Treść opublikowana przez Proof
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jesli silnik zużyty to nie powinienieś przechodzić z półsyntetyka na syntetyk.Jeśli już to zrobiłeś to po 3-4tys km wymień olej na taki jak wlałeś czyli syntetyk i tak już jeździj.
-
[B6 AVF] Dziwny dźwiek przy spadaniu obrotów z 2tys do obrotów biegu jałowego
Posadź kogoś za kółkiem i niech dodaje gazu,a Ty słuchaj pod komorą silnika,wg mnie szura Ci wirnik turbiny,właśnie dźwięk przenosi się w okolicę schowka.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Tak to można pół silnika wymienić
-
[B6 AVF] Czy bierze wam olej ten silnik i ile ?
Ja lałem Mobila ESP 5W30 to na 15tys dolewałem 0,5 litra,teraz leję Motula 5W30 i nic nie ubywa.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
A palił Ci źle tylko na zimnym?Jaki koszt tej pompy?
-
[B6 AWX] Padło mi sprzegło
Kupuj komplet z dwumasem,jednak docisk bym od razu wzmocnił jak chcesz robić virusa.
-
Polecane opony zimowe
Pytanie dla osób co jeżdżą na GY Ultra Grip 7+,mam takie w rozmiarze 205/55/16H,kupiłem nówki i są głośne,słychać szum i opory toczenia,czy u Was jest podobnie czy trafiłem na wadliwy komplet?Słyszałem u wulkanizatorów że te kierunkowe tak mają że na suchym asfalcie mogą szumieć,ale w aucie przy 120km/h jest już głośno a przecież one są do 210km/h.
-
[ALL B7] Alufelgi pod zacisk i tarcze 321 mm
Ja mam na zimę seryjne alusy 16" 7J16 ET42 i pasują idealnie przy takich tarczach http://img03.allegroimg.pl/photos/400x300/13/55/85/90/1355859048_1
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Dobiliśmy ciśnienie na takim urządzeniu,żeby sprawdzić czy nie traci szczelności układ,spadało ciśnienie ale ustało i potem trzymał ciśnienie układ paliwowy,3 dni palił lux a teraz znów gorzej i teraz pytanie czy pompa podwójna nie traci szczelności.Co Wy na to?
-
[B6 AVF] Jaki olej do skrzyni - Shell czy Motul ?
Też wymieniłem wczoraj olej w skrzyni na Motul Gear 300 75W90 i powie Wam,że dużo ciszej i lżej się zmienia biegi,a rano na mrozie -10 stopni lewarek lekko pracuje także polecam taki zabieg,choć niby ASO twierdzi,że nie zmienia się oleju w skrzyni,a ja uważam że to duży błąd.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Czytając posty można zauważyć,że u wielu osób właśnie po wymianie rozrządu i wszystkich filtrów dzieją się cuda z zapalaniem na zimnym,choć na vagu zero błędów. U mnie sprawa w końcu wyjaśniona,był zapowietrzony układ paliwowy,pewnie nastąpiło to podczas niestarannej wymiany filtra paliwa w ASO.Pojechałem do kolegi,zrobiliśmy przyrządem ciśnienie w układzie i zaczęło spadać,bez wycieku paliwa,następnie dobiliśmy i już przestało opadać,teraz pali znów na dotyk.
-
[ALL B7] Silniki 2.7TDI 3.0TDI
No w 3.0 tdi jak dajesz palnik to też ropa leje się wiadrami,spalania są podobne,a poblemów z używanym tdi co nie miara,też chorowałem na 3.0 tdi w A6 allroad ale teraz bym kupił A4 allroad 2.0 TFSI S-tronic.
-
Polecane opony zimowe
Też tej zimy kupiłem te oponki,rzeczywiście trakcja super,hamują lux ale na suchym są głośne,ewidentnie słychać szum od opon podczas szybkiej jazdy na autostradzie a kupiłem nówki z indexem H.
-
[B6 AVF] Wirus w EVOLUTIONmotorSPORT we Wrocławiu???
Samym softem tyle Nm nie zrobisz. Ja robiłem u Aligatora w Katowicach i bardzo polecam,profi robota,hamowaliśmy się na Maha 4x4 w Gliwicach,seria 136KM i 307Nm,po sofcie 170KM i 372Nm,jedyne co jeszcze zmieniałem to filtr powietrza na wkładkę K&N.Płaciłem 1400zł bo chciałem hamowanie na najnowszej wtedy Maha 4x4.
-
[B7 BRD] DPF zapełniony, w stopniu uniemożliwiającym regenerację
MR Motors w Warszawie lub Dynosoft w Katowicahc,cena 1500zł i spokój z dpfem,od razu polecam zrobić dobry program na 200KM i 400Nm.
-
[ALL B5] Wolna odma - kilka pytań
Kupić nowy i problem rozwiązany,to nie FSO żeby robić kombinacje z korkami...
-
[ALL B7] Jaki płyn do B7 3.0 TDI QUATTRO
Motul Gear 300 75W90
-
[ALL] [Kraków] Balicka 100
Też ich nie polecam,a za naprawę zerwanej półosi 700zł to i tak dużo.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Próbowałem i lampka próbnika świeci długo aż przekaźmik nie pyknie,także układ grzania mam sprawdzony.Mechanikcy nic nietypowego nie znaleźli więc pozostają jedynie uszczelniacze pompowtrysków.
-
[B7 BKE] Wymiana uszczelki pod głowicą - Kraków.
Mam kolegę co robi niemieckie wozy,też mi A4 serwisuje,w 100% polecam,jak jesteś zainteresowany to pisz na priv,umówimy się i podjedziemy z furką,bardzo solidny gość i ceny ma przystępne,sprawdzi furkę i zrobi co trzeba.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Mam ten sam problem w AVFie,im zimnej tym gorzej zapala,trzeba długo kręcić i jak chwyci to kopci i telepie chwilę autem.Jak postoi dobę i jest 5-6 stopni to nawet złapie jak przytrzymam rozrusznik 3-4 sekundy,ale już poniżej zera to się robi problem i zapali jak się pokręci 2 razy po 10 sekund.Świece nowe,grzeją na mrozie bo sprawdzałem,na vagu zero błędów,kąt synchronizacji ok,aku nowy,sprawdzony przekaźnik i bezpiecznik od świec,wszystko ok,na wiosnę wymieniałem rozrząd i komplet ori filtrów w tym paliwa.Pomocy bo nie wiem co już szukać,auto salonowe kupione w Krakowie od nowości 115890km.
-
[ALL B7] Silniki 2.7TDI 3.0TDI
Szukaj 3.0tdi 233 lub 240KM.Radzę dobrze sprawdzić przed zakupem,bo te silniki nie są bez wad,problemy są z wtryskiwaczami oraz często niestety z przykrymi odgłosami z rozrządu pomimo że jest łańcuch.Ogólnie drogi silnik w eksploatacji.
-
[B7 BPW] Usterki po wizycie w ASO
Przede wszystkim omijaj ASO szerokim łukiem,naciągacze to są,wymieniają części a nie naprawiają samochody.Znajdź dobrego mechanika od VM/Audi i zdiagnozuje Ci problem,a jak nie masz u siebie skocz do Warszawy do MR Motors na ul. Mineralną.
-
[B6 AVF] Dziwny dzwiek z pod maski
Stawiam na wirnik turbiny lub łożysko oporowe sprzęgła.
-
[B6 AWX] ..Drżenie kierownicy
Nie znam takiego.ASO wymienia części a nie naprawia samochody. Musisz znaleźć odpowiedniego mechanika,jak coś to zapraszam do grodu Kraka