Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Problem z wysokim cisnieniem oleju
Kolega ciśnienie oleju ma książkowe. Trzeba szukać w elektryce.
-
Myjka ultradźwiękowa - co wlać do czyszczenia wtryskiwaczy ?
Wkładałeś pompki w ciągu tych 2 godzin od kąpieli tak jest napisane?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Też będę musiał się zabrać za wymianę uszczelnień na PD. Jakiej myjki używałeś?
-
Montaz soczewki b8 do zwykłego xenona
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/page-6#entry2634424
-
Śruba regulacji wysokości świateł a4 b6 bixenon
http://regeneracja-hc.com/
-
Jaki żarnik ?
Orginalny a nie "jakiś tam" No i koniecznie wymieniaj parę, bo będziesz miał różnicę w jakości światła.
-
D1S - jaki żarnik? Philips czy osram?
Padnięte przetwornice da radę reanimować np tutaj: http://www.hidserwis.pl/
-
Bixenon Xenon od A do Z
Czym polerowałeś klosze?
-
Zawieszenie tył kompletne.
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/352180-tylne-zawieszenie-a4b6-fwd/
-
Jakie radio z nawigacja 1DIN
IMO za ta kasę to lepiej zainwestować w RNS.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Przy słabym vacum będziesz miał niedoładowanie.
-
Bixenon Xenon od A do Z
Nie ma żadnej filozofii. Do przetwornicy musisz podać 12V, a do palnika masz już gotowe podejście z przetwornicy. W bixenonie B6 przesłona jest zasilana z H7, a nie przez przetwornicę.
-
Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku ;d
Przy uszkodzeniu czujnika położenia wałka rozrządu (G40) problemy z długim kręceniem byłby za każdym razem, nieważne czy zimny czy ciepły.
-
Nie otwiera się klapa bagażnika z pilota ani przycisku
To o czym mówisz masz tutaj dokładnie opisane: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagazniku/ W przypadku kolegi tmkd zaczął bym od sprawdzenia, czy we wtyczce jest zasilanie i nie wstępuje gdzieś przerwa w wiązce.
-
Poduszki silnika oryginalne a podrobione?
IMO Twój mechanik zobaczył pewnie na poduszce napis AVON zamiast np. LEMFORDER, a że chłop pewnie się niezbyt orientuje w temacie, to myśli, że AVON to jakaś tania podróbka...
-
[ALL TDI PD] Poduszki silnika
Obie ORI są gumowo-olejowe. Lewa ma dodatkowo elektrozawór, do sterowania pracą komory powietrznej.
-
Tylne zawieszenie A4B6 FWD
Masz prawie 150 stron tematu o wahaczach, a Ty się tutaj pytasz... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6901-ranking-wahaczy-do-a4-lemforder-febi-trw-moog-ms-skv/
-
czujnik G40
Jeśli G40 jest walnięty, to ECU ma wtedy problem z identyfikacją 1-szego cylindra i kolejnością wysterowania wtrysku na pompkach. Zapodaje wtedy tryb awaryjny w czasie rozruchu, posiłkując się sygnałem z G28 (tj. impulsuje pompkę na 1-szym cylindrze do czasu, aż nie nastapi zapłon, wtedy wał przyspiesza i co mierzy właśnie G28). Stąd jedynym objawem uszkodzenia G40 jest długi rozruch, bez względu czy silnik zimny, czy ciepły.
-
Wina poduszki silnika ? Gdzie kupić nową ?
Błąd wyskoczy tylko wtedy, jeśli zawór w poduszce ma zwarcie, albo przerwę w obwodzie zasilania. BTW ten zawór nie ma nic wspólnego z olejem. Jeśli chcesz iść w wymianę poduszek to tylko ORI ASO. Żadne zamienniki nie wchodzą w grę.
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
To, że korekcję masz +2,99 nie znaczy, że PD nie podaje paliwa. Sprawdź BIP-y.
-
"Odcięcie" tylnego hamulca
Tutaj się mylisz bo ręczny jest niezależny i jego działanie nie ma nic wspólnego z układem hydraulicznym i płynem hamulcowym. Jaki byłby sens takiego hamulca awaryjnego, który działa tylko razem z układem głównego hamulca hydraulicznego????
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Od ręki nic się nie urwie, czy ułamie, ale pompki dostają popalić.
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Jak odkręcał, a potem nic nie regulował to znaczy, że złożył na sztukę.
-
"Odcięcie" tylnego hamulca
Gratuluję pomysłu. Jak zapowietrzysz pompę ABSu to będziesz miał zabawę. Nie ma czegoś takiego jak samoczynne odpowietrzanie hamulców. Skoro masz 2-3 km do mechanika i nie chcesz wydać na lawetę, to nie lepiej powoli zaciągnać to auto używając hamulca ręcznego?. W końcu po coś on jest. BTW nie sądzę, że wypożyczenie zwykłej lawety na godzinę kosztuje 500 PLN. Ostatnio wypożyczałem u siebie lawetę na 12h w profesjonalnej wypożyczalni i skasowali 70 PLN.
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
Jakie wałki od pompek? Masz na myśli dźwigienki? Pompowtryski po montażu wyregulował, czy złożył wszystko na sztukę? Sprawdź najlepiej samemu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/128771-19-tdi-avf-awx-avb-regulacja-pompowtryskow/