Treść opublikowana przez vdm
-
[B5 AFN] Jaka długość i średnica wężyków podciśnienia
Wężyki zamówie , tylko mam pytanie jaką średnicę ma ta guma łącząca kolektor ssący z tą rurą plastikową idącą od IC? pytam ponieważ łapie mi błąd i wczoraj wyczaiłem tam małe pęknięcia a przy wyższych obrotach czuć, że troche dmucha.
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Kozak :evil: :yeah:
-
Czy te felgi są oryginalne?
Panowie czy warto się bliżej zakręcić przy tych felgach? http://moto.allegro.pl/item920959520_alufelgi_17_vw_audi_5_112_5_100_okazja.html lub te http://moto.allegro.pl/item936192073_s_line_alufelgi_audi_a4_s_line.html
-
[B5 ADP] Pomoc w doborze felg do A4
Dezent jest ok, ale moim zdaniem dopiero w 17' się dobrze prezentuje
-
[B5 ADP] Pomoc w doborze felg do A4
1 i 4 jak dla mnie (i ceny dobre) 1 felgi są po odnowieniu - ciekawe co się z nimi działo ale wzór
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
Oczywiście, że ssącego
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
dokładnie tak...a ta turbinka to jak się nie mylę z golfa lub a3 Dzieki za info bo jestem laikiem w tym temacie Zaczynam szukać kolektora i suszary AWX jak macie jakieś pewne źródło dajcie znać co nie zmienia faktu że tak jest... Tak ale na program jestem wpisany u Rogalottiego i chciałbym się uporać z gratami do czasu wizyty na hamowni
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
Gratulacje zakupu Możesz podać namiary gdzie kupiłeś jeżeli masz sprawdzone dojście? To ładnie P&P wchodzi? Na kolektor AVG wejdzie czy AWX trzeba szukać?? Bo jak wchodzi bez problemu to lepiej tą dmuchawkę zapodać niż od AWX I czy taka będzie ok? http://moto.allegro.pl/item924341392_turbina_audi_a4_2_0_tdi_170km_brd_bva_turbo_kkk.html ciekawe jaki przebieg i stan?
-
[ALL B5] Rozrząd 90/110KM AHU/AFN
pompe wody masz na pasku klinowym ... W takim razie pompe wody wymieniać przy rozrządzie, czy moge sobie to zostawić i wymienić jak się posypie, bo rozrząd troche kosztuje a plus do tego pompa to już koszty się robią. Mówisz że na pasku klinowym, to czy do jej wymiany potrzeba zwalać cały przód jakby przyszło ją wymieniać? Tak jak Kowi87 napisał. Wymieniaj teraz pompe, pasek klinowy i rozrząd + zobacz w jakim stanie jest napinacz i sprzęgiełko alternatora. Jak zrobisz wszystko na cacy, to możesz sobie śmigać bez awaryjnie do następnej wymiany a koszt robocizny będzie podobny jak podczas wymiany samego rozrządu.
-
[ALL B5] Rozrząd 90/110KM AHU/AFN
pompe wody masz na pasku klinowym ...
-
[B5 AFN] Ułamana osłona silnika
Jak sam widzisz, można jeździć bez osłony, można jeździc ze zwykłą osłoną, a jak chcesz to sobie ją oklej tylko po cholere??
-
[B5 AFN] Ułamana osłona silnika
Ja zgubiłem 3 dni temu i już założyłem nową. 8d0805885c to nr tej osłony co ja ją kupiłem. Kupowałem w inter carsie przez znajomego mechanika i wyniosła mnie ok 65-70 zł (producent Florimex, polecał mi ją mechanik bo kupował juz kilka nadkoli, osłon i wszystko git. ). Dla sprawdzenia zwinąłem ją delikatnie na pół i nic. Widać różnice od oryginału bo jest bez wyciszenia ale spełnia swoją rolę. a tu masz na allegro http://allegro.pl/listing/search.php?string=os%C5%82ona+pod+silnik+a4&from_showcat=1&category=0
-
Jakie wybrać studia inżynierskie???
