Treść opublikowana przez lutas
-
[ALL B5] Czy warto kupić te felgi ?
Nie wygrałeś - sprzedający odwołał wszystkich oferentów. zgadzam się
-
[ALL] Retro? Czy to tuning ze smakiem, maska z rdzą. Końcowe foto
I wszyscy zamilkli jak to zobaczyli
-
[ALL] Retro? Czy to tuning ze smakiem, maska z rdzą. Końcowe foto
Ja nie jestem AŻ tak ekstrawagancki, moje mody to raptem zmiana felg na 16 ori, kierownica s-line, FIS, podłokietnik, wymiana foteli na welur, lampki dzienne Helli i trochę innych pierdołek. Na ten moment wystarczy. Podstawa dla mnie to stan techniczny i użyteczność auta. Nie jestem przeciwny modyfikacjom, ale np. ja osobiście takim autem bym się potem nigdzie nie mógł pokazać bo by mnie wyśmiali. Jeśli bym pracował na szrocie albo złomowisku to może byłoby stylowe. Nagadacie chłopakowi że fajne, rób - choć każdy się uśmiecha pod nosem i "podśmic**jki" sobie robi. A potem faktycznie wrzuci te maskę (albo co gorsza - pół auta) do stawu żeby mu pordzewiało i za chwilę sobie zda sprawę co za durnotę zrobił bo ani to ładne, ani praktyczne. Jeśli już faktycznie chce to zrobić - niech kupi drugą maskę i modzi. Najwyżej odda ją na złom albo zostawi w tym stawie na dobre - bez uszczerbku na aucie.
-
[ALL] Retro? Czy to tuning ze smakiem, maska z rdzą. Końcowe foto
A tak z ciekawości spytam - jak to potem z pielęgnacją wygląda ? Woskowanie i te sprawy, ale zamiast wosku rozumiem jakiś kwasek lekki żeby utrzymać efekt ?
-
[ALL] Retro? Czy to tuning ze smakiem, maska z rdzą. Końcowe foto
Ale chyba dosłownie - zardzewiałe koparki na złomowisku
-
[ALL] Retro? Czy to tuning ze smakiem, maska z rdzą. Końcowe foto
Wygląda to ohydnie, chyba niczego gorszego z autem nie da się zrobić Owszem - gusta są różne, ale są auta które podobają się prawie wszystkim, jak i takie na które prawie nikt nie spojrzy. Ja wolę żeby moje auto kwalifikowało się pod pierwszą grupę. A do tej rdzy to trzeba było kupić Opla, tam niewiele trzeba by przerabiać - i to w wersji FULL OPCJA, a nie tylko maska:polew:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak już powiedział kolega - nie podejdzie. Szukaj dalej.
-
[B5 1Z] Hałasujący alternator
Jutro wyciągam go z auta i przystąpię do diagnozy. Podejrzewam że szczotki będą w równie nędznym stanie co łożyska.
-
[B5 1Z] Hałasujący alternator
Ostatnio z silnika słychać wycie na wolnych obrotach - na pierwszy ogień poszedł do sprawdzenia alternator. Czasem ładowanie po odpaleniu pojawi się dopiero po przygazówce, natomiast po zdjęciu paska wielorowkowego i kręceniu kółkiem alternatora - słychać dość głośny szelest i jakieś dziwne popiskiwania. Czy takie hałasy są normalne - czy łożysko altka ewidentnie do wymiany ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Powiem szczerze że już czasu mi brakuje żeby się babrać z tym - najprościej zrobię kupując licznik z FISem od diesla a ten sprzedam. Problem się rozwiąże sam. Tym bardziej że nie ma pewności co do powodzenia całej tej operacji, z tego co zdążyłem wyczytać m.in. na niemieckim forum A4.
-
[B5 AFN] Zmiana licznika z UKNSI na VDO pytanie AirBag ??
Ale rozumiem że w tej chwili - przy świecącej kontrolce - poduszka nie działa (choć błąd jest prozaiczny) ? Teraz pewnie żeby dostać się do sterownika airbaga trzeba zdemontować tunel środkowy Chyba sobie odpuszczę i po prostu poszukam za jakiś czas licznika z FISem od Diesla.
-
[B5 AFN] Zmiana licznika z UKNSI na VDO pytanie AirBag ??
Odgrzewam kotleta - ale myślę że pytanie jest słuszne. Czy w takim przypadku jak miał Szymoonk będzie to tylko kwestia świecącej lampki, czy ogólnie poduszki powietrzne nie będą działać ? Jeśli to kwestia lampki - mogę sobie odpuścić. Jeśli przez to nie będą działać airbagi to już gorzej
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zgadza się - miałem licznik z 95 roku (z anglika) i nie dało się zmienić mil na kilometry, ale w takim z 97 roku z FISem poszło bez problemu zwykłym VAGiem. Teraz walczę tylko z kontrolką airbagu. Myślisz że cały tunel środkowy muszę wymontować czy wystarczy zdemontować radio + ew. sterowanie nawiewem (nie mam climatronika ) ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jestem po udanym zabiegu założenia FISa, tylko jeszcze nie uporałem się z kontrolką airbag. Przeczytałem że należy zamienić kolejnością dwa przewody w niebieskiej wtyczce oraz dwa przewody przy sterowniku airbag. I teraz pytanie: gdzie znaleźć ten sterownik od poduszek ?
