Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
Temperatura oleju
generalnie temperatura oleju powinna być zbliżona do temperatury płynu chłodniczego, ale 100 do 105st, nie ma tragedii 130 trochę dużo. U mnie około jest od 90 do 100. Zależy tez wszystko od stylu jazdy, temperatury na zewnątrz. Od oleju, od stylu jazdy, robiłeś coś przy silniku ostatnio
-
Czym się różnią silniki benzynowe 1.8 o różnych oznaczeniach?
Kolego różnic jest dużo, zaczynając od silników z turbina po przez te, bez turbiny. Oprócz tego różnią się mocą, oprogramowaniem, jeden ma więcej czujników drugi mniej. Jeśli zamierzasz zmieniać silnik to najlepiej o takim samym oznaczeniu, jest to rozwiązanie najmniej problemowe
-
Pompka paliwa
Po objawach sadze, ze żywot jej jest, krótki, chociaż u mnie padła i nic wcześniej nie było słychać
-
Wymiana filtra i pompy paliwa
Ja wymieniałem kilka miesięcy temu, oryginał padł i tak bardzo długo wytrzymał. Nie stety na original trzeba by był czekać, 2 tygodnie, wiec bylem zmuszony kupić podróbę jakiegoś toprana. I tez jest głośna ale tylko gdy auto postoi kilka dni i przekręcam zapłon, to wtedy troszkę głośniej pracuje niż original. Co do mulenia ja nie odczuwam tego, ale jesli jest wadliwa i za małe ciśnienie daje, to jak najbardziej jest to możliwe.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
H7 PHILIPS NightGuide 3 super świeca zwłaszcza wieczorem i w nocy+ czyszczenie soczewki+ regeneracja odbłyśnika + czyszczenie szkła po wewnętrznej stronie efekt murowany.
-
Jaki płyn do chłodnic
panowie teraz wszystkie płyny są ze sobą mieszalne wiec, co wlejecie to będzie i nic się nie stanie. Ja osobiście używam G12+ od nowości był taki lany, i takim zalewam, lub wymieniam gdy jest taka potrzeba
-
Wymiana filtra i pompy paliwa
tak dokładnie otwierasz tylne siedzenie i z tam tad jest lepszy dostęp niż z bagażnika, jest pod wykładzina dekielek na 3 śruby, z koszem jest problem ze by go wyciągnąć, bo jest razem z pompa, i wskaźnikiem, jest mocowany w drugi kosz, ja się męczyłem długo z tym.
-
[B6 APU] Jakie tam były montowane silniki 1.8t[kod]
16395 problem z napinaczem łańcuszka wałków, wiec tu wiadomo czemu silnik nie chce sie obracac 16712 czujnik detonacji 1, bank 1, lub obwod wysokie napiecie ------ Czujnik G61 -------Czujnik spalania stukowego - daje informację do sterownika silnika, i sterownik opóźnia zapłon o 4st. w cylindrze, w którym występuje zjawisko, jeśli spalanie stukowe trwa nadal opóźnia zapłon w pozostałych cylindrach. Po ustaniu spalania stukowego sterownik stopniowo przyspiesza zapłon do wartości nastawczych 16717 Knock Sensor 2 (G66): zbyt wysoki sygnał ogólnie wydaje mi się ze albo rozrząd przeskoczył, albo łańcuch albo napinacz łańcucha nie wytrzymał, ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni. Spróbuj dobrać się do walu i pokręcić kluczem, czy silnik się będzie obracał
-
[B5 APU] Problem Opony do quattro
Własnie o to mi chodzilo dzieki wielkie
-
[B5 APU] Problem Opony do quattro
Koledzy mam pytanie, posiadam opony 215/45R17 FIRESTONE FIREHAWK SZ90 do tej pory miałem kąplet. Ale dwie tylne muszę wymienić, i tutaj pytanie. Czy moge założyć na tył opony o innym bieżniku i od innego producenta ale oczywiście wymiary te same 215/45R17. Bo nie jestem pewny zasięgając opinii, jedni mówią ze wszystkie 4 musza być takie same, nawet bieżnik identyczny, a inni ze ważna jest tylko średnica koła i szerokość. Jeszcze inni ze szerokość nie ma znaczenia tylko średnica. proszę o rade co robić bo nie wiem a nie chce w jakiś sposób nie przemyślany zaszkodzi swojej A4 czytałem dużo postów na forum ze powinny byc takie same, ale chodzi mi głównie o opinie klubowiczów którzy tak jezdzą i czy cos sie złego dzieje
-
[B5 APU] Proszę o ocenę logów Dynamicznych 1.8TQ
Kilka miesięcy temu dzwoniła mi klapka upuszczająca ciśnienie potem ucichła, podejrzewam ze pewnie juz jej nie ma, wiec turbina juz nowa zamówiona, a przy okazji jak, wyciągnę to sprawdzę wszystkie przewody.
-
[B5 APU] Proszę o ocenę logów Dynamicznych 1.8TQ
Czyli zaczynac od regeneracji turbiny, czy cos innego[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 20:42_________________________________________________Oto log z grupy 003 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49773.html Prosze o analize, wyglada chyba na przeplywke ale nie jestem pewny.
