Treść opublikowana przez vdm
-
[B5 AFN] Jak założyć pasek wieloklinowy wspomagania i alternatora?
Nie nic nie popiskiwał. Co lepsze tydzień bylo wszystko ok. , ale wczoraj jak zaczęło stukać to ten napinacz był tak odchylony, że mnie ciarki ogarnęły. Od pojawienia się stuków do sytuacji co widać na zdjęciu przejechałem może ok 20km i to jeszcze na niskich obrotach. Ale okaże się jak zdejmę pasek czy są jakieś ślady. Tym bardziej, że za 2 tygodnie czeka mnie trasa do Francji do Nantes (2 tyś km w jedną stronę). Dzięki bogu, że to wyszło teraz Lukas4334 dzięki za rady spróbuję twoim sposobem wymienić ten napinacz .
-
[B5 AFN] Jak założyć pasek wieloklinowy wspomagania i alternatora?
Wczoraj wracałem z pracy no i ku mojemu zdziwieniu przestało mi stukać pod maską. Coś mnie tknęło i zajrzałem pod maskę A tu proszę pasek ześlizgnął się z napinacza o 2 kliny. Fart, że nie spadł . Telefon do mechaniora, zamówiony napinacz (oczywiście oryginał po namowach kolegów z forum koszt ok. 360 zł) po drodze jeszcze filtr paliwa, kabinowy, powietrza, oleju, olej i jutro będę sobie u niego działał. Pozdrawiam i zamieszczam fotkę jak to wygląda w tej chwili. Ciekawe czy pasek będzie do wymiany, zaznaczam że go wymieniałem tydzień temu
-
[B5 AFN] Jak założyć pasek wieloklinowy wspomagania i alternatora?
Witam Dołączę się do tematu. Tydzień temu pękł mi pasek i go trochę poszarpało. Wymieniłem pasek, ale po wymianie zauważyłem, że napinacz jest do wymiany. I teraz pytanie: Dzisiejszego ranka odpalam i słyszę regularne pukanie spod maski, czy to może napinacz tak hałasować? Czy to może łożysko na alternatorze jest na wykończeniu?
-
Zima kontra nasze niunie:)
a ja dzisiaj zrobiłem porządek z wycieraczkami zapiekły się tulejki i coraz wolniej się poruszały, a momentami stawały trzeba było je pobudzić do życia.
-
[B5 AHH] Problem z lokalizacją napinaczy
to może się stać :gwizdanie: tylko u mnie sprzęgiełko na alternatorze jest ok . ale widać, że napinacz już lekko nie domaga 1-2 mm jest przekoszony , niestety wymienie go dopiero w styczniu (słowa sznowanego przezemnie mechanika "śmiało wytrzyma do wymiany rozrządu tj ok. 20 tyś" , ale ja zrobię to jakoś chyba szybciej)
-
Zima kontra nasze niunie:)
sprzęgiełko sprawdzone i jest ok napinacz jest minimalnie odchylony na zewnątrz, ale to trzeba się przyglądać ze 2 min. aby coś zobaczyć. Mam sprawdzonego mechaniora, zresztą to daleka rodzina mojej przyszłej żony i powiedział, że do wymiany rozrządu(ok 20tyś km) śmiało wytrzyma . A diagnoza to była taka: kilka razy zdarzyło mu się spotkać pasek z wadą fabryczną tzn. na nowym pasku można spotkać wystające niteczki które przy niefortunnym zbiegu okoliczności potrafią się przykleić do któregoś koła podczas silnego mrozu, a później wystarczy sobie wyobrazić nitkę wyciąganą ze swetra :: . a tak na temat: wycieraczki mi szwankują, strasznie wolno chodzą :: trasa Sochacz ew - Warszawa i powrót to była tragedia :: chyba ze 4 litry płynu poszło, a ślisko jak cholera
-
Zima kontra nasze niunie:)
A mi ładnie odpala, równo chodzi silniczek, tylko trochę nie dogrzewał się no i paseczek klinowy odmówił posłuszeństwa foto co się z nim stało . owinął się na kole napędowym, fart że nie wkręcił się pod osłonę rozrządu bo by była kaplica . Ale właśnie zakończyłem wymianę paska to i przy okazji termostacik poszedł nówka . Nówka zawstydziła mnie, nagrzała samochód do 90 stopni w parę minut Polecam wcześniej mogłem 100 km jechać i ledwo 75-80 stopni osiągałem.
-
Zima kontra nasze niunie:)
a mi q@#&*^$ pasek klinowy pekł i od klimy wypierdzieliło aż przy skrzyni biegów go znalazłem . Chyba łożyska na alternatorze albo napinacz, kwalifikują się do wymiany bo tak sam by pękł? Jutro coś zadziałam bo dzisiaj za zimno.