-
Luz na pompie wspomagania w A4 B5
Kilka dni temu zdjąłem pasek wielorowkowy i zauważyłem że na pompie wspomagania jest luz poprzeczny (zgodnie ze strzałkami na rysunku) ok. 1mm: Zdaje się że pompa sobie lekko wyje na wolnych obrotach - po dodaniu gazu wycie zanika i powraca znowu gdy silnik wróci do wolnych obrotów. Chyba że moja diagnoza jest nietrafiona i wyje np. napinacz paska, ale obstawiam pompę jednak. Wspomaganie działa bez zarzutu. Przymierzam się do zmiany płynu w układzie wspomagania i zastanawiam się czy szukać już innej pompy czy na razie spróbować wymienić tylko płyn. Nie ma żadnych wycieków z pompy póki co, a wspomaganie pracuje bez zarzutu. Czy taki luz dyskwalifikuje tę pompę czy jest to normalne ? [br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 10:43_________________________________________________Nikt się nie spotkał z podobnym problemem ? Przeszukałem nieco forum pod tym kątem - ale niczego konstruktywnego nie znalazłem niestety.
-
Sieć domowa - jak stworzyć i przenieść pliki
Wyłącz firewalla, lub (jeśli nie używasz osobnego firewalla) zaznacz w zaporze windows jako wyjątek udostępnianie plików i drukarek. Bez tego możesz nie zobaczyć otoczenia sieciowego. Prócz tego kompy muszą być w jednej grupie roboczej i oba muszą mieć adresy IP tej samej klasy, o takiej samej masce. To musi działać. Nie opowiadajcie że nie da się zbudować sieci w oparciu o XP lub Vistę Home. Wersje Home nie obsługują modelu domenowego, nie ma natomiast problemu ze stworzeniem działającej grupy roboczej.
-
[B5 AHU] Wycie z prawej z przodu
Obstawiam jednak łożysko. Albo nieumiejętny montaż, jeśli jednak twierdzisz że masz w tym doświadczenie to obstawiam nietrwałe łożysko. Z pewnego źródła je kupowałeś ?
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Dodaj gazu, to nie placyk na kursie nauki jazdy gdzie uczyli "bezgazowego" ruszania :gwizdanie:
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Sprzęgło wymienione, teraz już nie ma żadnego szarpania. Samochód rusza równo i płynnie. Tak więc przyczyna wyeliminowana. Jeszcze zauważyłem taką rzecz że na tym starym, zużytym sprzęgle, zaczynało brać dopiero po dłuuugiej drodze pedału od podłogi. Tzn. puszczam a tu długo, długo nic i dopiero zaczyna brać sprzęgło. Teraz są tylko 3-4 cm luzu od podłogi i sprzęgło bierze zaraz po tych 3 cm.
-
[ALL] Jak sprawdzić dlaczego zawiesza się system ?
Przyjrzyj się zasilaczowi w twoim kompie - może nie wyrabia ? Miernik w dłoń i sprawdź napięcia pod obciążeniem. Oprócz tego tak jak koledzy wspomniali - temperatura wewnątrz obudowy i temperatura wszystkich kluczowych elementów. Problem jest ewidentnie sprzętowy, nie szukałbym przyczyny w systemie operacyjnym ani sterownikach.
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
Ja ostatnio pogrywam w Stalkera: Zew Prypeci i oczekuję na Fallouta New Vegas
-
[B5 AJM] Dylemat.17 cali czy za duże?
te, twarda "pyto" a może odwrotnie jest - im bardziej "miętka" tym większa felga ?
-
[B5 AFN] "Łącznik" pokrywki plastikowej TDI z silnikiem
Ja zrobiłem to w ten sposób, że kupiłem samoprzylepną gąbkę odporną na wyższe temperatury, taką z "wbudowaną" folią aluminiową, zerwałem resztki oryginalnej gumy i wykleiłem od nowa. Wyszło naprawdę nieźle Jak odbiorę auto od mechanika - wrzucę fotki żebyś zobaczył o co chodzi.
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Takie zjawisko jest niekorzystne dla układu napędowego. Mi się niedawno rozsypał w dość krótkim czasie przegub - prawdopodobnie ze względu na jazdę na takim szarpiącym sprzęgle Uznałem więc, że nie można tak dalej jeździć i kompletne sprzęgło jest wymieniane, kupiłem je z tej aukcji: http://www.allegro.pl/item1057503368_sprzeglo_audi_a4_vw_passat_1_9_tdi_90_km_sklep.html
-
[B5 AFN] "Łącznik" pokrywki plastikowej TDI z silnikiem
to jest łącznik gumowo-metalowy i ma nr 443 133 741 A Ale moja rada: znajdź gumę o grubości takiej jak ten łącznik - wytnij otwornicą i zrób odpowiednią dziurę na śrubę. Przykręcasz to wtedy na zwyczajną śrubę. Sprawdza się znacznie lepiej niż te gówniane, ukręcające się łączniki.