Treść opublikowana przez wojtek79
-
silnik gorący a chłodnica zimna, audi 80 b4.
Raczej na bank pompa. Głowicy nie ściągaj bo to się koszty zrobią. Zajmij się sprawdzeniem pompy, pewnie oberwały się łopatki na wirniku i pompa się kręci a łopatki stoją w miejscu i nie pompuje.
-
dwa małe pytania.
ad1: prawdopodobnie wadliwa któraś dioda w alternarorze ad2: podejrzewam że dałeś zwykłe ledy bez rezystorów i układ nie ma takiego obciążenia jak przy zwykłych żarówkach.
-
Działająca centralka nie reagująca na kluczyk
Można podejżewać mikrostyki przy zamkach.
-
wyrzuca olej przez bagnet ADR 1.8
Dziwna sprawa. Nadmiar ciśnienia w układzie korbowo-tłokowym uchodzi właśnie przez odmę. Czy dokładnie wszystko sprawdziłeś czy tylko samego węża gumowego. Chodzi mi o to plastikowe "kolanko". Może w nim coś zostało i nie ma pełnego przelotu. Ps. popraw rocznik auta w profilu....
-
Samoczynne wypięcie górnego przewodu chłodnicy
Nie tyle "agrafki" co obrobionego króćca w od chłodnicy i "agrafka" nie ma za co trzymać.
-
Temperatura spada - możliwa pompa nieoryginalna?
Coś mi nie gra, jak wkładali w serwisie termostat to widzieli że pompa nieoryginalna i nie mówili nic a teraz się doszukują. Moim skromnym zdaniem przy wadliwej pompie to raczej temperatura by rosła gdyby słabo pompowała. Tutaj według mnie to termostat za wczas się otwiera.
-
zmiana alternatora i brak ładowania
Czarny gruby muszisz dać do B+ (jest to bezpośrednie połączenie z akumulatorem), czarny cienki który był w D+ podepnij do L (kontrolka ładowania) powinno działać. Może taki opis Ci się przyda: http://www.draaitauto.pl/alternator_2.html
-
zmiana alternatora i brak ładowania
Czy alternator który wsadziłeś na 100% był sprawny czy zamontowałeś w ciemno? Jak to podłączyłeś? Jakaś fotka jest?
-
Nie zawsze otwiera auto z pilota.
Też mam ten problem co kolega ''denveco'', nie zawsze się otworzy z piota ale dodatkowo też nie zawsze zamknie się z pilota więc jak kliknę ''zamknij'' to patrzę czy się zamknęło. Dodatkowo zauważyłem że czasami się nie zaświeci oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi. Muszę sprawdzić tą kostkę o której mowa powyżej.
-
2 problemy- mechanicy rozkładają ręce. Pomocy
Polecam wyczyszczenie przepływomierza. Błędów na kompie nie pokaże ale podaje zakłamane wartości do sterownika. Odkręć dwie śrubeczki i wyczyść drucik ale bardzo delikatnie.
-
oswietlenie bagaznika
Odkręć tapicerkę z klapy i poszukaj tam takiego wyłącznika, może się coś zacięło. Wpisz w google numer części 4A0959905 to zobaczysz jak wygląda ten wyłącznik.
-
oswietlenie bagaznika
Sprawdź wyłącznik w klapie bagażnika. Jak otwierasz klapę to słychać taki "klik" w klapie i w czasie zamykania też to słychać. Tam coś mogą styki nie łączyć.
-
Uszczelnienie silnika 1.8 ADR 1996 rok
Chyba chodzi o uszczelkę pokrywy wałków rozrządu bo uszczelki pod głowicę za tą cenę nie zrobisz. Samo planowanie głowicy ze stówkę kosztuje a gdzie robocizna. Uszczelka pokrywy wałków kosztuje około 100 zł a wymienia się ją 20 minut we własnym zakresie nawet na parkingu. I tak myślę że to raczej z pod pokrywy wałków cieknie a nie z pod głowicy.
-
Mikro pasek
Czyli chodzi o pasek wieloklinowy. Ale z czym masz konkretnie problem? Naciągasz i blokujesz napinacz, zakładasz pasek i zwalniasz napinacz i tyle.