-
[B5 APU] Proszę o ocenę logów Dynamicznych 1.8TQ
Witam szanownych kolegów, proszę o wyrozumiałośc, bo to moje pierwsze logi jakie zrobiłem, Pacjent to A4 1.8TQ 99r oznaczenie silnika APU, wydaje mi sie ze auto troszke straciło na mocy, czasami zakopci na niebiesko dziwny zapach spalin, katalizatora juz nie ma, śladowe ilosci oleju w dolocie i turbinka sie poci. A moze przez to ze mam kola 17 założone i tak to odczuwam. Błędów nie ma żadnych. Ale ocene zostawiam wam fachowcą. Prosze o ocene i o rady ewentualnie jakie kanały jeszcze zlogowac. Grupa:001 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49718.html Grupa:002 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49718.html Grupa:004 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49720.html Grupa:031 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49721.html Grupa:115 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49722.html Grupa:118 http://vaglog.rtnet.pl/lukaszek13ns_49723.html
-
[ALL B5] Terkocze przegub napedowy tylko nie wiem który ?
skuteczna metoda to wyciągniecie półosi z piasty i sprawdzenie na którym jest luz czy lewym czy prawym, podejrzewam ze ten który jest mokry pewnie woda dostała się do środka, na aucie w reku może luzu nie być gdyż półoś będzie napięta ale nie zawsze, dla tego najlepsza metoda jest wyciągniecie z piasty
-
[ALL B5] Koszty wymiany rozrządu.
kąpletny rozrząd 500zł do tego co druga wymianę rozrządu powinno się wymieniać pompę wody koszt około 130zl, polecam tez wyrzucić simeringi walka i walu koszt około 60zl, co do pozostałych pasków jeżeli są dobre to można wymienić je później i nie trzeba do nich nic zciagac. Jeżeli chodzi o robociznę to ja bym wziął 250zl i tak mniej więcej się bierze z pompa wody bez pompy 200zl Kolego nic nie trzeba zciągac w nadkolach są wzierniki do żarówek, a jak ktoś ma długie i cienkie palce to zrobi to od góry ale trochę gimnastyki jest [br]Dopisany: 04 Listopad 2010, 21:27_________________________________________________ ale to kolego chyba z częściami pompa wody paskami bo jak za sama robotę to przesada
-
[B5 AEB] Stuki w silniku ;filmik;
Pompa raczej nie może, stuka wal panewki musisz zciągnąc miche, i zobaczysz nie ma na co czekać
-
[B5 AFN] Stuki podczas hamowania
sprawdź stan wahaczy jak sworznie będą miały duże luzy to będzie ci stukać, i to na pewno będzie to.
-
[B5 AEB] Wymiana łożyska koła tylnego Quattro Fotostory
Bardzo dobra robota, i opis ja wymieniałem już w kilku autach, chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedno kilka, razy zdążyło mi się ze śruba się zapiekła na dolnym mocowaniu mac-persona z wahaczem i trzeba było ciąć śrubę, wiec i zniszczeniu uległy tulejki. Dobrze jest się zaopatrzyć w taka śrubę, koszt w 34 zł I tulejki dolne 2szt koszt 96zl.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
17 maj niedziela godzina około 19 20 ul. lubelska na swiatlach na wysokosci shela kto pomykal i skrencał w prawo czarne lub ciemne b5 sedan, naklejka klubowa na tylnej klapie w lewym gornym rogu.
-
[ALL] Jakie felgi
Panowie takie pytanie felga 17 szerokosc 8J ET 42 i do tego oponki 225/45 beda pasowaly glownie chodzi mi o to ze by nic nigdzie nie obcieralo o nadkole z tylu, a i zwlaszcza przy skrecie z przodu, tez ze by nie bylo problemow dodam ze zawieszenie seryjne nie obnizane.
-
[A6 AJP] Jak powstrzymać wyciek oleju - foto ?
A morze uszczelka puszcza pod pokrywa zaworow i przedostaje sie nizej i wydaje sie ze to z tego miejsca kapie, ja bym zaczol od umycia i obserwowania z kad kapie
-
[B5 ADP] Czy to jest prawidłowe działanie termostatu ?
dokladnie caly czas ma byc 90 plus minus 2 stopnie choc by nie wiem, co sie dzialo, termostat jest padniety, w innych wozach tak jest ze im szybciej jedziesz tym wiekszy ped powietrza i zchladza chlodnice, ale w a4 caly czas ma byc 90
-
[B5 AAH] Kremowa, oleista maź na korku oleju
dokladnie tak jak piszesz, nie masz sie czym martwic no chyba ze w olej zmieni kolor na taki jaka jest maz, to wtedy bedzie zle
-
[ALL B5] Coś szumi z tyłu (quattro)
Nio dokladnie bez prasy sie nie obejdzie, ja zrobie w sobote dokladny opis i foty bo bede sobie wymienial.
-
[INNE] Wymiana uszczelniaczy zaworów - co mogło pójść nie tak ?
Przy zabijaniu uszczelniaczy mogli uszkodzic ktorys lub wszystkie, i teraz puszczaja olej albo widzialem i takie przypadki ze mogli sie pomylic i dali, o milimetr wieksze i tez bedzie zarlo olej, lub zawory na trzonkach mialy wrzery i teraz nie dolega rownolegle uszczelniacz, zglaszaj na reklamacje, niech robia skoro przed wymiana tyle oleju nie bral co teraz to, musieli cos zpartolic, jesli masz fakture a jak nie bede chcieli ci tego zrobic to ich postrasz ze pojedziesz do ASO i tam ci to zrobia i stwierdza, co jest nie tak jesli to z ich winy to ich obarczysz kosztami ponownej wymiany w ASO