Treść opublikowana przez OLIVER
-
Jaki podciśnienie w N75
Ale przecież nie ma stałego pod ciśnienia ..Tym reguluje komputer w zależności od potrzeby doładowania a do czego Ci to potrzebne jest ?
-
Brak mocy czy to egr ??
Widzę że masz dostęp do weg-a ,w takim razie zrób komplet logów załóż sobie swój nowy watek w odpowiednim dziale i na pewno uzyskasz podpowiedzi co nie domaga
-
Brak mocy czy to egr ??
Hmmm... Rozwiń to jak to z tymi rosnącymi obrotami ,bo jeśli to prawda co piszesz to raczej Ci ślizga sprzęgło i tu leży problem.......
-
Skrzypi przy skręcie kierownica
Witam. Panowie nawet byście nie powiedzieli jak potrafi przenosić dźwięk -pisk po kolumnie kier. ja miałem podobny problem : Kazdego dnia przy obracaniu kierą (silnik zapalany jak i wyłączony) popiskiwało tak jakby jałowa guma o gume .Popiskiwanie znikało po chwili i w danym dniu już było spokuj Też zaczęło mnie już to wkur....ć. Czytałem już różne wypowiedzi na ten temat . Po rozkręcałem pod kierą wszystko ..plastiki-taśme próbowałem psikać w niektóre miejsca podejrzane i co bez zmian . A dodam jeszcze ze wahacze końcówki łączniki Nowe-ORI Lem wiec to nie wchodziło w grę . Pwenego dnia postanowiłem znów powalczyć z tym popiskiwaniem przeglądnołem pod autem magiel i okolice wejścia do grodzi i nic . Więc ponownie odkręciłem osłonę pod kierą( bezpieczników -przekaźników) i odkręciłem śrubę zabezpieczającą z suwanie sie przegub z wałka maglownicy...dokładnie to ... Z sunołem przegub i sprawdzam obracając kierą czy popiskuje .... Co sie okazało ze cisza , żadnego pisku . Przy tej operacji należy pamiętać by nie za bardzo dużo kręcić w koło kierą bo można zerwać taśmę , jak również tej samem pozycji ponownie zamontować kierę ( Mnie sie pomyliły obroty kierą i musiałem demontować poduchę-kierę i ustawiać taśmę w odpowiednią pozycję by się nie zerwał podczas maksymalnego skrętu...) Więc został odpowiedzialny za popiskiwanie magiel.hm pomyslałem nic tu nie zrobię , nic tam nie da się psiknąć .... postanowiłem zmatować z powrotem wszystko i jeździć dalej z popiskiwaniem .... podczas montażu zauważyłem ze mam problem nałożenia krzyżak na wałek magla .Jakby coś naprężało go.. Popuściłem 4 śrubki ..te ok 3-4mm bez problemu nałozyłem przegub na wałem ,zakręciłem zabezpieczającą śrubę krzyzaka, po dokręcałem popuszczobe 4 sruby poskładałem wszysko jak ma być i co??? Cisza do dnia dzisiejszego i oby tak było jak naj dłuzej Reasumując mój przypadek ... popiskiwanie wydobyłało się z wałka maglownicy moim zdaniem przez jakieś naprężenie podczas montażu...Inaczej nie umie tego wytłumaczyć Może w podobnym przypadku ktoś sprubuje podobnego zabiegu i uda mu się wyeliminować popiskiwanie z okolicy kolumny kiery....
-
Miedziane uszczelki przy węzu powrotu oleju z turbiny
Czy oto Ci chodzi ? około 1,30zł w ASO sztuka
-
Łożysko tylnego koła
A to ciekawe Tomku co piszesz . Właśnie sprawdzałem w etce od 1995-2000 roku występują tylko te numery łożysk (takie co podałem wyżej) czyli co etka przekłamuje ? bo nie kumam
-
Łożysko tylnego koła
Bo moze jest zbyt mocno dociągnięta nakrętka i dlatego się grzeje.... Ale to i tak już po łozyskach ..raczej wymiana nie unikniona A to coś nowego ........... A ja twierdze ze jeden typ łożysk Tu masz numery ...poz 2 i 3 W ASO .około 200zł łożyska
- Numer uszczelki EGR
-
Czujnik N75
Tu masz ... Tu masz nówkę albo szukaj używki ZAWÓR KONWERTER REGULACJI N75 BIAŁY TDI AUDI VW (2949236254) - motoAllegro
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Dokładnie tak jak Kolega Tomasz opisał Ja mam AFN-a i świece podgrzewające płyn jak i żarowe silnika grzeją dokładnie wtedy jak u Kolegi ...... Tak że i Wy powinniście mieć podobnie
-
Jakiego koloru jest czujnik g62?
To nie kupuj tam kup gdzieś indziej .....npw VW. Np. u Gajosa kosztuje 144 zł
-
Wymiana termostatu WAHLER
Rezygnuj .dołóż parę złotych i do ASO po ori
-
Zgasł podczas jazdy na wysokich obrotach.
Jak widać używanie określeń po szczegulnych części tego typu jest nie dla wszystkich zrozumiałe ... A chyba chodzi oto ze jak już coś piszemy i podpowiadamy kolegom to tak by inni to zrozumieli i proponował bym używania określeń technicznych a nie warsztatowych jak to ma sie w tym przypadku .... Oczywiście bez URAZY dla Kolegów Hydrosztosy to popychacze (hydrauliczne )
-
czujnik przepłymowierza
Koło filtra powietrza...
-
Czy te kocki sa dobre?
Ja nie stwierdziłem większego pylenia .Jak pisałem mam je na tyle ,a tam siła hamowania jest mniejsza... Pisku też nie słyszałem żadnego ..a już mi się kończą .....dla mnie są
-
Poduszki silnika
Cena poduszki dla disla (4cyl.) w 2004 roku kosztuje ponad 400zł Tylko nie znalazłem kodu silnika w tym roczniku jaki masz podany ALL:eusathink:
-
Czy te kocki sa dobre?
Według mnie mogą być..Choć na pewno ktoś napisze ze pylą .ze są lepsze.itd ja mam na tylnej osi i jest ok.....
-
Czujnik pedału sprzęgła?
Około 60zł
-
prosze o odczytanie logów
Chcąc robić takie logi to nagrzej pierw silnik dobrze a nie rób na zimnym
-
Pękniety przewód hamulcowy (przód)
No widocznie nie za bardzo sie przyłożyli do kontroli zwłaszcza hamulców a to bardzo ważny układ przecież ... Mnie już dwa lata temu diagnosta zauważył minimalne pęknięcie zewnętrznej osłony gumowej (tam jak u Ciebie i kazał zaraz wymieniać ) Poszły do wymiany wszystkie elastyczne mimo ze w tyle nie miały wskazań ale to już były wiekowe i rozsądek mówił WYMIANA:wink:
-
Jakiego koloru jest czujnik g62?
Wygląda na to ze ma być zielony.. Ale z racji tego ze powinno się kupować takie rzeczy ori w ASO to nie zaszkodzi sie upewnić
-
Koło pasowe wału
Czy oto Ci chodzi ? Jesli tak to będzie pasowało......
-
Metalowy wężyk od smarowania turbo
Tu masz ....
-
Problem z ABS
podepnij pod kompa i z czytaj błąd .może coś z czujnikiem ABS
-
Elektrozawór
A kto Ci tak doradził z podpinaniem tych żaróweczek.... Tymi N75,N18 steruje komputer (sterownik...) No nie wiem czy coś nie zmodziłeś w sterowniku przez Twoje eksperymenty.....