Treść opublikowana przez pastaldo
-
Kable pod wzmacniacz :)
Napewno przyjrzałbym się instalacji. Jaki prąd daje alternator, czy niema spadków napiecia spowodowanych już wypracowanymi szczotkami albo uszkodzonym regulatorem napięcia w altku, czy akumulator trzyma parametry. Jak aku będzie miał juz małą pojemność to też to zauwazysz. Tak naprawdę akumulator mozna przyrównac do kondensatora i on jest buforem miedzy alternatorem a reszta instalacji. Jak jest padnięty to całe obciążenie chwilowe idzie na alternator i stąd te spadki i przygasanie świateł..
-
Tarcze i klocki A6 C5 2.5TDI 180KM Q
Może i lepiej ale jestem miłośnikiem felg 16" i nie jestem pewien czy na takie by się zmieściły. Pozatym do zmiany na 320 pewnie trzeba by zmieniać i zaciski razem ze zwrotnicami? Aż taka róznica jest miedzy 312 a 320? No bo miedzy 288 a 312 to juz sporo. Druga sprawa o ile sie nie mylę (wyprowadź mnie z błedu) przy 320 z przodu to na tył przydały by się wieksze od 255? OZ czyli takie? tarcze P Zimmermann - Audi A4 B6 B7 A6 C5 312mm (3744319815) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. A klocki takie? KLOCKI FERODO PREMIER PRZÓD VW PASSAT AUDI A4 A6 (3723457544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a DSy tzn jakie bo nie potrafię rozszyfrować skrótu Robie wieksze zamówienie u TOMa i jak by nie miał tych Zimmermannów to ATE z tymi klockami będzie ok? Ewentualnie jak masz dostęp do tych towarów w dobrej cenie to dawaj i się dogadamy ---------- Post dopisany 18-12-2013 at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 20:34 ---------- Dev skrobniesz jeszcze 2 zdania co do moich pytań? Będę Ci bardzo dźwięczny
-
Problem z podświetleniem zegarów
Jeśli masz na stole to spróbuj dojść po ścieżce który styk odpowiada za podświetlenie w kostce i podan napiecie. Bedziesz miał pewnść czy dochodzi. Później zobacz czy we wtyczce d licznika na tym pinie pojawia sie prąd po zapaleniu postojowek.
-
Tarcze i klocki A6 C5 2.5TDI 180KM Q
Witam, Pytanie szczególnie kierowane do Devastation i osób obeznanych w temacie hamulców. Co byście polecili tzn tarcze i klocki d mojego autka na przód? Wersja to 2.5TDI 180KM Quatro. Tarcze z przodu to 312mm. Z smochodem miałem założone chyba jakieś noname nawiercane i nacinane i od jakiegos czasu było bicie na nich bo przy hamowaniu było czuc drgania. Teraz dodatkowo niespodziewanie skończył sie klocek od środka przy jednej i nie zauważyłem tego no i trochę tarcze zeszlifowało. Więc jest pretekst i okazja do wymiany. Brać nacinane i nawiercane tak jak są teraz? Czy raczej gładkie? Róznica w cenie za ATE u TOM77 to 20zł wiec praktycznie żadna. I jakie klocki do tego jeśli nacinane? Ewentualnie w jakie firmy inwestować? Ma dobrze hamować i nie zjeść mnie razem z portfelem. Na tył też będę szukał czegoś bo mam jedna tarcze uszkodzoną ale na te chwilę sa tylko kocki podmienione na nowe. Ale jakby się jakis komplet w dobrej cenie znalazł to może bym się skusił. Tył to 255mm.
-
A3 8L Armiego - 1.9 ASZ 5D
No niestety A ja czyściochem raczej nie jestem. Tzn siedzenia mam troche ciemniejsze bardziej w szare padają ale decha i kiera kolor identyko.
-
A3 8L Armiego - 1.9 ASZ 5D
Armi masz prawie identyczny środek jak ja w A6 C5 za***iście wygląda.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Na 100% Ciekawe że moje jakoś skręca... Podziel sie wiedzą jak tego dokonujesz
-
Problem z podświetleniem zegarów
Jeżeli jest przejście i pojawia się napięcie na zaciskach żarówek to niema możliwości żeby nie świeciło skoro żarówki ok. A nie założyłes przypadkiem diod? Tam jest wazna polaryzacja.
-
Skąd pociągnąc PLUS do NIEORI radia?
