Treść opublikowana przez SebolA4
-
[ALL B5] Krzywa sprężyna? foto
Miałem taką przypadłość w poprzednim aucie z przodu i przejeździłem 30 tyś. km bez najmniejszych problemów, a było to w Hondzie Preludzie i nie raz ekstremalnie pokonywała zakręty.W moim przypadku było ok.
-
[B5 AFN] Rozmiar opon.
myślę,że zdecydowanie najwięcej zależy od tego co to za opona, jaki rocznik itp. Jeśli jest to makrowa opona do tego nowa to śmiało zakładaj.Pozdro
-
[B5 1Z] Nie można włożyć piątego biegu
100% synchronizator, "sam" rozbierałem takie ustrojstwo w Audi A4 AFN i wymieniałem jak byłem na praktykach z technikum samochodowym.Objawy te same co u Ciebie.Po jakimś dłuższym czasie prób wrzucania 5 biegu możesz zapomnieć o jego włączeniu.
-
[ALL B8] Jakość wykonania najnowszej A4 - fakty i mity dotyczące nadwozia B8...
Tak małym nawiasem pisząc Kolega pracuje w firmie która właśnie zaczęła programować roboty w nowej FABRYCE AUDI W CHINACH, więc możecie sobie wyobrazić jakość AUDI za 5 lat.Co nie oznacza, że dla ciecia kosztów inne marki nie przeniosą tam swoich fabryk ( i poziom się wyrówna), albo już ich nie stawiają.Dobre auta się skończyły w około 2000 r.Pozdro
-
[B5 ADR] Pomoc w wybraniu tłumika końcowego.
Z mojej strony mogę polecić wydech ABT Sebring dedykowany dla silnika 1.8T (150KM) AEB.Lekki pomruk, na trasie jest cichy, przy niskich obrotach przyjemny lekki basik.Oczywiście jak turbo dmuchnie jest sporo basik, ale w Twoim przypadku bez turbo powinno być w sam raz. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d09d760026a48f77.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d09d760026a48f77.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6edce6ee7192ef16.html Pozdro
-
[ALL B5] Jak dobrać (tylne) amortyzatory?
Wg. mnie 1BE to w B5 zawieszenie sportowe, więc amortyzator który ma krótszy skok od standardowego powinien być ok, więc amortyzator gazowy dla zawieszenia sportowego lub wg.Sachsa dla pojazdów z zawieszeniem sportowym.Zawieszenie standardowe to jakby +20mm w stosunku do 1BE, a zawieszenie do jazdy po złych drogach to +20mm w stosunku do standardu(1BE).
-
[B6 AVF] Drgania odczuwalne po wcisnieciu pedalu sprzegla.Czy to koło dwumasowe?
Jeździłem Oplem Astrą dieslem 2.0DTI, Audi A4 AFN, Roverem 2.0d. W każdym z tych aut były wyczuwalne drgania przy wciskaniu sprzęgła.Auta jeżdżą mają duże przebiegi i sprzęgła śmigają bezawaryjnie.Nie martw się i zapomni o porblemie chyba,że naprawdę w krótkim czasie nasili się to drganie.Nie wiem czy to ma znaczenie, ale gdy siada łożysko oporowe wtedy może być wyczuwalny dźwięk delikatnego chrobotania przy wciskaniu pedału i przy okazji drgań, ale to też jest sprawa do zapomnienia na takim łożysku można jeździć nawet 100tyś km wiem z własnego doświadczenia.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Spocior Groźny :>, prawie brakło miejsc na parkingu podziemnym:)
-
[B6 AVF] Biegi "haczą"
Podpinając się do tematu.Czy padający wysprzęglik może wpływać na gorzej wchodzące biegi?
-
[B5 AEB] Obniżone auto czas na wymiane amorków jakie by delikatnie podnieść
Te amory MTS mają regulację 5cio stopniową więc powinieneś coś wykombinować żeby podwyższyć auto.Cała rzecz w tym,że regulacji ulega dolne mocowanie sprężyny (jest przesuwne po amortyzatorze).
-
Jakie felgi do Seata Exeo..?
Numer 2 zdecydowanie czyli te niżej,są super
-
[B5 AJM] Problem z grzanym fotelem
Z tym ponaciąganiem to nie jest tak lekko zwłaszcza przy kubełku, kiedyś walczyłem 3 godziny z kumplem i nie było to jeszcze to, z tym, że to było w poprzednim aucie.Teraz tez mi nie grzeje fotel kierowcy i jakoś boje się podjąć rozbebeszania.
