Treść opublikowana przez OLIVER
-
swiece zarowe
Hm ja sprawdzałem u siebie i dosłownie swieci kontrola od świec żar. około 1 sek Oczywiście jak temperatura jest taka by nie grzały wstępnie a jak jest już po nizej 0 dobrze i silnik zimny to świeci przez kilka sekund ..Ile dokładnie to nie podam Ci bo ja mam garaż ocieplany a tak na mrozach to nie zostawiałem już długo To w takim razie ja na Twoim miejscu wzioł bym na tapete czujnik cieczy chłodniczej ..bo to on podaje sygnał o temperaturze silnika , albo jak masz od kogo pożyczyć to zamienić na próbę i zobaczysz jakie będą efekty zamiany
-
Dawka paliwa po wymianie dwóch uszczelek nastawnika
No i jak widać są i przeciwnicy takiego ustawiania ...... Więc decyzja należy do Ciebie ...Ja mam już to wypróbowane i tak robię .
-
Dawka paliwa po wymianie dwóch uszczelek nastawnika
Vag- iem to tylko raczej kosmetyka w ustawieniu dawki "pukając " w nastawnik możesz regulować dawkę od najmniejszej do maksa ,raczej ustaw dawkę na nastawniku bo tyle ile Ty chcesz zwiększyć sobie dawkę Vag-iem to Ci sie nie uda Rozgrzej silnik -podepnij Vag- po puść cztery śrubki nastawnika na zapalonym silniku i stuknij lekko w kierunku grodzi i kontroluj na Vagu...jak osiągniesz odpowiednią dawkę to dociągnij śrubki i po sprawia No wlasnie a moj znajmy mowil zeby lepiej nie luzowac srubek i nie stukac w nastawnik na wlaczonym silniku, moga byc jakies konsekwencje tego??? Przecież nie popuszczasz na tyle by Ci latał nastawnik tylko delikatnie luzujesz ...a nastawnik dalej jest przykręcony tylko lekko..a stukając przestawiasz -przesuwasz go parę setek mm ...i oto właśnie chodzi ....Jak tak ustawiam i chyba nie tylko ja i zawsze jest Ok i żadnych ubocznych skutków tego zabiegu nie ma.
-
Dawka paliwa po wymianie dwóch uszczelek nastawnika
Vag- iem to tylko raczej kosmetyka w ustawieniu dawki "pukając " w nastawnik możesz regulować dawkę od najmniejszej do maksa ,raczej ustaw dawkę na nastawniku bo tyle ile Ty chcesz zwiększyć sobie dawkę Vag-iem to Ci sie nie uda Rozgrzej silnik -podepnij Vag- po puść cztery śrubki nastawnika na zapalonym silniku i stuknij lekko w kierunku grodzi i kontroluj na Vagu...jak osiągniesz odpowiednią dawkę to dociągnij śrubki i po sprawia
-
swiece zarowe
temu grzaniu powinna towarzyszyć kontrolka świec w liczniku..to tak zwane grzanie wstępne...palimy jak już ona zgaśnie to ze ci pyknie przekaźnik to jeszcze nie znaczy ze świece Ci grzeją sprawdź sobie jak Ci pisałem ...Miernikiem.czy kontrolką ..... Natomiast po odpaleniu już kontrolka się nie zapali a świece powinny grzać przez odpowiedni czas jak pisałem wyzej opisuje Ci to bo ja tak mam
-
swiece zarowe
Hm Czytając to co opisujesz to uważam że sugerujesz się kontrolką na liczniku ..Tak ? A wiec jesli tak to wcale nie znaczy ze jak kontrolka w liczniku nie świeci a samochód odpalisz to świece nie grzeją ... W liczniku kontrolka zapala nam się na dłuższy czas dopiero wtedy jak temperatura jest chyba poniżej -5*C Ale nie jestem na 100% pewien ,jesli się mylą to mnie ktoś poprawi ... Natomiast w temperaturze wyższej kontrolka świec żar. po włączeniu zapłonu tylko na chwilkę zaświeci i gasnie jak reszta kontrolek ..Palimy silnik i co?świece nam grzeją około 2-3minutya kontrolka nie pokazuje Przestają grzać po tym czasie lub gdy przekroczymy 2,5tyś/ob. Zdejmij fajkę ze świecy na zimnym silniku, odpal silnik i miernikiem ,czy próbnikiem V sprawdź sobie czy jest podawane napięcie 12V na fajkę mimo ze kontrolka na liczniku się nie świeci... Podejrzewam ze tak jesli tak to jest wszystko ok ,a jeśli nie to dopiero trzeba szukać problemu.......
-
Szybka opinia forumowiczów
Patrząc na oznaczenia producenta żadna rewelacja ....Duże opory toczenia , droga hamowania taka sobie i do cichych nie należą ....
-
Hamulec elektryczny (ręczny) a mrozy
A niby co grozi ......... pod czas mrozów ? Uważam..... Jeśli wszystko jest tak jak należy to nie ma prawa nic się zdarzyć podczas używania hamulca ręcznego w ujemnych temperaturach ,czy to "klasyczna wajcha", czy elektryczny
-
Jak zdemontować "spinki" z drzwi po dolnej listwie?
To super....
-
Jak zdemontować "spinki" z drzwi po dolnej listwie?
