Treść opublikowana przez sołtys85
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
- [ALL B5] Czy mogę zamontować te klocki?
Pościnane są tak fabrycznie i tak ma być. Podobno delikatnie klocki z czujnikiem są inne konstrukcyjnie i sa niecąły mm grubsze. Po obcięćiu przewodu powinny pasować bezapelacyjnie.- A4 1.8T (AEB) vs. Astra G OPC
ktory jest lekki? calibra? Calibra wazy jakieś 1100-1200 a audi 1450 jak dobrze pamiętam. Mam jeszcze opla vectrę i jest dużo lżejsza niż audi.- [ALL B5] Przeguby quattro
Napisz do TOM77 i On Ci taki przegub dobierze i wyśle.- [ALL] Jaka przyczyna pojawienia się tej lampki?
Przepalona żarówka.- A4 1.8T (AEB) vs. Astra G OPC
Calibry i vectry 2000 miały takie silniki c20let 204KM + dołączany napęd na 4 koła. W tak lekkim samochodzie podobno robi to wrażenie Niestety mało jest samochodów ze sprawnym napędem na wsie kółka bo tylne dyfry padają, a że można jeżdziźć z napędem tylko na jedna oś wiec mało kto to naprawia.- Polecane instalacje LPG/CNG
Wtryskiwacze zdecydowanie valteki a co do regeneracji to nie wiem czy sie opłaca jak nowe kosztują 120zł. Oba reduktory poprawne choć osobicie skłąnaiłbym sie ku tomasetto przy tych mocach w zupełności wystarczy. Jednak jak być miał trochę wiecej kasy to polecam dołożyć na wtryski.- [B5 AEB] Zimny silnik gaśnie po dodaniu gazu
Odpinałes czujnik temperatury?\ Zobacz jak bez niego auto będzie sie zachowywało?- [B5 ADR] Jaki wybrać LPG ?
2 lata na elektronikę a rok na mechaniczne części. Wtrsyki zaliczjaą sie do mechanicznych wiec bedzie ciązko je zajeździć w rok jak nie robisz mega dużych przelotów. Będą klepac ale będą nadal pracować- [B5 ADR] Jaki wybrać LPG ?
Ja uważam, że warto by było się upomnieć o magicy :gwizdanie:- [B5 ADR] Jaki wybrać LPG ?
Za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego. Przy aktualnej cenie Pb pewnie instalki wzrosną wiec to bardzo dobra oferta.- [ALL] Problem z felgą pomocy
Sprawy zawsze wyglądaja super i sam wątpie w to, że mogło by cokolwiek sie przez nie przedostać. Być moze gostek tak mnie zmył tą odpowiedzią, że to uszczelnienie silikonowe bo bardzo chciałem poznac technologię, którą to robi a on jeszcze mocniej jej bronił.- [ALL] Problem z felgą pomocy
Ja oddawałem felgi do poszerzenia na 9,5 cala i całość uszczelniona silikonem szklarskim i śmiga aż miło na youngtimer.pl dużó osób na czymś takim śmiga i zero problemów z raz w sezonie trzeba troszkę dopompować a tak to spoko. Pierwsze słyszę żeby felgi silikonem uszczelniać To jak Ci kolego te felgi poszerzali?? Spawane było migomatem, że musieli uszczelniać ?? Jak się spawa TIG ac/dc to nie trzeba uszczelniać bo to taka technologia spawania, że alu zalewa się szczelnie. Pytam z ciekawości. Są to felgi stalowe oplowski koniczyny z 72 roku poszerzone poprzez wstawienie w środek obręczy kawałka blachy. Sapawane chyba TIG ale do końca nie wiem bo nie byłem przy tym i to jest tajemnica gościa. W rozmowie wyznał tylko, że spawa naogół w osłonie argonu. Zaspawał felgę i uszczelnił na wszelki sylikonem i jest Gość poszerza głównie felgi do sportu i wielu zawodnków korzysta z jego usług. Jeden z forumowiczy stworzył nawet galerię rozwalonych felg w wypadkach lub podczas driftu i w żadnej nie pękły spawy.- [ALL] Problem z felgą pomocy
Ja oddawałem felgi do poszerzenia na 9,5 cala i całość uszczelniona silikonem szklarskim i śmiga aż miło na youngtimer.pl dużó osób na czymś takim śmiga i zero problemów z raz w sezonie trzeba troszkę dopompować a tak to spoko.- [ALL] Jaki lepszy silnik 1.9 czy 2.0?
ale tak samo mozna szukać wad w 2.0 - pekajaca głowica - padająca "przepustnica" - padajaca pompa oleju - gwizdająca turbina - padające pomopwtryskiwacze itd................. wszystko zalezy czy jest ci potrzebna moc w aucie czy nie jeżeli 115KM ci wystarczy weż 1.9 bedzie mniej awaryjny i tańszy w eksploatacji jezeli musisz miec więcej mocy to zostaje ci 2.0 i tyle niema co się wiecej rozpisywać ps: turbina w 2.0 jest takasama jak w niektórych 1.9 Nalezało by jeszcze wspomnieć o wałkach wyrównaważających i dużych ilościach przepalanego oleju oraz większym spalaniu ON- [ALL] Problem z felgą pomocy
Możesz to zrobić jakimś spoiwem elastycznym typu sylikon montażowy, klej montażowy, biteks. Można zalutować lub zaspawać kazda metoda dobra pod warunkiem, że wykonasz naprawę od strony opony.- [ALL B6] Temperatura 70*C...
Termostat wymienić i zapomnieć- [B5 AFN] Zalutowanie dziurki w przewodzie
Jak jest to metalowa rurka to pewnie, że sie da. A jak plastikowa to można pospawać, każdy serwis klimatyzacji podołą takiemu zadaniu jak już usterka zlokalizowana.- [B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania
Bez znaczenia czy regeneruje dolny czy górny zawsze kosztuje 60zł? Możesz zdobyc do niego jakiś namiar?- [B5 ADP] opłata oc
Może jakiś wujek, który by CIe nie wykiwał?- [ALL B5] Tarcze + klocki
W ciągu 7 dni możesz oddać nieużywany towar bez podania przyczyny. I tak polecam zrobić.- [ALL B5] A4 B5 1,8 125 KM 1996r. - PILNE
Ja bym sobie odpuścił na 15 słonecznych dni w roku na jakie sie przyas to trochę duzo.- [B5 AHH] Zamiast quattro RWD
Piszę bo chce zobaczyć filmik i nie moge sobie pozwolić, żeby to przegapić- [ALL B5] A4 B5 1,8 125 KM 1996r. - PILNE
Da sie, ale to nie opłącalny manewr ze względów finansowych. Częsci w tys powinieneś sie zmieścić robocizna zależnie od regionu to jakieś 800zł w zwyż z nabiciem.- [B5 ADP] opłata oc
Musiałbyś przemeldowac sie w inny rejon w Polsce gdzie natężenie ruchu jest mmniejsze i po problemie. Acha jeszcze przerejestrować samochód oczywiście. A ile Ci wychodzi składka? Obliczałęs w m bank? A moze dopisz kogoś na współwłaściciciela kto ma zniżki, babcia dziadek, rodzice? - [ALL B5] Czy mogę zamontować te klocki?