Treść opublikowana przez wampir
-
A4 1.8TQ K04 LPG by Gregor10
Powiedz cos więcej o tej turbinie
-
Proszę o analizę logów 1.8tq chip
Przeciez ma tylko 5g/s więcej niż Ty ...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja ominąłem, nie widzę roznicy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wjedz na kanal, wloz serię i sprawdz. Może też być problem z N249, który może "podciągać" tłoczek w DV i tworzyć sztucznie nieszczelność. Widziałem taki przypadek na własne oczy.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Szczerze? Ja bym wrócił do serii. Sprawdzałeś czy teraz dmucha tyle ile wcześniej? Ja się kiedyś pokusiłem na aluminiowy DV i co mi krwi napsuł to szkoda mówić.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W teorii trzymać większy boost i upuszczać szybciej. Masz doładowanie większe niż 1.4bara, że zdecydowałeś się na taki zamiast seryjną DV montowaną standardowo?
-
Proszę o analizę logów 1.8tq chip
Okolice 260KM Widze, ze operacja skonczyla się szczęśliwie. Gratuluje
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Może jeszcze odnośnie wtrysków fakt, że w B6 są krótkie wtryski takie jak A3 BAM, ale można zamontować dłuższe np z volvo po zastosowaniu podkładek na srubach, którymi przykrecana jest listwa paliwowa. Nie wiem jakie wtryski w B5. Chyba dłuższe, ale najlepiej niech jakiś praktyk napisze co je w ogóle widział na oczy PS: Odnośnie 1.8T Quattro Garrett Turbo Kit, GT2X to chyba jest ona tylko chłodzona olejem. W tej cenie można mieć Frankenturbo F21 z ich kolektorem, TIPem i obudową MAF 3".
-
podniesienie mocy
Układ paliwowy pewnie też. Wpakujesz w to pewnie z 10K a przy sprzedaży może być problem...
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Jeżeli chodzi Ci o to http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/ ??? To nie jestem jego autorem
-
podniesienie mocy
To smutne co powiem, ale kupiles auto w konfiguracji do spokojnej jazdy. W rozsądnych kwotach nie da się z tym silnikiem i skrzynią zrobić. Utrzymanie takiego silnika i skrzyni w idealnym stanie może być finansowym wyzwaniem:) Ja na Twoim miejscu zacząłbym odkładać na B6 1.8T Quattro, albo B7 2.0TFSI Quattro.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Super, podpiąć to!!! Jeżeli miałbyś tyle siły i ochoty to możnaby to opisać tak jak mają w tuningu traktorów z przedziałem mocy i wymaganymi cześciami na każdym etapie aby nie było setek pytan jakie wtryski wystarcza do danej mocy, ile daje tip czy dp i jaki DV, N75:
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
Można tak Audi A3 A4 B5 B6 B7 VW Passat B5 5 1 8T TDI Smic Side Mount Intercooler KIT | eBay Tylko nie pytajcie czy kto to mial, czy to coś daje i czy jest sens Na te pytanie odpowie wujek google po wpisaniu "SMIC or FMIC Audi A4". Na audizine mowia, ze do slabej k04 taki SMIC wystarczy.
-
Ciśnienie oleju, jaka może być przyczyna ?
Ale w czym problem? Dzwonisz do ASO, pytasz czy maja do Twojego silnika, jedziesz, a przy kupnie pan Ci pokaze na rysunku gdzie sie znajduje. Najlepiej wymienic na ori i miec z głowy.
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
To jest was chyba dwóch z tym gustem Kolor felg dobry dla civica, ale o gustach sie nie dyskutuje...
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
Wystarczy policzyć objetosc 2x SMIC i FMIC 140mm i wyjdzie prawie to samo. Dopiero 180mm jest większy objętościowo.
-
Drugi intercooler od 2.5TDI do 1.8T?
Jeżeli wrzucasz wykres to napisz co to jest za wykres bo nie każdy wie gdzie i co konkretnie znalazłeś. Pokazujac coś takiego bez opisania wszystkich warunków jak np. turbina, doładowanie, temperatua otoczenia itp, które były w czasie testu tylko miesza ludziom w glowie bo ktoś uzna, ze nie ma sensu zmieniac SMICa. Po drugie róznica pomiędzy seryjnym autem, które ma 0,6 bara a takim, które jeździ na 1,2 bara jest duże. Podczas moich testów miałem ponad 40C roznicy i co Ty na to?
-
Drugi intercooler od 2.5TDI do 1.8T?
Nie ma to jak wrzucić wykres bez zadnego komentarza. Nabijasz sobie posty? Jeżeli nawet jest to porównanie IAT w konfiguracji z SMIC i DMSIC to jest on zbyt optymistyczny dla SMIC. Ze swoich doświadczeń wiem, ze temperatury są duży wyższe jak się ma zrobiony soft.
-
[B5 AKN] Po wizycie u Mistrza Rogala ;)
Jechać jedzie, nie da się ukryć, ale patrząc na ilość komunikatów na fis to widać jakie masz podejście do auta. Faktycznie lekko nie ma
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
pasuja
-
Drugi intercooler od 2.5TDI do 1.8T?
Pytasz poważnie? Ja bym zadzwonił do ASO Citroena, może oni mają bo chyba o ASO AUDI albo allegro lub ebay pomyślałeś wcześniej...
-
Drugi intercooler od 2.5TDI do 1.8T?
Ile razy można o tym samym pisać B6 A4: Dual Intercooler Install Jak policzysz ile Cie to wyjdzie to i tak zdecydujesz się na fmic
-
Halas z tylu auta
Podsumowujac: - dźwięk slychac z okoli seryjnego subwoofera nawet jak jest wyłączony zapłon i wyciagniety kluczyk - brak bledow w vag dla radia i central elect. - po wyciagnieciu bezpiecznika z radia dźwięk slychac nadal mimo wylaczonego zapłonu - po wyciagnieciu bezpiecznik z modulu komfortu DZWIĘK ZNIKA - włączenie (uzbrojenie) nieseryjnego alarmu powoduje, ze czestotliwosc dzwieku się zmienia, zaczyna pikać wolniej. ---------- Post dopisany 15-03-2014 at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2014 at 18:43 ---------- Czy ktoś może mi powiedzieć jak rozkreca się w B6 avancie prawy bok aby dostać się do syreny alarmu?
-
Audi 1.8T quattro na td04hl
Nie masz przypadkiem cewek z TFSI? PS: Przyspieszenie koks, pewnie S4 nie ma szans
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Bardzo dziękuję za pomoc. To mi wiele pomogło. Czytam pierwszy post tego tematu ale tam już jest wyciagniety subwoofer i nie ma wspomniane o tym jak sie go odkreca. Jak go wyciągnac? Jak zdjąć wszystkie plastiki które go blokują ? Boje sie że coś polamie...