Treść opublikowana przez grubcio1980
-
Jak zacząć ??
Dokładnie. Bez przesady. Jak masz vaga zrob komplet logów i wrzuć na forum. Chłopaki doradzą co nie domaga. Jeśli mechanika ok to wtedy wirusa mu. Reszta podzespołów to jak grubsza rzeźba.
-
Regulacja biegu jalowego
Bo maxymalna wartość. Więcej sie da.
-
Bardzo powoli schodzi z obrotów + CHECK Engine
Ale ci go rozwaliło ?
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Wampir ta mała za 15 zeta wystarczy czy więcej? Jak to się stosuje? Zaciekawiłeś ☺
-
A4 B5 1,8T APU 2xxKM/3xxNM ---video
Łukasz wie co robi ?
-
Jaką średnice końcówek do dyfuzora?
Zdecydowanie 90. 80 będą za małe. Mam u siebie ultery i tak naprawdę mają 87mm.
-
co to za grill?
Tak by wychodziło. Niezły bonus ?
-
co to za grill?
Nie wiem czy dobrze widzę. Masz zderzak s-line? Jeśli nie to grill ala RS z allegro ( mam taki ? ), a jak masz s-line to może być nawet ori RS i wtedy ?
-
Pomoc w rozpoznaniu wtrysków
Jak go "udusisz" to normalne że dłużej zakręci, ale po normalnym zgaszeniu silnika to dla mnie już nie. Przynajmniej u mnie tak nie ma.
-
Przy jakich obrotach załącza sie wam turbina ?
Tak mniej więcej wstają nasze suszarki. Pracują od poczatku ale czuć ich prace właśnie od tych obrotów
-
Jaka dokładka... ?
Fajne, cena też ?
-
17956 - zawór regulacji turbo (TC) - otwarty obwód
Te opaski są jednorazowe
-
Filtr o wiekszej przepustowości
Marcin znaczy że spryskać i tyle czy przetrzeć czymś? Albo sprężonym powietrzem? Co ile czyścisz?
-
zawieszenie gwintowane do B7
Panowie a czy gwint ( ogólnie ) w najwyższym punkcie będzie w okolicy 1ba czy zawsze będzie niżej?
-
Filtr o wiekszej przepustowości
Sorki że tak się podłączę. Czym czyścicie sportowe wkładki? Bo ten preparat jest taki klejący (mam motula). Ja mam wkładkę simoty.
-
Duże dymienie po odpaleniu
U mojego ojca w lagunie II dwa lata jeździ i nic sie nie dzieje. Jak ze wszystkim. Trafisz na partacza i są problemy. A zawsze powiedzą że to twoja wina.
- Jaka głowica?
-
Duże dymienie po odpaleniu
Można od razu cały samochód wymienić, bo po co naprawiać
-
Kto doradzi ? A4 B6 1.8T Multitronik
DP, wtryski 320, dsmic i program wystarczy (jak motorownia ok). DP i dsmic możesz zakładać już teraz. Wtryski z programem. 200 do ugrania ale ...... u ciebie skrzynia ogranicza i tu musi ktoś ogarnięty dłubać
-
Audi A4/B6 190bhp z Sequent 32
Ja miałem podobnie. Posiedzisz na forum trochę poczytasz i ogarniesz (jaki ja tępy byłem). Też jeżdżę do Kolegi mechanika, ale teraz mam części i ma być zrobione to i to. Oczywiście wiedza z forum i podpowiedzi Kolegów. U mechaników zawsze gruba robota, a po pomocy forumowiczów okazało się że pierdoły. Dobrze jakbyś złapał kogoś z wagiem. To szarpanie to może być kilka rzeczy. Poszukaj kogoś z forum w swojej okolicy. Na pewno chłopaki pomogą i będzie wiadomo czy to np. nie rozjechana mapa lpd, cewka, świece...... Aaaa zawory się wypalą, ale gdy gaz źle ogarnięty.
-
Drobne usterki
Ze schowkiem jest temat w dziale DIY. Robiłem. Koszt znikomy i działa. Jakiś wkręt i poxipol. 10 min. roboty i działa już długo. Ze spryskami i pikaniem jak chłopaki pisali, pierdoły. Silnik byl tylko jeden oznaczenie bfb. Przydałby sie ktoś z wagiem. Zrobić logi i chłopaki powiedzą ci prawie wszystko ?
-
Audi A4/B6 190bhp z Sequent 32
Stary jak przeczytasz tu parę tematów to się dowiesz że 1.8T bardzo lubi gaz, pod warunkiem, że jest dobrze wystrojony. Chłopaki mają po 300 koni z gazem i nic nie wybuchło ?. Druga sprawa. Ta uszczelka na głowicy to pewnie pokrywa zaworów. Też nie wie? Weź ty go zmień. Wyjdzie ci na dobre. Dźwięk trzeba by zlokalizować bo to może być chociaż niedokręcony kolektor wydechowy. Zdarzało się tak
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Pytam bo już od tych opinii można zgłupieć. Ja używam totala 9000 od 3 lat, bo 5w40 jak wszyscy polecają. Natknąłem się na niego jak 3 lata temu gdy kupiłem 1.8TQ. Teraz wszyscy namawiają na LM Valvo lub Motula. Wiadomo każdy zrobi jak uważa, ale zawsze mnie ciekawiło jak tak naprawdę można sprawdzić olej. Wydaje mi się że trzeba by było wlać, zjechać 100 tysi i rozebrać silnik. No bo co?na słuch? Z tego wszystkiego zostałem przy totalu bo: 5w40 (jak chlopaki polecają) i łyka ok. 0.5l na 10 tysi (kumpel mechanik też mi mówił że jednego oleju wciągnął 2l, a jak zmienił to 1l).
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ja go stosuję 3 lata. Nic złego sie nie dzieje. Miałem zmieniać na LM ale już sam nie wiem, zgłupiałem po tych wszystkich testach, opiniach, zdaniach i na razie przy nim zostałem.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
KINIAM to co stosujesz? I dlaczego?