Treść opublikowana przez OLIVER
-
Sezon Rowerowy 2016
Witam Miłośników 2kółek.... W związku ze też sporo jeżdżę na rowerku tak sobie pomyślałem o czymś takim .... https://pomoc-rowerowa.pl/?utm_source=ALLEGRO_TG&utm_medium=CPM&utm_term=Miasto_v1&utm_content=MAIL1&utm_campaign=2014-V-PR_BIKE_6507 Może ma ktoś już jakieś doświadczenia w ubezpieczeniach takich co o tym myśli grono miłośników dwóch kółek Jeśli był podobny temat wałkowany to sorry z góry ,ale chciałbym zaczerpnąć info na ten temat ...Czy warto ? może inny ubezpieczyciel? Za wypowiedzi bardzo dziękuję i .....
-
Czy to skrzynia biegów szuranie ocieranie?
zacznij od kontroli łożysk w kołach....
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
A nie prościej i taniej wyszło by Ci wymienić na inną używaną skrzynię? Bo raczej sam tego nie zrobisz a fachowcy też pociągną trochę kasy za remont
-
Wymiana skrzyni biegów.
tu sobie zerknij i będziesz wiedział co i jak..... Getriebekennbuchstaben
-
2 błędy VAG, pomóżcie
raczej idzie tylko nie wiadomo z jakim efektem...delikatnie próbuj odkręcić ten plastikowy czarny dekielek na przepustnicy i tam powinny być te styki i ścieżki ....oczywiście przy okazji wyczyść całą przepustnice a zwłaszcza "gardziel":wink:
-
2 błędy VAG, pomóżcie
Co do pierwszego błędu to związany jest z czujnikiem pozycji przepustnicy.. może wystarczy ją dobrze przeczyścić -za adaptować i sie poprawi ... a może ktoś inny dopisze jak przeczyścić te styki ,o ile to sie da zrobić a drugi błąd to odsyłam tu może coś Ci pomoże Passat forum
-
Numer pompy vacum tandemowej do B6 1.9 TDI AVF
- Dźwięk ocierającej gumy przy skręcaniu .
tu jest podobny temat.... http://a4-klub.pl/uklad-kierowniczy-97/skrzypi-skrecie-kierownica-261209/- co to za kostka?
Nie jestem pewien ale chodzi tu chyba o uklad odpowietrzajacy zbiornik paliwa i dlatego tak dziwnie czasem terkocze....- Jakie ciśnienie ?
Zobacz sobie na klapke paliwa tam powinienes miec nalepke odnosnie cisnienia w oponach- Zaworek na filtrze paliwa w którą stronę?
1). Jak odkręcisz tą blaszkę nad zaworkiem to masz pod nią strzałkę na zaworku po lewej stronie i ona ma wskazywać w kierunku chłodnicy (spływ do zbiornika ) 2). na zaworku masz taką kropkę czarną ...Ta kropka ma być od strony chłodnicy... Według słabej jakości fotki to masz dobrze założony zaworek....- [B5 AHU] Zmiana dawki paliwa
Proszę ... Tylko śruba nr.4 to wymaga specjalnego klucz ...Ja u siebie nabiłem nasadkę nie pamiętam ...chyba 8 i wykręciłem ją całkowicie i obrobiłem główkę tej śruby pilnikiem na sześciokąt 7mm tak że odkręcam ,czy luzuje ją nasadką 7mm bez problemu....zresztą widać to na fotce... http://s16.postimg.org/6wx9nwl8h/SSL20587.jpg Podziekowal:wink: Zeby zejsc z dawki 8 na 5 przesunac w strone szyby? Tak ale ustaw tak w okolic3,2-4,0 mg bo 5jak podajesz to jest za mała dawka- [B5 AHU] Zmiana dawki paliwa
Proszę ... Tylko śruba nr.4 to wymaga specjalnego klucz ...Ja u siebie nabiłem nasadkę nie pamiętam ...chyba 8 i wykręciłem ją całkowicie i obrobiłem główkę tej śruby pilnikiem na sześciokąt 7mm tak że odkręcam ,czy luzuje ją nasadką 7mm bez problemu....zresztą widać to na fotce...- Osłona pod skrzynię biegów - nr części?
No właśnie sam jestem zdziwiony że nic nie znalazłem do benzyny To co znalazłem to wstawiłem Ci wyżej .... Może ktoś inny potwierdzi lub zaprzeczy w sprawie tej tylnej osłony pod skrzynię- Osłona pod skrzynię biegów - nr części?
