Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Michał

Zbanowany
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Michał

  1. "Mechanik" film ma niezłą atmosferę, Christian Bale nieźle się przygotował do roli http://mechanik.filmweb.pl/
  2. wrzucę tylko jeszcze uzupełnię kilka szczegółów przy podłączeniu o jakim pisałem (zarówno adapter jak i kabelek od podświetlenia) radio nie będzie wyświetlać informacji na fisie, ale skoro powstały już adaptery przesyłające info w obie strony to jest nadzieja
  3. 8D0 807 110M cena: 207.02zł
  4. Pomyślałem że zrobię mały opis odnośnie montażu concerta cd w B5, bo chyba sporo osób ma z tym problem Na rynku jest wiele modeli concerta które na pierwszy rzut oka będą pasowały do konsoli w b5, niestety tak naprawdę pasuje tylko jeden. Taki: jak widać jest to radio montowane w audi A6, ma prostokątny panel przedni szer 22cm te modele natomiast nie będą pasowały (bez ewentualnych przeróbek): na pierwszej fotce radio montowane w a4 b6 (charakterystyczna metalowa listwa ozdobna), na drugiej audi a3 (panel nie jest prostokątny, boczne krawędzie lekko ścięte ku dołowi) Gdy już zakupiliśmy odpowiedni model mamy do rozwiązania kilka problemów związanych z samym podłączeniem. Otóż informacje do concerta CD przesyłane są za pośrednictwem cyfrowej magistrali CAN, której niestety nie ma w starszych modelach audi takich jak b5. Dlatego jeśli podłączymy tylko kostki ISO, bez żadnych przeróbek, radio zagra ale: -nie będzie podświetlenia przycisków -będzie się wyłączało co godzinę -nie będzie tzw logiki zapłonu (włączanie i wyłączanie po przekręceniu stacyjki) -brak funkcji GALA (pogłaśnianie wraz ze wzrostem prędkości) Wszystkie te niedogodności (no może poza GALĄ) usuwa zmyślne urządzenie jakim jest CAN-BUS adapter (do dostania na alledrogo). Jest to układ (oparty na mikrokontrolerze chyba?) który zamienia analogowe sygnały ze starszych instalacji, na postać cyfrową występującą w magistrali CAN. Podłączenie jest banalne i polega na wpięciu kilku kostek, łatwo, szybko i przyjemnie. Jedyny minus to cena ~250zł Dlatego też sprytni ludzie wymyślili że największą bolączkę, czyli brak podświetlenia przycisków, można rozwiązać w nieco inny sposób. Oto on: Zdejmujemy dolną osłonę radia, lokalizujemy 18-stykowe złącze w pobliżu gałki i wyprowadzamy 8 pin na zewnątrz obudowy za pośrednictwem cienkiego przewodu. Powinno to wyglądać tak jak na fotkach: Następnie wyprowadzony przewód wpinamy w 6 pin czarnej kostki ISO w instalacji auta. Po podłączeniu w ten sposób mamy już podświetlenie przycisków i regulację natężenia wraz z całą deską Niestety nie ma możliwości pozbycia się reszty problemów, które de facto nie są aż tak uciążliwe. Przed ostatecznym zamontowaniem należy jeszcze odłączyć/odciąć przewód z pinu nr 1 (oznaczonego jako GALA). Jeśli tego nie zrobimy to czasem po włączeniu radia z przednich głośników będzie słychać tylko głuchą ciszę... Po tych wszystkich operacjach, czy to podłączając adapter, czy wpinając się "na krótko" możemy cieszyć się tak upragnionym odtwarzaczem CD w starym dobrym B5 ...i co najważniejsze: niczym nie zmąconym designem konsoli środkowej
  5. a możesz zrobić fotkę jakimś lepszym aparatem?