Inżynieria Produkcji tworzyw sztucznych :good:
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
A ja mam pytanie do osób po programie: Czy wywalenie kata i wstawienie nadkola Esowego pomoże przy podkręcaniu u Rogala? Czy sobie te zabiegi odpuścić i pojechać na sucho? Mój przebieg to 250kkm na blacie a ile naprawde Pytam ponieważ narazie nie planuje większych modyfikacji typu turbo, czy wtryski.
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
3.vdm, 1,9 AVG
-
[B6 AVF] Czy warto zakupic 1.8T
Popieram w 100% - też mam taki zamiar w niedalekiej przyszłości Co do tematu, tak jak koledzy podpowiadają: sprawdź swój motor, może jakaś błachostka się sypie i cię wq....wia, a poźniej zastanawiaj się czy kupić 1,8T.
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
To ja się też piszę, tylko termin proszę podać
-
[B5 AEB]"A4 avant na CLS" Strona 15...
Fajna sztuka :oklaski: A z tymi felgami prezentuje się świetnie, tylko mam pytanie zawieche to masz standard czy 1BE, bo na tym zdjęciu z założoną felgą całkiem fajnie się prezentuje.
-
[ALL B5] Co myślicie o tych felach?
Mam możliwość kupienia w dobrej cenie (ok 1400 zł) felgi 17" z golfa V z ładnymi oponkami continentala 225/45/17 rok jeżdżone. wzór taki jak ten http://moto.allegro.pl/item903829774_5x112_vw_golf_v_audi_7jx17h2_et54.html Co sądzicie o tych felgach, czy będą pasowały do a4 . Nadmienie, że wysyłka z kompletem zawieszenia 1BE już jedzie tylko czy ta zawiecha i 17" felunek bedzie się ładnie prezentować
-
[ALL B5] Co myślicie o tych felach?
To, że miałem założyć taki sam temat jak ty, ale mnie wyprzedziłeś. Krótka piłka jak w polskiej piłce i się dołączyłem do tematu . Jeżeli jest jakiś problem to powiedz i sprawa rozwiązana. A kolega zbyszek512 przeczytał wszystkie posty i zauważył, że zadałem grzecznie pytanie, które felgi wybrać więc postanowił mi pomóc i podpowiedzieć które są warte uwagi. Pozdro
-
[ALL B5] Co myślicie o tych felach?
Dołączam się do tematu Właśnie kupiłem zawiechę 1BE i szukam felg 17" Co myślicie o tych http://moto.allegro.pl/item900565131_felgi_aluminiowe_audi_a4_a6_17.html http://moto.allegro.pl/item903812323_felgi_aluminiowe_audi_a6_a4_7x17_5x112_okazja.html http://moto.allegro.pl/item883817269_felgi_audi_a4_a6_17_orginalne.html http://moto.allegro.pl/item887451683_oryginalne_felgi_17_audi_a4_a6_vw_passat.html Jeżeli macie jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham. Zaznaczam, że interesują mnie raczej ori nie jakieś tam plastusie .
-
Gdzie najdalej byliście swoją A4??
A ja 2 tygodnie temu w sobote (ponoć najgorszy dzień tej zimy) zaliczyłem wyjazd służbowy swoją a4 do Francji . Trasa: Sochaczew - Świecko - Hannover - Kolonia - Aachen - Liege - Paris - Le Mans - Angers - Cholet ( coś ok. 2000 km w jedną strone) ale co ciekawsze jechałem z kumplem 34 godziny non stop (3,5 godziny korek w Polsce i 1 godzinka Niemcy) tylko zatrzymanie za potrzebą, jedno tankowanie i dopąpowanie kółeczek. Spalanie zadziwiająco niskie 4,9/100 przy śr. prędkości ok 60km/h. Razem z dojazdami zrobione 4344km.
-
Ślisko
Ja w sobotę jadę do Francji w delegację swoją audiczką . 2000 km w jedną stronę, aż się boję po tym co mówili dzisiaj w wiadomościach, o drogach w DE i FR
-
[B5 AFN] Jak założyć pasek wieloklinowy wspomagania i alternatora?