-
1.8 125 KM 1995 r. Wymiana oleju
prrezes, na zdjęciu żółtym kółkiem zaznaczyłem miejsce w którym masz nabity kod silnika więc sprawdź sobie co masz.
-
witam. wie ktos moze gdzie znajde termostat w audi a4 b5 1.8. Gdzie go szukac?
Fela, wygląda to na padnięty termostat, albo się nie domyka do końca lub jest cały czas otwarty. - od razu do wymiany. Po drugie termostat nic nie załącza, on tylko reguluje przepływ cieczy chłodzącej. Wiatrak elektryczny (ten mniejszy) jest załączany przez włącznik termiczny umieszczony w chłodnicy. Duży wiatrak jest uruchamiany poprzez sprzęgło wiskozowe i u mnie też się kręci od razu po odpaleniu silnika. P.s. Popraw kod silnika w profilu.
-
[B5 ADR] Szyba - sama się otwiera
Załącz stacyjkę i na załączonej stacyjce otwórz szybę całkowicie cały czas trzymając przycisk a potem zamknij ją także cały czas z ręką na przycisku. Sterownik musi załapać maksymalne otwarcie i maksymalne zamknięcie. Ja również wymieniałem plastikowe ślizgi kilka dni temu i to samo było. Teraz mam już OK.
-
1.8 125 KM 1995 r. Wymiana oleju
Po silniku powinni dobrać ci filtr a nie po VIN. Po drugie w profilu masz wpisane kod silnika 1B. Nie spotkałem takiego. Silnik 1.8 to mogą być ADR, APT, ARG. Chyba że masz 1.8 turbo to wtedy AEB, APU, ANB lub AWT. Filtr oleju do 1.8: - Filtron OP 526/1 Champion C 149 Bosch P3314 Mann W719/30 Purflux LS324 Mahle OC264 Możesz skorzystać z wyszukiwarki i sam znajdziesz wszystkie odpowiednie filtry: http://www.kolegaberlin.pl/pol_m_Katalog-doboru-filtrow-142.html
-
Pedał gazu, dziwnie reaguje.
Zobacz na przepustnicę i się dowiesz czy masz linkę do przepustnicy czy przepustnica jest "elektroniczna". Obstawiam że masz normalnie linkę.
-
brak podświetlenie wnętrza
Wiele razy było o tym. Ja też miałem taką przypadłość. Sprawdziłeś połączenie 5 przewodów z tyłu pod tapicerką? Jak tam zaoksyduje to sygnał otwarcia drzwi nie dociera do sterownika i nie świeci światło w środku.
-
Co to za przewód chłodzenia?
Tu masz: http://www.garaż.com.pl/product.php?id_product=15080 albo alledrogo: http://allegro.pl/przewod-chlodnicy-a4-1-6-1-9-tdi-passat-1-9-tdi-i5089348999.html Albo po prostu idź do sklepu z częściami i podaj numer oryginału Audi: 048 121 063. - niech ci taki wąż sprowadzą.
-
Jak sprawdzić cewkę zapłonową 1,8 ADR ?
A kabel masz dobry? W książce pana Etzolda można przeczytać:
-
Jak sprawdzić działanie alarmu?
Zrób jeszcze raz to samo a następnie otwórz zamek ale kluczykiem (nie pilotem) i otwórz drzwi - alarm powinien zadziałać.
-
jak obrocic kierownice
Bez odkręcenia tych torxów (ja mam akurat imbusy) nie zdejmiesz kierownicy a dokładnie to te dwie śrubki trzymają poduszkę powietrzną a dopiero pod poduszką jest nakrętka na klucz 24mm i trzeba odkręcić tą nakrętkę żeby zeszła kierownica.
-
zmiana dwumasu na jednomas afn 99r
Wiem że jest różnica w cenie ale nie zakładałbym sztywnego koła jak był faabrycznie dwumas. Komfort jazdy spadnie. W benzynie to jeszcze możnaby przymknąć oko ale w TDI lepiej dla skrzyni jak jest dwumas.