Treść opublikowana przez grippen
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Marcin i co się urodziło nie chwalisz się może by tak jakieś pępkowe zacząć Ja już gratuluję i niech rośnie zdrowo
-
[B5 TDI] Wariujący prędkościomierz i centralny zamek.
czasami chodzi ok a czasami nie czujnik to możesz sprawdzić w ten sposób że weź sobie magnes taki co przyciąga wyjmij czujnik ze skrzyni i energicznie tym magnesem przesuwaj tak lekko stukaj szybko a druga osoba niech zobaczy czy wskazówka się rusza na liczniku na włączonym zapłonie. Jeżeli się będzie ruszać to poszła wykładzina najprawdopodobniej:wink:. Jeżeli nie drgnie to czujnik
-
[B5 TDI] Wariujący prędkościomierz i centralny zamek.
Oby tylko okazała się czujnik miałem identycznie jak ty ale to niestety nie czujnik i leży gdzieś w szafie. W moim przypadku okazało się iszkodzenie okładziny wewnątrz skrzyni ona jest taka magnetyczna i daje impulsy na czujnik i trzeba było wymienić skrzynie. Ad2. zobacz pompkę w bagażniku może zimne luty bo coś mi się nie wydaje żeby woda była w przewodach
-
Spociki w Kielcach
Tadziu tamto trzymaj ok podjadę nie długo
-
Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta
ja sobie juz poradziłem z moimi poprostu kabelki mi sie pomieszały przy starej lampce
-
Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta
ja też zaczołem sie bawić i widzę że lampka jest z 2000 roku z marca podłaczam tak Stara lampa ma wiadomo 3 przewody: czarny - stały plus czarny z białym - masa czarny z zielonym - plus po otwarciu drzwi W lampce poliftowej piny przedstawiają się tak: Pin we wtyczce lampki Funkcja Ori kolor przewodu 1 lusterko wewnętrzne z funk. fotochrom (pod pin 6 we wtyczce lusterka) 2 czerwone podświetlenie przycisków_____ szary z niebieskim 3 stały plus __________________________ czerwony z żółtym 4 airbag ________________________________ zielony z żółtym 5 plus po otwarciu drzwi ________________ brązowy z białym 6 masa _____________________________ brązowy 7 air bag ______________________________ czarny i kicha nie włącza się po otwarciu drzwi a stara się włączała lampka jest taka kuźwa jakieś sugestie co i jak
-
dziwna rysa na masce
Ja polecam G3
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a nie włączałeś przypadkiem zapłonu bez włożonego licznika jeśli tak to,mpodłącz vaga skasuj błąd i po problemie
-
Zmiana zwykłego licznika na licznik ze wskaznikiem ładowania i temperatury oleju.
mówimy o kostce czarnej w liczniku ona jest 4 pinowa i jeden pin w niej odpowiada za pokazywanie temperatury oleju i do tej kostki podpinasz wtyczkę małą np z komputera PC (tych od diod np) i łączysz z czujnikiem temperatury oleju i tyle a prościej to kabelek od tego czujnika jes w kostce na podszybiu. A tak na marginesie to temat jest zbędny bo wszystko jest w temacie o montażu fis tylko wystarczy poszukać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kuźwa faktycznie nie na tą stronę manetki patrzyęłm sorki cena super
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie wiem może nie doczytałem nie chce mi się bo temat jest tak banalnie prosty tylko poczytać kilka stron i to wszystko. Co do manetki tej co kupiłeś za 19 zł to wygląda ona na przedliftową ale jest ona do avanta i bez obsługi komputera:decayed:
-
Zmiana zwykłego licznika na licznik ze wskaznikiem ładowania i temperatury oleju.
