osobnej fiolki z lakierem przeźroczystym. Do tego zaopatrzyć się w papier wodny o gradacji 3000 i 2000 oraz Ultimate Compound Meguiarsa. - Każdy z odprysków dokładnie oczyścić papierem 2000, następnie odtłuścić alkoholem. - Nałożyć punktowo lakier pędzelkiem znajdującym się w zestawie. - Odczekać 6-7h i wygładzić naniesione kropki papierem 2000. - Następnie nałożyć lakier przeźroczysty który po wyschnięciu również wygładzić papierem 2000 a później 3000. - Na koniec wszystkie zmatowienia i zarysowania wypolerować Ultimate Compound. - Dopiero wtedy nałożyć wosk Nie trzeba tak długo czekać bo baza wysycha po kilkunastu minutach ale z kolei z lakierem przezroczystym należy czekać kilka godzin
-
[ALL B6] Schowek z desaktywacja poduchy pasazera - blad airbag ???
Podłącz VAG-a i zobacz skąd ten błąd jest to tyle na początek
-
[ALL B5] Problem z szyberdachem Webasto
Na moje nie podejdzie ori pod tą dziurę którą teraz masz, no chyba, ze szpary nadrobisz silikonem Potrzebowałbyś szyny do szyberdachy no i podsufitówkę nową. gra nie warta świeczki, to lepiej juz kupić nowy szyber tej firmy który zapodałes w linku
-
[ALL] UsuniEcie kleju do szyb z blachy
Tak więc w woli wyjaśnienia, starego kleju nie jesteś w stanie usunąć rozpuszczalnikiem. Świeżo nałozony, jeszcze nie wyschnięty da radę zmyć jakimkolwiek rozpuszczalnikiem, nawet benzyna ekstracyjną ale koledze chodzi o stary klej.
-
[ALL] UsuniEcie kleju do szyb z blachy
Nie usuniesz kleju rozpuszczalnikiem zaufaj mi
-
[ALL] Brzydka rysa na masce
to jest właśnie pasta tempo, największe ścierwo jakie znam Pasta tempo jest mocno ścierna i tu masz na to doskonały przykład. Tą pastą mozna polerować lakiery takie jak akryl a nie lakier dwuskładnikowy ale mniejsza o to. Rysę jak i tą smugę po wyżej wymienionej paście tempo bezproblemowo usuniesz u lakiernika, sam sie za to nie bierz bo mozesz narobić sobie jeszcze wiekszego kłopotu a lakiernikowi zajmie to dosłownie kilka minut i skasuje na flaszeczkę, nie daj sie wkręcic ze musisz zostawic auto i zapłacić 150zł, jak tak ci powie to podziękuj mu i odjazd Papier 2000 potem 2500, polerka maszynowa i po rysce nie ma śladu. Koszt tej usługi jak już pisali koledzy wyżej 30zł i 15min pracy ze spokojem i pogaduszkami
-
[ALL] UsuniEcie kleju do szyb z blachy
Nie ma takiej opcji, tego już nie usuniesz, zawsze zostanie ślad.
-
[ALL B5] Malowanie błotników
Na moje hardjack kiepsko zrozumiał lakiernika albo źle nam to wytłumaczył Zapodaj fotke tego elementu i powiemy ci co z tym najlepiej zrobić
-
[B5 AFN] Używane Goodyear F1 czy warto?
wolałbym te dunlopki, fajnie sie na nich jeździ a goodyear-y są twarde i słabo sobie radzą na deszczu, jeździłem więc wiem
-
[ALL B7] Moje Kwarc AUDI A4 2.7 TDI
Furacz kox Z xenonem w UK cięzko, wszystkie A4 jakie widzę czy to s-line czy nie to jest bez xenonów, możliwe, ze jest to bardzo drogi dodatek w salonie i ludzie wolą zabrać np skórę w to miejsce. Nie wiem jak to tłumaczyć. Skóra jaka masz to moje marzenie taka lub z kolor piaskowy w środku, B7 z takim wypasem będę szukał już za jakiś czas tylko, ze z 3.0 TDI i Q
-
[B6 AVF] Gaśnie sam silnik na ciepłym
chyba EGR kolego a nie ERG
-
[ALL B6] Przewody/węże klimatyzacji
Nie wiem ile jest stopni przy wylocie ale mam tak samo jak włączę klime i stoję w miejscu to nie leci zbytnio zimne powietrze ale jak juz rusze i jadę to zaczyna mrozić i to konkretnie
-
[ALL B6] Przewody/węże klimatyzacji
ASO 15zł :gwizdanie:
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Jak to chcesz zrobić skoro te fotele maja całkiem inny wygląd?? tamte fotele to kubły a ty masz zwykłe naleśniki więc nie ma takiej opcji wszystko jest p&p jeśli chcesz przełożyć całe fotele Nic nie musisz robić wystarczy odłaczyć poduszki na odłaczonym akumulatorze tak zeby komp nie załapał błędu
-
[ALL B6] Przewody/węże klimatyzacji
Tak ma być bo ja tak mam
-
[B6 AKE] Listwy drzwiowe dolne s4 sedan
U Gajosa każda z osobna kosztuje 397.26zł co daje razem 1589.04zł Mając jakieś zniżki jak wielu z forum mozna to załatwić o jakieś 20% taniej np Wąski u którego już robiłem zakupy
-
[B6 AVF] Wycieki oleju
:polew: EGR to ta metalowa część która wystaje z osłony silnika jak otworzysz maskę. odkręć osłone i oblukaj ten EGR