  6. jeśli znajdę jakiegoś sensownego dawcę to może coś namaluję BTW najlepsze moim zdaniem kolejno: 1. ori polifty 2. diodowe o których mówił Dawids (swoją drogą to właśnie z jego auta są lampki na VT) 3. http://moto.allegro.pl/item917954305_lampy_tylne_audi_a4_b5_95_01_red_white_clear.html 4. http://moto.allegro.pl/item897867369_audi_a4_b5_95_00_lampy_tylne_clear_red_black.html[br]Dopisany: 12 Luty 2010, 16:34_________________________________________________
  7. teoretycznie jest to do zrobienia z zastosowaniem np przekaźników pytam tylko po co? jeśli wysiadasz z auta to przecież słyszysz że radio gra, co za różnica czy coś będzie pikało z okolicy deski czy z głośników będzie wydobywał się dźwięk?
  8. na razie tylko jedna propozycja, może jutro pokombinuję nad resztą
  9. podałem go tylko i wyłącznie jako przykład cocoo24 can bus to cała magistrala, raczej nie do zamontowania. Pewnie pytasz o can-adapter, to urządzenie które jest powiedzmy emulatorem sygnałów na potrzeby radia. Wyświetlanie informacji na fisie w b5 po zmianie radia na concert cd jest niemożliwe. (no chyba że powstał już adapter który to obejdzie, a nic o nim nie wiem)
  10. Karole dawaj fotki, filmy, nagrania jestem ciekawy jak to teraz chodzi
  11. http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_radia_na_niefabryczne-t112310.0.html
  12. 10 Grudzień 2009 odstawiona, 10 Luty 2010 prawie do odbioru opcje są dwie, albo jesteś najbardziej cierpliwym człowiekiem w ZG, albo przedawkowałeś Valerin nie no a tak serio to lud się domaga fotek
  13. pasuje, ale jest kilka problemów, sporo jest o tym na forum w aukcji masz fotkę właśnie z b5 przedliftowego, a ta fotka wyżej to z mojego auta (również b5) http://allegro.pl/item918162179_radio_cd_audi_concert_22cm_polecam.html
  14. za 300zł nie ma co wymagać poza tym nie narzekam, nie gubi stacji, gra lepiej niż stary concert, ma CD, no i kapitalnie wygląda nocą w połączeniu z resztą
  15. brałeś pod uwagę Concerta CD? może troszkę się różni kolorem, ale odpowiednia dawka megłajersa to niweluje a to radio chyba najlepiej pasuje do b5 (mowa oczywiście o 1-din z CD)
  16. nie film, ale ciekawostka odnośnie tego Hummera http://fishki.net/comment.php?id=64320
  17. To że puszka katalizatora jest pod maską nie znaczy że sam katalizator tam jest Świst o którym mówisz to nic dziwnego w silnikach turbodoładowanych, po prostu słyszysz wirnik turbiny i powietrze przepływające przez układ wydechowy. btw O jaki silnik pytasz bo w profilu masz AFN a w temacie AFF?
  18. maluj nie pier**l Panie moskal
  19. chciałbyś :tongue4: musiałbyś być zielonym, a jak na razie z zielonych rzeczy to jedynie kropka możesz dostać
  20. w ETCE chyba nie ma podanych długości ale tutaj Robert napisał co i jak, podał też orientacyjne długości http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_przewod_rurka_podcisnienia_sterowania_vtg_kierownicami_turbiny-t82825.0.html;msg959490#msg959490
  21. http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358 ten jest przy gruszce turbo, przy N75, zbiorniku podciśnienia, przy ścianie grodziowej i przy zaworku N18 http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=359 ten na trójniku przy filtrze powietrza, między EGR'em a N18, przy samym N18 i kawałki przy N75
  22. no nie do końca moje jeździ bez problemów a zabrałem się kiedyś za wymianę tych wężyków i okazało się że jeden był już zdrowo przetarty, jeszcze szczelny ale nie wiadomo jak długo
  23. zastanów się człowieku co piszesz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.