masz wtyczkę pewnie w komorze silnika zobacz dokładnie kabelek bodajże szaro-niebieski poszperaj i znajdziesz tylko dobrze poszukaj co do czujnika to jest miejsce w chłodniczce oleju były dwie opcje takie że albo otwór był zaślepiony śrubą z imbusem lub też nie był zaślepiony przyjżyj się dokładnie
-
Sączki w podszybiu
masz zapchane odpływy w dziale warsztat jest jak wyczyścić odpływy w podszybiu jest ich dwa pod servem i pod aku
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dasz sobie rade zmieniasz jedną cyferkę w soft coding aby był od tdi i tyle nic nie musisz robić pociągniesz sobie kabelek od spalania z kostki na podszybiu, od czujnika temp oleju tez jest na podszybiu, kabelek z czujnika tem. zewnetrznej oraz z czujnika poziomu płynu spryskiwaczy. Jeżeli nie masz pompki takiej to nie musisz nic podłączać , jeżeli nie masz ori radia to też nie musisz nic podłączać do kostki od fisa ot cała filozofia roboty na 1h mówie ci ---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ---------- wtyczka ma być czerwona bo to przedlift ma pasować w gniazdo i tyle
-
Podgrzewane fotele rezanie
ja mam skóry i powiem i ori maty i już po 20 sekundach czuć iepełko w dupkę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zerknij jakie masz teraz i wpisujesz identiko w nowym ustawiasz w 17 instrument soft coding i wpisujesz ale o tym to było milon razy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dokładnie tak robisz jak napisałeś z tymże nie musisz nie musisz podłączać kabelka do masy od płynu
-
Przełożenie mat grzanych ze zwykłych foteli do skórzanych??
musisz odkleić ewentualnie siedzisko możesz przełożyć razem z gąbką jeżeli oczywiście są takie same. Jezeli fotele są takie same czyli np placki to możesz przełożyć samą skórę najgorzej schodzi z tymi przeklętymi spinkami
-
B6 DIVISION
jozek726 jak se poradzisz daj znać bo koleżanka ma identyczny problem i też z tP-link działał do tej pory i było ok zabrakło prądu i klapa laptop nie widzi tego routera inne sieci widzi normalnie więc na pewno nie sterowniki , próbowałem wszystkiego resetu i nic to nie dało jeszcze spróbuje z tym MAC
-
Domykanie szyb -odwrotne działanie [A4 B5 98']
a nie masz jakieś instrukcji do niego bo ja znalazłem tylko instrukcje obsługi a nie moge znajść schematu kabli:facepalm:
-
Domykanie szyb -odwrotne działanie [A4 B5 98']
a jesteś pewny że taki masz sterownik bo ta nazwa kojarzy mi się z antyradarem dobra już znalazłem cobra 7777 niedopisałeś jednego 7
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
zakładałem u siebie i zero problemów i działa idealnie
-
prędkościomierz nie działa :(
niech mechanik w inny sposób sprawdzi ja tak miałem u siebie kupiłem ori czujnik a okazało się coś innego. Niech wyjmie czujnik ze skrzyni podłączy do kostki niech sobie weźmie magnes i energicznie przesuwa po nim jeśli wskazówka na zapłonie poleci w góre czyli czujnik sprawny i licznik sprawny. U mnie tak było że okładzina w skrzyni poleciała i nie wskazywał licznik.
-
Brak grzania swiec żarowych po ponownym odpaleniu
Łukasz z tego co pamiętam świece podgrzewające płyn są niedaleko czujnika tak mi się coś kojarzy (mogę się mylić) i wystarczy im pewnie to 30 sekund na podgrzanie płynu do temperatury około 5 st więc już później czujnik nie załączy grania proste ---------- Post dopisany at 09:41 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ---------- Wiadomo ale one znajdują sie blisko czujnika więc pewnie wystarczy tyle czasu żeby podgrzać płyn o kilka st bo czujnik nie załączy gdy temp cieczy będzie 5 st
-
Brak grzania swiec żarowych po ponownym odpaleniu
to tylko moje domysły i na 99% nie ma napięcia po drugim włączeniu zapłonu, w moim paździochu jeszcze są świece od podgrzewania płynu więc pewnie to ma też znaczenie i coś te świece podgrzeją płyn i dlatego za drugim razem nie załącza już przekaźnika. A jak zapalisz za pierwszym razem to przekaźnik jeszcze uruchamia przecież świece na jakiś tam moment