Treść opublikowana przez bobikos
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Do avanta B6 nie bierz modułu L bo będzie Ci sypał błędami spalonych żarówek (mimo że żarówki świeciły się). Ja musiałem wymienić na moduł z literką N.
-
układ paliwowy błędne wskazanie poziomu paliwa
Czujniki masz dwa, po prawej i lewej. Sprawdz bledy w liczniku i zrob test zegarow jak kolega wyzej radzi. Wszystko za pomocą VAGa Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jak masz wtyczkę dwupinową przy prawym pływaku to znaczy że masz zbiornik od 2.5 tdi. Przy tym silniku występował czujnik braku paliwa. Sygnał z czujnika blokował możliwość uruchomienia auta. W przypadku 1.9 tdi nie podpinasz go.
-
Wypalony FIS
Nic nie trzeba lutować. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Usunięcie katalizatora
Zamiast drugiego daj rurę bo normalnie tego nie ma w ukladzie wydechowymWysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wypalony FIS
Zerknij na temat wymiany tarcz na s4 tam masz pokazane jak sie dostać do wyświetlacza. Do wymiany wystarczy zdjąć jedną wskazówkę. Wyświetlacz jest wpięty na taśmę. Jak ktoś potrzebuje to mam czerwony wyswietlacz na zbyciu. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[1.9 TDI PD] Schemat połączeń węży podciśnienia
Czym i dlaczego AVB sie różni? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Usunięcie katalizatora
To pewnie dolozony dpf zeby auto spełniało euro4. Moim zdaniem niepotrzebnie sie pozbywasz tych elementów. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Rozrusznik plata figle
U mnie w takim wypadku wystarczyło nasmarować elementy przesuwające przyłączone do elektromagnesu. Dodatkowo wymieniłem zębatkę będiksa bo za długo zwlekałem z naprawą i była trochę zdarta (od niepełnego zazbębienia). Jeśli nic nie reaguje to prawdopodobnie nadal coś z elektromagnesem. Sprawdź czy na cienkim kablu pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki w pozycję rozruchu.
-
luzy na drążku
sprawdź, może element nr 8D0 711 279 będzie pasował. Jeśli nie to wygląda że należy wymienić element nr 8D0711334C http://etka.cc/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4/year/1999/drive_standart/218/hg_ug/711/subcategory/711040/part_id/255334/lang/e#sec_45
-
luzy na drążku
O O ile wiem podział jest na skrzynie 5b i 6b a nie wg silników
-
luzy na drążku
Byl już wątek o tym tylko że dla b6. Dotyczył luzów na wybieraku. Tam są nr części ktora będzie pasowała również do Twojego auta.
-
Dziwne lusterko samo ściemniające
Niemożliwe, lusterko wewnętrzne steruje zewnętrznymi. Czy lusterka zewnętrzne mają jaśniejszą ramkę na krawędzi szkła?
-
Zablokowany silnik. Rozpadła sie dwumasa
Gratuluję dbałości o auto. Wykup sobie ubezpieczenie z lawetą jak bedziesz zamierzał gdzieś dalej jechać.
-
Nie działają przyciski elektrycznych szyb i głośniki z tyłu.
Co do głośników z tyłu to jeśli masz oryginalne radio - sprawdź wzmacniacz w bagażniku (po prawej stronie). Jeśli wymieniałeś radio na niefirmowe (a oryginalny wzmacniacz siedzi w bagażniku) to musisz dokupić do radia odpowiednią przejściówkę. Temat był poruszany na forum.
-
Podłączenie chłodnicy - 4 przewody?
chłodnica oleju skrzyni zabudowana w chłodnicy wody.
-
[B6][AWX] O'ringi układu klimatyzacji
13 to 7H0820749 30 to 8E0260749B 31 to 8E0260749D 40 to 7H0820749 zwróć uwagę aby kupić odpowiedni osuszacz i chłodnicę jeśli wymieniasz te elementy
-
Audi A4 B6 Klimatyzacja nie działa, przepala bezpiecznik presostartu
Bezpiecznik nr 6 zasila czujnik ciśnienia oraz czujnik jakości powietrza (jeśli masz taki). Sprawdź raz jeszcze wiązkę.
-
Czujnik deszczu
odczytaj Vagiem kodowanie MCE http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29 kodowanie + adaptacja kanał 13, 20 oraz wartości w 21 i 22
-
Czujnik deszczu
po przełączeniu na pierwszą pozycję (w której czujnik reguluje szybkość działania) wycieraczki powinny przynajmniej raz zadziałać i reagować ponownie na zmianę czułości ( pokrętło na manetce). Jeśli się tak nie dzieje to zainteresowałbym się manetką. Jeśli reaguje to do zmiany czujnik. U mnie czujnik przestał reagować na deszcz po wymianie szyby, do dzisiaj zastanawiam się czy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy działania warsztatu wymieniającego szybę. Kodowanie też oczywiście warto sprawdzić.
-
Przy otwieraniu pilotem uchyla sie klapka paliwa
Wszystko się zgadza. Masz coś nie tak ze sprężyną dociskającą klapkę - mechanizmem zamontowanym na zawiasach klapki.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wg ETKI dla wersji benzynowej zmiana nastąpiła od maja 2001. W przypadku diesla 2.5 tdi były jeszcze jakieś zmiany w czerwcu 2002 roku. Ważny jest VIN auta. Tak jak pisałem wcześniej nie ma rozróżnienia wersji UK/EU więc prośba do forumowiczów by nie powtarzali swoich błędnych domysłów.
-
Przy otwieraniu pilotem uchyla sie klapka paliwa
raczej masz coś uszkodzone w mechanizmie dociskającym klapkę wlewu. Klapka wlewu jest blokowana przy zamykaniu auta ale po odblokowaniu nie powinna sama się otwierać.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wygląda że ten czujnik będzie dobrze działał u Ciebie
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pływaki mają oznaczenia zaczynające się od 8e0 więc nie ma rozróżnienia na EU/UK. To nie jest loteria, tylko tak jak już pisałem podział jest wg rocznika auta. Proponuję dokładnie prześledzić ETKĘ i dobierać rocznikowo na podstawie oznaczeń ze swojego czujnika. Problem odwrotnych wskazań występuje również w autach FWD jeśli czujnik zostanie źle dobrany