Treść opublikowana przez SebMis
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
ale zobacz na ten obok, zrobiony za 5 minut po dosłownie 4-5 wciśnięciach gazu do deski, już tylko 1,6
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
mam nadziej że w końcu uda mi się dotrzeć bo nie byłem już chyba wieki
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
zerknij wyżej dorzuciłem 011
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
nie będę zamieszczał bo złapał notlaufa, ale widać po kilku przejazdach praca turbiny coraz lepsza była, więc ogólnie trzeba troszkę go odmulić. to auto kolegi kichola, mówiłem żeby przyjechał na spota, ale nie wiem czy da rade. to był pierwszy a to za chwile
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
oczywiście na liczniku 140kkm i elsa też twierdzi że powinno być więcej, to rozumiem jest do poprawki vagiem po zdobyciu loginu do tego motoru
-
[B5 Avant] Parametry subwoofera
to wartości z domysłów czy z jakiś pomiarów
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
no synchro troszkę nie teges, ale co to oznacza? bo elsa pisze coś takiego:
-
[B5 Avant] Parametry subwoofera
jakie są parametry subwoofera oryginalnego montowanego w Avantach w zestawie z Bose, chodzi mi głównie o średnicę i impedancję.
-
[B6 AWX] trzęsie silnikiem
vagowałem autko kolegi i strasznie trzęsło na wolnych obrotach i podejrzenia moje padły na za niską dawkę paliwa na wolnych obrotach, oprócz tego ma termostat do wymiany, oto kilka logów które budzą moje podejrzenia:
-
[B5 AEB] po czym poznać że ma się chipa
nie ma jak twórcze myślenie
-
[B5 AFB] Korekta softu
a więc jednak padłeś ofiarą "nigdy niekończącej się historii" ja staram się opanować, choć ostatnio Witek mnie namawiał ale ja i tak nie mogę zapanować nad moim w lekko gorszych warunkach więc sobie odpuściłem, ale kto wie co będzie za jakiś czas
-
[B5 AHU] VAG COM 208.1 PL
skoro 308 t OK sprawdzony i za darmo to po co używać jakiś staroci
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
a ja chciałbym wyrazić podziękowania dla motora za odstąpienie uchwytu do zmieniarki, RESPECT
-
[S4 B5 2.7T] nowy soft
no BRAVO teraz toż to chyba zapi%$$# od 3000rpm, mniammmm muszę się wkońcu wybrać na spota i poproszę o jazdę próbną.
-
[B6 AWX] Logi dynamiczne ALVO wozu :) do oceny
tylko nie zapomnij wszystkiego zbędnego powyłączać przy 013
-
[B6 AWX] Logi dynamiczne ALVO wozu :) do oceny
nie martwi Cię przeładowanie powyżej 4000rpm bo wtedy praktycznie N75 olewa robotę i nie zbija już ciśnienia :/ przy 4500 jest już 400mbarów ja bym go nie kręcił powyżej 4000rpm
-
[B5 AKN] A4 2,5TDI 150kM spadek mocy
nejlepiej byłoby zacząć od diagnostyki VAGiem PS jak elektryk sprawdził Ci moc turbiny
-
[B5 ALL] II lift, regeneracja odbłyśników xenon
szkło raczej nie wprowadza aż takich zniekształceń, musiało by być strasznie porysowane, ale to akurat widać by było, jest jeszcze szansa że żarniki się kończą, ale to też łatwe do zweryfikowania
-
[B5 ALL] II lift, regeneracja odbłyśników xenon
Regeneracja Odbłyśników w B5 II lift. W mojej ksenony jakoś dziwnie zaczynały świecić coraz słabiej, postanowiłem więc je wymontować i sprawdzić co jest nie tak. Okazało się że odbłyśnik jest wypalony z jednej strony, więc po lekturze w sieci różnych for zdecydowałem się na regenerację. Z pomocą przyszedł mi kolega wit.s (wielkie podziękowania) który udostępnił mi swoje powypadkowe lampy w których o dziwo odbłyśniki były bardzo podobnie wypalone do moich, wnioskując po tym że kilku kolegów może mieć podobne problemy postanowiłem zamieścić ten minifaq jak zregenerować sobie odbłyśniki. Zaczynamy: Demontaż lamp. potrzebny klucz to Torx 30 o długości ok. 15cm. wykręcamy 3 śrubki dwie widoczne nr.1 i jedna nr.2 za lampą w głębi (tak jak pokazane kluczem