Jestem już po wymianie napinacza . Dzieki Lukas 4334 Zamieszczam Małe fotostory w Zrób to sam http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_wymiana_napinacza_paska_klinowego-t109325.0.html
-
[B5 AVG] Wymiana napinacza paska klinowego
Dnia dzisiejszego zdecydowałem się na wymiane napinacza paska klinowego. Powód był prosty. Przed świętami zerwało mi pasek klinowy Szybko go wymieniłem tak aby na święta mieć samochód. Po tygodniu zaczeło mi coś pyrkać pod maską. Okazało się że to pasek chcę sobie zeskoczyć.Po przejechaniu kilku dziesięciu km przestało pyrkac A pod maską zobaczyłem to . Pasek ześlizgnął się o jakieś 2 kliny . Dzisiaj mając trochę czasu postanowiłem wymienić napinacz. Spróbuję to względnie łatwo opisać i przedstawić za pomocą zdjęć. 1. Zdejmujemy oslonę silnika. (dwie śruby znajdują się pod plastikowymi zaślepkami) 2. Odpinamy przewód prowadzący do górnej części chłodnicy, przez zdjęcie metalowej spinki i zlewamy płyn chłodniczy do jakiegoś naczynka (dlatego do naczynka bo można go będzie potem spowrotem wlać) 3. Następnie odkręcamy przewód od intercoolera. Jest on przykręcony na dwie obejmy. Strona od intercoolerka strona od kolektora 4. wąż od chłodnicy wyginamy sobie w drugą stronę i zaczepiamy o coś, żeby nam się nie plątał przy pracy tak to wygląda w trakcie zabiegu 5.Żeby nam było łatwiej odkręcamy filtr paliwa. Na zdjęciu widać już sam kosz wraz z poluzawaną śrubą i nakrętką. 6. Wyjęcie filtra na bok, ułatwia nam dostęp do 2 śrub które dzielą nas od wymiany napinacza. Pierwsza śruba to ampul, bodajże 8. Jest to śruba która pozwoli nam na odkręcenie wiskozy. Potrzebna do tego będzie nam jeszcze "żabka" którą przytrzymujemy sobię miejsce między wiatrakiem a rolką wiatraka (na zdjęciu taki rdzawy kolor) .Śruby 8 ampulowej "szukamy na macanego" Z tyłu pod alternatorem. 7. Kiedy wiatrak się odkręci, wpychamy go w stronę chłodnicy co umożliwi nam wyjęcie napinacza. 8. Odkręcamy śrubę mocującą napinacz do bloku silnika. Używamy do tego klucza nasadowego, chyba 16 . Śruba znajduję się w miejscu obok śruby mocującej wiatrak. 9. Po odkręceniu w rękach mamy to 10. przy okazji sprawdzamy jak się ma nasze łożysko na alternatorze. Do tego używamy specjalistycznego narzędzia jakim jest śrubokręt . Wkładamy śrubokręt perzez korus alternatora zachaczając o wiatrak. A następnie poruszamy rolką alternatora. Jeżeli w jedną stronę się kręci a w drugą już nie to sprzęgiełko jest ok. Podobno gdy pada sprzęgiełko, to rolka alternatora strasznie szarpie pasek klinowy i trzęsie silnikiem . Fotka jak sprawdzałem łożysko alternatora Po sprawdzeniu wszyskiego składamy wszyskto do kupy i montujemy nowy pasek. Nestety nie robiłem zdjęć wymiany paska ponieważ wymieniałem go tydzień temu i nie musiałem go zdejmować bo nie miał żadnych śladow zużycia. Dziękuje sredecznie Lukas 4334 za pomysł wymiany paska bez wyciągania alternatora, a tym bardziej demontażu całego przedniego pasa, który okazał się bardzo skuteczny Przepraszam wszystkich za jakość zdjęć ale miałem tylko aparat w telefone, na dodatek z noki e61i 2 megpixy i bez lampy Mam nadzieję, że choć odrobinę to ułatwi komuś pracę i namawiam do samodzielnego działania przy swoich aczwóreczkach