Pytanie tylko po co mnożyc przekaźniki jak masz nad nogami kierowcy przekaźniki i miejsce gdzie można sie wkręcić kabelkiem z oczkiem na śrubę gdzie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka Próbowałeś tu podłączać?? Owszem bedzie działać ale tylko jak będą zegary świecić, czyli zapłon. Chcąc posłuchac radia na postoju trzeba włączyć na zapłon - dodatkowe obciążenie akumulatora Przekaźnika nie trzeba jak tylko radio bedzie podłączone Oczywiście każdy zrobi jak chce W B6 nie ma wyprowadzenia na bezpieczniki 1 pozycji kluczyka tak jak było w B5 eeeeee toś mi zabił ćwieka. Tego to nie wiedziałem. Kierowałem się wiedza z mojego poprzedniego B5 a teraz mam C5 i jest podobnie. W takim razie zwracam honor
-
Skąd pociągnąc PLUS do NIEORI radia?
Pytanie tylko po co mnożyc przekaźniki jak masz nad nogami kierowcy przekaźniki i miejsce gdzie można sie wkręcić kabelkiem z oczkiem na śrubę gdzie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka
-
Strefa Śmiechu
Faktycznie niewielki gwizdek :polew:
-
Skąd pociągnąc PLUS do NIEORI radia?
Najlepiej weź z listwy nad nogami kierowcy. Weź miernik i na którymś styku/śrubie pojawia sie +12V po przekręceniu kluczyka. Pozatym stały plus bedziesz miał pewnie na żółtym przewodzie w radiu (zależy od marki) a tylko ten sterowania bierz z +12V po stacyjce.
-
Ile jest w stanie przejechać niezniszczalna jednostka 1.9TDI?
Założę się że sporo tych perełek po 180tys sprowadzanych z niemiec może mieć prawdiwy przebieg ale zakładając że licznik bije kilometry od poczatku. Powiedziałbym że 1.9TDI to niezniszczalny motor o ile się dba. Co do osprzetu to juz różnie bywa.
-
Tarcze i Klocki Bosch allegro.pl do B6 AVF
Ogólnie to wszędzie trzeba uważać. Czasami trafiają się wałki kupując w sklepie face to face a co tu mówic takim allegro. Zapytaj chłopaków na forum którzy pracuja w miejscach gdzie mają dostep do pewnego towaru np TOM77 bo juz miałem tak że u Tomka znalazłem coś taniej niż na allegro.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Sory za OT nie chce sie wymądrzac i kłucić ale przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś. Jest pod szybą zgadza się. Przed tłumaczymy raczej jako z przodu a za czyli z tyłu. Mówisz o odniesieniu co do osi nie co do kierowcy. Wiec silnik jest przesuniety względem osi do tyłu więc jest za osią a nie przed. Przed osia jest w Audi. I nawet z czysto fozicznego punktu widzenia moja wypowiedź jest bardziej logiczna. Może ktoś jeszcze przeanalizuje Twa wypowiedź i powie co o tym mysli Oczywiście bez napinki bo nie to chodzi.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Jak sie ma z tyłu torsena Jak nie to tak do 3/4 ale reszta racja
-
Zimno w aucie mimo dobrej temperatury
Ja w mojej poprzedniej A4 płukalem octem i pomagało. Ale przed kazdą zima dobrze jest przepłukać bo na częsciowo zakamienionej (ocet wszystkiego nie rozpuści) kamień narasta duzo szybciej niż na nowej.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Chyba na odwrót. W Audi wystaje silnik przed przednią oś a bmw jest za osią. Pozatym krótko jeżdze z Q ale złapałem się na pewnym elemencie. Przy skręcaniu gdy zaczyna wynosić nie wolno odpuszczac gazu tylko właśnie mu wisnąć żeby to Q miało szanse pociągnąć odpowiednio. Zanim to załapałem tez pare razy przodem mi wyjechał.
-
Zimno w aucie mimo dobrej temperatury
Jak masz kabel to podłacz bo może klapa od ustawień temp padła. Druga najbardziej prawdopodobna wersja to zakamieniona nagrzewnica.
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Używałem Biedronkowego ale zapach powalał. Chyba że trafilem na lipna partię bo kiedyś tez uzywałem i bylem zadwlony. Ostatnio kupiłem w Carefourze i bardzo ładnie sobie radzi i przyjemnie pachnie.
-
Wymiana opon w Niemczech: Rozmiar z dowodu jak to jest?
Ale numer. Co za absurd żeby jeszcze ludziom kazać zakładać dany rozmiar opon skoro nawet producent na wlepce przewiduje różne rozmiary
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Domyślam się o co Ci chodziło:wink: Pytanie tylko do Ciebie jakich namacalnych różnic czy efektów się spodziewasz porównując oleje. Bo mi ewentualnie jeden jedyny aspekt jaki przychodzi do głowy to głośność pracy silnika nie ukrywając bardzo subiektywna
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Sory ale jak do cholery ma się jeździć na jednym a drugim oleju? To ma smarować silnik
-
marne bezpieczeństwo w a4 b5
też stawiam na taką odpowiedź
-
nowy termostat, nowy czujnik, max.64 C ? zgłupiałem;)
Zadajmy sobie pytanie kto produkuje te wyświęcane ori termostaty. Bo Audi na pewno nie