nr.3) po odpięciu dwóch wtyczek (światła i kierunkowskazy) wyjmujemy lampy ruchem jak na rysunku, najpierw na zewnątrz auta potem lekko przekręcamy lampę do siebie. trzeba to tak zrobić aby nie uszkodzić cycuszka nr. 2 pokazanego na poniższym rysunku, podczas zakładania lampy należy pamiętać aby dobrze nim wcelować w odpowiednie miejsce. teraz jak lampki mamy już na stole to je rozbieramy rozłożenie lamp otwieramy pokrywę żarnika ksenonowego odpinając klips 2 i wyjmując pokrywę z uchwytu 1. demontujemy żarnik poprzez przekręcenie odwrotnie do wskazówek zegara i zdjęcie złączki: następnie odpinamy haczyki mocujące żarnik 2 i 3 i ostrożnie wyciągamy sam żarnik 1: do odkręcenia przetwornic potrzebny jest torx z dziurką (nie wiem jaki ma symbol ten klucz ja kupiłem jakiś zestawik w castoramie za 10PLNów i były tam różne dziwne końcówki) odkręcamy 6 wkrętów teraz będziemy potrzebować nóż do tapet, będziemy musieli wyciąć kawałek plastiku, który notabene chyba nie jest potrzebny, lecz żeby mieć spokojne serce po całej operacji w prosty sposób możemy go wkleić na swoje miejsce. Wpadłem na ten pomysł przypadkiem ponieważ w jednej z lamp już miałem go wyciętego więc pewnie ktoś już coś przy tym grzebał. Tniemy po zaznaczonej linii (oczywiście równo), trzeba to zrobić przy samej krawędzi, bo inaczej nie wyjmiemy odbłyśników. odkręcamy 3 śrubki mocujące soczewkę z odbłyśnikiem: następnie zdejmujemy zapinki po dwie na stronę (w żółtym kółeczku) wsuwamy płaski śrubokręt zgodnie ze strzałeczką niebieską i podważamy ruchem w dół (czerwona strzałeczka) następnie obracamy całą soczewkę o 180st. i ściągamy dwie kolejne zapinki UWAGA! należy zapamiętać jak jest ustawiona przesłona pomiędzy odbłyśnikiem i soczewką, aby nie założyć jej odwrotnie (tak jak ja to zrobiłem za pierwszym razem i światła świeciły mi tylko w niebo ) teraz troszkę zabaw manualnych i wyjmujemy z lampy w kolejności przysłonkę, soczewkę i na koniec odbłyśnik, trzeba się chwilkę pogimnastykować żeby znaleźć za pierwszym razem sposób jak go wydostać z wnętrza. Jak już mamy odbłyśnik(i) na zewnątrz to wysyłamy/zawozimy je do zakładu który to robi, w Warszawie znalazłem taki zakład: mnie kosztowało to 50pln/szt. tak wyglądają odbłyśniki przed i po regeneracji, zdjęcie nie oddaje niestety całego efektu bo lustro raczej trudno się fotografuje Jak już dostaniemy zregenerowany nasz odbłyśniki to musimy wszystko poskładać w kolejności odwrotnej do rozkładania, pamiętać należy aby nie dotykać odbłyśników rękoma, tłuszcz bardzo niszczy ich powierzchnię. Jak macie jakieś pytania uwagi to śmiało.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
nic tak nie pomaga jak wyjmowanie i wsadzanie
-
[B6 AWX] Prośba o analize logów-silnik drga na wolnych obrotach,zle pali
no to raczej jak koledzy pisali, przebieg raczej lekko większy niż podajesz ;(
-
Bixenon w mojej A4 już nie paruje
nie wolno dotykać odbłyśników tak samo jak żarówek, dowiedziałem się o tym jak regenerowałem swoje, tłuszcz znacząco przyspiesza ich starzenie się.
-
[B5 AFB] Trudno odpala
i tyle płacisz sił mi brakuje jak ludzie są rozrzutni, za podłączenie do kompa 150 a sam kabel można mieć za 100 a za 50
-
[B6 AWX] Prośba o analize logów-silnik drga na wolnych obrotach,zle pali
co do grupy 013 (korekcje) czy robiłeś te logi z wyłączoną klimą, radiem iświatłami czy wszystko było powłączane, jeśli tak to powyłączaj wszystkie urządzenia i zrób jeszcze raz 013
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
akcja "lampa" zakończona, powiem Wam że teraz to dopiero mi świecą światła koszt operacji 100PLNów wielkie podziękowania dla wicia za użyczenie swoich starych lamp (musiałem na czymś jeździć), jak znajde chwilę to przygotuje jakąś poradę do "warsztatu" jak zregenerować odblaśniki/odbłyśniki