-
[B5 AEB] Tłuczenie na nierównościach tył
W moim przypadku miałem przekręcony gwint pod śrubę mocującą sześciokątną kołnierzową M8X16 i po czasie zaczęło się tłuc strasznie.Nagwintowałem otwór, dopasowałem śrubę, jest ok.
-
[B5 ADP] Docieranie po remoncie
Co do docierania to są dwie szkoły: - jedni mówią,żeby nie wchodzić na wysokie obroty, - drudzy wręcz przeciwnie. Ja jestem za drugą szkołą tak po przejechaniu ok. 300km po remoncie.Ta druga szkoła polega na tym, że docierasz auto nie butując go ostro tylko delikatnie wchodzisz na obroty bez wielkiego obciążenia i jeździsz jakiś czas (1000-3000km max,więcej nie ma sensu to nie Fiat 125p) tzn. np. 80-100 km\h na 4 biegu masz ok.3,5-4 tyś\obr.,zamiast 2,5 tyś obr. na 5 biegu.Podobnie po mieście nie wrzucasz 4 biegu , tylko 3 bieg i większe obroty.
-
[ALL B5] Co się może tłuc miedzy amorem,a budą?
Trzeba się tym zająć.Dzięki za nakierowanie.
-
[ALL B5] Inny kolor pod emblematami dlaczego ?
Dokładnie,tylko polera.Miałem to samo na tylnej klapie 2 x polerka w roku i po bólu.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pewnie Koleś wydaje na preparaty na rok tyle ile jest warte moje B5.Ale faktycznie jeśli chodzi o fele to miód wyglancował.
-
Prosty zestaw car audio do Audi A4 B5 sedan
W sumie seryjne też dają radę przy subie w bagażniku może faktycznie nie są niezbędne.
-
[ALL B5] Co się może tłuc miedzy amorem,a budą?
Muszę znaleźć Magika od maglownicy żeby zbadał luzy, wtedy zostaną ewentualnie wyeliminowane następne graty.Dzięki
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Po Spocie Razem Było ponad 1000KM było ok :>
-
[ALL B5] Co się może tłuc miedzy amorem,a budą?
Amory maja 20tyś km przebiegu, 5tyśkm na 18 cali, a reszta na 16 więc nie powinny być wywalone bo mają po ok.67% sprawności.Hmm maglownica,bardzo możliwe tylko jak myślę o koszta jej regeneracji lub wymiany to ciepło mi się robi.Jak się upewnić,że to maglownica na pewno? Co waszym zdaniem jeszcze na zdjęciu z ETKI może dostać luzów żeby się tłuc przy małych nierównościach?: http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e257d3dcf781841.html
-
Prosty zestaw car audio do Audi A4 B5 sedan
Osobiście poleciłbym: Przód jak najbardziej Focal 130 VR pod radio mające przynajmniej te 4x23 W RMS coś typu Pionieer lub Alpine. Tył poleciłbym Hertza: http://allegro.pl/car-audio-glosniki-hertz-esk-165-wysylka-gratis-i1850749802.html bo słuchałem w sedanie i grały bardzo przyjemnie. Wzmacniacz 3 kanały (lub 4 kanały wtedy mostek z dwóch kanałów na Suba i reszta do tylnych głośników) coś typu Audison lub starsze wersje Alpine V12,ewentualnie Sony z starej serii XM(nie xplod) 4 kanałowe.Do samego suba Carpower lub Ground Zero . Sub:Polecam Hertza lub Infinity 25 cm. To są moje typy gdyż miałem z tym sprzętem styczność,słuchałem, testowałem i uważam,że do przyjemnego słuchania muzyki jak najbardziej.Pozdro
-
[ALL B5] Jak pozbyć się trzeszczącej tapicerki drzwi?
Dzięki za porady.Pobawię się z tym filcem bo nie drogo to wychodzi zawsze spróbować można..Tomek w piątek musimy pogadać o dźwięku,ale nie z wydechu,turbo czy silnika
-
[ALL B5] Co się może tłuc miedzy amorem,a budą?
Rozumiem.MC Phersona nie ma.Wahacze górne wymienione, pozostają poduszki górne amortyzatora.Dzięki
-
[ALL B5] Boczki,tapicerki drzwi przód przeróbka Anglik na Euro?
W sumie to chodziło mi głównie o kwestie dopasowania elementów samego sterowania szybami i lustrami.Chodzi,że miałbym bebechy Euro wsadzić do Angielskiej wersji. Głównie interesuje mnie dopasowanie z tapicerki Angielskiej Lewej która nie ma ustawiania luster i sterowania 2 szybami z sterowaniem europejskim lustrami i szybami czy to podpasi bez rzeźny i będzie wyglądać dobrze.Chodzi o przedlift.