-
[ALL B5] ZDERZAK Z S4 DO KAŻDEJ B5 Z LAMINATU z kratkami Profesjonalne wykonanie
jeżeli laminat jest kruchy niech doda troche tworzywa typu TPE używanego przez producentów części do samochodów co doda mu elastyczności i odporności na zmienną temperaturę. wtedy taki produkt będzie bardziej wartościowy i oczywiście trochę droższy.
-
[B6 AMB] [ nowe buty w chromie + mody S4 ]
Tak sama reakcja była jak to a6 pokazywałeś na tym forum . Mi się nie podoba coś takiego ale to moje zdanie Furka ładna , silnik ok , ale fele i nie pisze dlatego że sam jeżdżę na 15", tylko że chrom mi się nie podoba a na pewno nie w 20" felach i tym wzorze.
-
[B5 ABC] Ceglasty metalik. Xenon/LEDy/17stka - 1 strona
według mnie to wzór Powiem Tobie, że bardzo podoba mi się twoja Aczwóreczka
-
A4 B5 stylizowane na B7 ??
Podziwiam gości z takim zapałem Fajny kolorek Ogólnie dobrze dopracowana http://www.gatebil.no/forum/viewtopic.php?t=9967 cała modyfikacja
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
"Kac Vegas" Byłem na tym w kinie za***isty, a na koniec są zarąbiste foty ... polecam I ten kawałek
-
Mandat a komornik
US jest jak policja, jak z nimi będziesz podskakiwał, to całą historię twoją sprawdzą i będziesz latał z papierami do skarbówki. Wiem bo kolega tak miał, nie dawali mu spokoju, aż wreszczie matka mojego innego kumpla mu pomogła bo pracuje w US i zagadała jak trzeba. Ale jak chcesz to walcz trzymam kciuki
-
[B5 ADP] Audi A4 B5 1.6
Lampy odmładzają i felgi też niczego sobie Mam sentyment do ADP
-
[B5 AVG] Moja nowa laleczka 1,9 TDI
dokładnie nie wiem bo taka z Francji przyjechała, ale kumpel w golfie robił 70% i powiem, że wygląda tak samo . Ale jak deszcz pada w nocy to za c**ja nic nie widzę do tyłu. Ze znaczkami nie mam czasu się zabrać :> ale w planach mam . A oponki zimowe będą wędrowały na te feluśny, a na lato jakieś 17" i -30 zawieche planuje . Zobaczymy, może i masz rację
-
[ALL B5] OOOO A4 Nowka
Furka zajefajna . A ja w swojej ADP też nie miałem składanej kanapy
-
[B5 1Z] Ile przeciętnie PS i Nm można wycisnąć z 1Z ?
daw2 Z silnikami jest jak z dziewczynami Nie Ma jednego programu do wszystkich modeli, każda jest w innym stanie i do każdej trzeba podchodzić indywidualnie a to kosztuje :gwizdanie:
-
[B5 ADP] Skaczące obroty - problemu ciąg dalszy
Wychodzi na to, że to przepustnica . Jak się zesra to adaptacja nic nie pomoże tylko wymiana na nową. Pozdro
-
Strefa marzen czyli jak sie kupuje - sprzedaje autko w anglii :)
100% prawdy
-
[audi a4 b5] czarna w sedanie AUDICZKA :) NOWY LICZNIK :)
Ładna tylko konkretnych felg jej brakuje a 2280zł za kompletny rozrząd coś dużo jak na AVG
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
To mój jest chyba padnięty Jeżdżąc po mieście po 5 -10 km trzyma 80 - 85 stopni, dopiero jak wyjadę na trasę to nagrzewa się do 90 stopni
-
[B5 AVG] Dzwoniące klocki
Dzisiaj wymieniłem klocki. Założyłem TEXTARy i nie ma już efektu dzwonienia .
-
[B5 AFN] Sypie sie wahacz
Wydaje mi się, że jak masz słabe amortyzatory to będziesz często wymieniał wahacze Tak mi kiedyś mechanik powiedział, że przy tych wahaczach trzeba mieć w bardzo dobrym stanie amorki. ale czy to prawda ...
-
Moja opinia o A4!
Ja w swojej poprzedniej a4 z 95 roku wymieniałem , zawieche przód + łączniki stabilizatorów, łożyska przód, sprzęgło, maglownicę, zderzak przód, 2 x komplet lamp tylnych, świecę, komplet tarcz tył+przód+klocki, końcówki drążków, nawet żaróweczki w zegarach mi się spaliły to je też wymieniałem, założyłem gaz może coś jeszcze ale nie pamiętam, a wszystko wyniosło mnie ok 7-8 tyś potem sprzedałem samochód za ok 12 tyś i jakoś nie płaczę, bo samochód miał 14 lat i wszystko może sie przytrafić. Kup sobie nówkę z salonu to na pewno mniej wydasz na utrzymanie samochodu :gwizdanie: A4 to szrot spójrz na inne auta z tego samego roku, tej samej klasy i z podobnym przebiegiem jak sam napisałeś o kolegi mercedesie Może i masz racje