Nie te spinki można zdjąć.. jak patrzysz na spinkę ona ma takie zabezpieczenie taki mały prostokącik w środku tego otworu... musisz czymś cienkim podważyć ten prostokącik i stuknąć w spinkę młoteczkiem tak by ten nit na którym się ta spinka trzyma który jest w poszyciu drzwi wszedł pod niego i spinka ładnie nam zejdzie z nitu.... Chciałem wrzucić fotki by było łatwiej to zrozumieć ale nie można wyskakuje Error:kwasny:
-
wieje przez zamknięte drzwi
A jaka jest obecnie szpara tu taj? Chyba dołem jest większa? prawda? jesli złapiesz za klamkę tak by drzwi zostały domknięte i uniesiesz je do góry tak by sie wyrównały i szpara była jednakowa jak dołem tak u góry to szukać który zawias jest wytarty i ma lózy -wymiana i powinno być ok... A jeszcze jedno ten zawias (po niżej ten dolny) a dokładnie w nim sworzeń lubi się zacierać i potem szybko dostaje luzów ...Przy wymianie dobrze jest sprawdzić by zawias pracował lekko a sworzeń stał zamocowany na sztywno w części która jest przykręcana do drzwi No i tu dobrze jest troszkę przesmarować te rolki jak pokazuje strzałka ..zaraz lepiej otwierają się drzwi...
-
Problem przy przyspieszaniu.
W dislu przepustnica ? ---------- Post dopisany at 09:11 ---------- Poprzedni post napisany at 09:01 ---------- Chłopie nie rób tego więcej ...Nie kręć do takich obrotów tego silnika .. Jak masz kompa to wykonaj komplet logów i zamieść je w odpowiednim dziale i wtedy koledzy ocenią Ci motorownie i może coś pod powiedzą co nie tak ....
-
Brak regulacji wysokości fotela pazażera
żółta kostka z kabelkami to jest od poduszki powietrznej..
-
Sruby mocowania oslony silnika
ale gdzie to kupic ? u mnie w sklepach nie ma. a w serwisie wolaja sobie za szt 10 zl ---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ---------- a ty masz takie ? ile za szt ? ---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ---------- potrzebuje ok 10 szt A moze tak troche poszukać samemu... AUDI - SPINKI I KOŁKI sklep motoryzacyjny Legnica strona nr 6 albo tu http://allegro.pl/listing/user.php?string=wkr%C4%99t&us_id=12254026
-
wieje przez zamknięte drzwi
Dokładnie tak jak mówisz. Plus jeszcze to że przy wjeździe w dziurę też wydają takie jakby stuknięcie. Jak pogoda się poprawi to coś wrzucę :-) Przecież to nic trudnego..zlokalizowanie tych luzów ...Zlokalizować który zawias ma luz i wymienić . Na zawiasach nie powinno być żadnego luzu.. To jest przyczyna stuków po nierównościach .
-
Cieknie Rurka olejowa turbiny FOTKI
Przecież Ci napisałem co masz sobie wymienić i jak zamontować ( fotka nr. 1 )kup sobie ori niewiele ponad 10zł i po problemie ... ale decyzja do Ciebie nalezy......
-
Dlaczego klocek w A4 B6 nie hamuje na całej powierzchni tarczy?
tu masz wszystko Audi 80 Klub Polska :: [ALL] Regeneracja tylnych zaciskw hamulcowych.
-
Cieknie Rurka olejowa turbiny FOTKI
No to w takim razie pierćcień gwintowany nowy i powinno załatwić sprawe ...koszty nie wielkie Fotka nr.1
-
Cieknie Rurka olejowa turbiny FOTKI
Najpierw dobrze by było byś zlokalizował skąd jest wyciek... Ja bym nic nie kombinował z zamianą rurek bo problem wycieku leży na pewno na pierścieniu gwintowanym ..to jest to koszt niewiele ponad 10zł Zakładając ze gwint masz dobry w nakrętce dociągającej ten pierścień Lub na połączeniu króćca (nypla) z turbiną tam jest podkładka miedziana to jest to ale koszty tego króćca z podkładką (nypla) w ASO są wysokie Więc trzeba by dokupić samą podkładkę w sklepie ..o ile nie idzie jej dociągnąć ... Dokręcając króciec (nypel) najlepiej jest go kluczem oczkowym.a później dorobić (do szlifować )klucz płaski tak by go tam założyć na ten nypel i przytrzymać go pod czas dokręcania nakrętki ... Nie ma prawa nic wyciekać Pozdrawiam..
-
Życzenia dla Pań
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DROGIE PANIE
-
czujnik poziomu oleju a krancowka maski
Adam ..A pewny jesteś ? U kolegi w sharanie jak wyskoczyła mu kontrolka (żółta )Niski poziom oleju, po dolaniu oczywiście kasuje ją krańcówka maski Jest tam czujnik z podwójnym obwodem .. Więc nie wykluczone ze i u kolegi właśnie tego brakuje by skasować tą kontrolkę ...
-
Kat wtrysku AFN
Zmień mechanika !!!.... zaloguj sobie sam albo niech Ci ktoś zrobi silnik rozgrzany bieg jałowy...i będziesz wiedział jaka dawka i kąt MB 001 BS 000
-
Oring na rurce od klimatyzacji.
Proszę ...
-
chłodnica klimy nr
tu masz do AJM-a ale z 2000 roku a w 2001roku AJM nie wystepuje według etki....
-
wymiana oleju i wyszlo... ;(
hm.to zależy z czego jest misa jeśli z metalu to magnes wyłapie ..oile korek jest zakończony magnesem...A obawiam sie ze jest bez magnesu......a jesli z alu to iuż nie ... ale jak bedzie sie umiejetnie gwintowało ..to znaczy .. po 1-15 obrotu będziesz wykręcał to powinny się opiłki wykręcić na zewnątrz ale 100%nie ma gwarancji.. na to...Natomiast opiłkin alu nie są tak szkodliwe jak metalowe ....najlepiej by było jednak z demontować misę przed tym zabiegiem by być pewien że opiłki z gwintowania nie są w obiegu oleju ....Takie jest moje zdanie na ten temat a co inni na ten temat??