:eusathink:A istnieje takowa do benzyny? według etki i rocznika to jak widać tylko do diesla osłona tylna ....- Paszukuję numeru węża (przewodu)
nazwa odpowie Ci od czego on jest ....- numery uszczelek chlodniczki oleju
Tak to jest ta uszczelka do 1Z pod chłodnicę oleju- Śruby do kół
Ma 27mm gwintu...- Malowanie kierownicy
Na obecną chwilę kierownica nie zmieniła sie nic jest taka sama jak zaraz po malowaniu .... A jaką ma wytrzymałość to malowanie to trudno powiedzieć ...Czas pokaże .To za krótki okres by coś więcej powiedzieć- [B5 ATJ] Pulsowanie pedału hamulca
Według mnie pierścień powinieneś wymienić na nowy...Ale po spawanie,i sam pierścień nie ma nic wspólnego z pulsacją hamulca Nie ,nasze piasty nie mają otworu na śrubę ( ustalającą -przykręcającą tarcze do piasty) Czy dobrze wyczyściłeś : Piasty -styk tarczy z piastą ? Czy gumki od prowadniczek wymieniłeś na nowe (nie są z użyte?) prowadniczki nie są krzywe ? Czy zaciski dobrze wyczyściłeś miejsca z tyku z klockiem h. Czy któraś z piast nie jest krzywa ? Nie rzuca kierownicą podczas jazdy? No i ostatnie.....Może byś wadliwa któraś z tarcz h. ma bicie ...ale to można sprawdzić raczej przyrządem -zegarem do tego typu rzeczy .... To tyle mojej sugestii Może ktoś inny jeszcze coś dołoży do tego ....- Olej w skrzyni
A no takie jak napisałeś ..co do ceny ORI oleju Książkowo ori olej do manualnej skrzyni ma być Taki jak Ja podałem ....G 052 911 Oleje powinno się kupować z pewnego źródła . Lub w ASO A jak chcesz z Allegro to prosze ....Też się znajdzie OLEJ PRZEKŁADNIOWY VW AUDI ORYGINAŁ G 052911A2 1 L (3948599543) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Uważam ze powinno się zalewać olejami takimi jak proponuje producent,zgodnie z normami .. A co Ty wlejesz to już jest Twoja sprawa ....Ale nie wprowadzaj w błąd innych Uważam jeszcze ze skoro kupiłem to powinno mnie być stać go utrzymać książkowo a nie jeździć na zamiennikach ,zwłaszcza olej... A za jakiś czas narzekać ze coś dzieje sie ze skrzynią ... ale to moje zdanie na ten temat .....- Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Czytam i czytam ten wątek i postanowiłem dołożyć swoje doświadczenie z podobnym problemem Miałem podobnie ...po nocy raz palił na rys a innym razem musiałem dobrze po krecić rozrusznikiem by załapał ....( potem cały dzień było już ok...) Wymieniłem też ten zaworem na filtrze paliwa na nowy i zdawało się jakiś czas ze to była wina zaworka ..bo palił długo na rys... aż nagle po nocy znowu to samo ...Tak sobie po myślałem ...To nie wina zaworka skoro nie dawno wymieniałem na nowy ..... Postanowiłem odkręcić filtr paliwa ( Knecht) by się mu dobrze przyjrzeć.... Co się okazało...ta mała uszczelka wewnętrzna była pęknięta jak ją wydobyłem z tego rowka to całkiem pękła w jednym miejscu.... Dobrze ze miałem jeszcze nie wyrzucony stary filtr paliwa . Po przełożeniu tej uszczelki odpowietrzeniu, silnik palił na rys po nocy ... Postanowiłem powrócić do starego zaworka na filtrze .(jeszcze ori i chyba od nowości) ..i okazało się ze jest ok do chwili obecnej... zaworek nie potrzebnie był kupowany.... Przyczyną było nieszczelność przez tą małą uszczelkę i zapowietrzanie się układu pal. ale po dłuższym postoju i to nie zawsze ..... Może się komuś to przyda taka historia z życia...- Jaki numer przepustnicy do AEB
Tu zobacz sobie .....- Olej w skrzyni
Kolego nie wypisuj takich bzdur Ok.120zł ori olej to chyba za 1 L a nie za 3L Mam na myśli ori olej ...G 052 911- ustawiona zbieżność i złe prowadzenie
No to podmień mu koła od brata i zobaczysz czy się coś zmieni ....Źle z tarte opony też mają wpływ na prosto linijną jazdę ... a przy okazji sprawdź jak kręcą się koła czy któryś zacisk nie blokuje za bardzo ... - Dźwięk ocierającej gumy przy skręcaniu .