Treść opublikowana przez edekxp
-
Zasilanie +12V do wideorejestratora
A czy udało Ci się ustalić od czego to jest kabel? I czy można go dodatkowo obciążać? Bo jeśli nie, to przekaźnik może okazać się niezbędny Prawdopodobnie centralny zamek itp, bo po wyciągnięciu kluczyka otwierają się wszystkie drzwi (zamykanie mam po 15km/h) Ja dałem przekaźnik bo mam zasilane radio, CB oraz dodatkowe gniazdka zapalniczki w schowku, do videorejestratora pewnie nie trzeba - mały pobór prądu Bezpiecznik wstaw jakiś 1A i wystarczy
-
Zasilanie +12V do wideorejestratora
Radio ma cały czas +12v sterowane szyną can Myślę że w B7 bedzie podobnie jak w B6 więc czerwony cienki kabel pod kolumną kierownicy. Dodam że też szukałem w bezpiecznikach w kostce radia itp - nie ma Tu natomiast jest napięcie po włożeniu kluczyka i przekręcenie na 1 pozycję, licznik nie świeci, napięcie ginie dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki
-
O co chodzi na wykresie??
Skasuj korekty i pojeździj na pb, może coś jest nie tak a ty szukasz winy w lpg. Może jakieś lewe powietrze lub przepływomierz mało mierzy zrób logi 2, 115, 118, 20 auto dobrze ciągnie od dołu?
-
O co chodzi na wykresie??
+21% pewnie miał wcześniej zanim pojechał do gazownika Na takiej mapie co teraz ma powinno być około zera może nawet minus Wystarczy wyzerować adaptację i pojeździć nawet nie ruszać mapy i na pewno bedzie lepiej
-
Ile gazu mieści butla w kole.
Masz butlę zamontowaną do jazdy na wstecznym:wink: Spokojnie nie jesteś sam bo większość tak ma Gaz w butli jest w postaci cieczy a wielozawór montują odwrotnie tzn łatwiej zamontować stojąc z tyłu auta i zawór przed oczami Powinien być zamontowany nie najbliżej tylnego siedzenia tylko zderzaka. Jak dałeś po garach przy niskim poziomie gazu on się przemieszcza na tył samochodu, więc tam gdzie jest pobierany to go po prostu nie ma Temat poruszany na forum LPG: http://lpg-forum.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym-t1337.html?hilit=butla%20do%20jazdy%20na%20wstecznym
-
Zawór gazu we wlewie paliwa.
Właśnie, jeszcze jak ktoś ma duży zbiornik Ja tam przerabiać nie będę, chociaż przyzwyczaiłem się tylko do otwarcia klapki (wcześniejsze auto i drugie żony)
-
O co chodzi na wykresie??
cytat z innego forum Co potwierdza to że już nie w jednym aucie ustawiałem mapę i właśnie podnosząc mnożnik mapa gazowa idzie w górę ---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:01 ---------- 13ms na wykresie daj ze dwa razy w dół skasuj błędy vag-iem jeżeli tego nie zrobiłeś i pojeździj trochę i zobacz ile pokaże blok 32 powinno być zbliżone do zera, ale bezpieczniej jak jest minusowa wartość bo masz wtedy trochę bogato np -3, wartości dodatnie to mieszanka uboga i właśnie miałeś taki błąd, wiadomo wypalanie zaworów i podwyższona temp.
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
Dobrze że napisałeś co było przyczyną ...bo większość się by obraziła że nikt nie powróżył z fusów i była by cisza Po jakim przelocie pada termostat w tych padlinach? Mi termostat przestał działać jak należy przy przebiegu 180tyś. km. Po wymianie i rozebraniu starego okazało się, że sam termostat był dobry zniknął w nim tylko jeden oring, przez który termostat puszczał płyn do dużego obiegu. Opisałem to w tym temacie: http://a4-klub.pl/uklad-chlodzenia-158/b6-avj-termostat-cos-innego-2-post-dolu-211709/ W tym temacie taki sam problem z termostatem miał jeszcze jeden kolega Pewnie o mnie chodzi:wink: Dodam tylko że od tamtej pory termostat działa jak należy
-
1.8T 150km. Ocena instalacji, ewentualne uwagi
Były komentarze że wtryskiwacze AC pracują dobrze, ale chyba wolałbym Hany ze względu że można je rozdzielić i zamontować jak najbliżej kolektora. Reduktor dobry mam taki u siebie 180KM Instalacja z wtryskami hana 2300zł STAG 4 PLUS HANA 2000 Z MONTAŻEM GIŻYCE 13A (2822600998) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
O co chodzi na wykresie??
Jak masz vaga zobacz ile jest w silnik - blok 32, czyli adaptacja mieszanki Bedzie wiadomo czy ubogo czy bogato Sprawdź błędy vagiem, jak są to jakie Potem ustawiaj LPG, z twoich ustawień i mapy nie powinno być źle, nie ma tragedii Tak jak koledzy podpowiadali podnieś trochę ciśnienie na parowniku na 1.10 bar, potem skasuj obie mapy kalibracja i jazda na PB i LPG Chyba odwrotnie jak punty powyżej PB to mieszanka bogata więc komp skraca czasy @barrowiec1 wrzucaj screeny na jakiś porządny serwer bo na tym długo pewnie nie będą, ja nie mogę otworzyć na full screen Polecam Photo and image hosting, free photo galleries, photo editing | Photobucket mam zdjęcia chyba 7 lat i wszystkie są
-
[B6 AWX] srebrny avancior
Nawet nie wiedziałem że też mam sportowe siedzenia
-
Jak sprawdzić elektryczny termostat ?
termostat otwiera się mechanicznie i elektrycznie, sygnał napewo idzie od ECU, a do niego sygnał z czujnika temp. Zapewne elektryka jest do bardziej precyzyjnego utrzymania temperatury
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
alternator owszem ale kolektora nie trzeba zdejmować-sprawdzone. Termostat trzeba sprawdzić mechanicznie - do gorącej wody, oraz elektrycznie np do akumulatora
-
2.0 alt
B6 jest cięższy od B5 o jakieś 200kg. Niewiele lepiej sie zbiera niż 1.6 B5, ale do 1.8T to mu daleko. Wstawienie gazu dodatkowo zwiększa jego masę
-
Po odpaleniu samochodu i włączeniu świateł pojawia się bremse z abs i esp
Te błędy co nie da się skasować to trzeba naprawić w aucie - vagiem się nie da pozostałe pojawiają się bez włączenia świateł? - odpalenie ewentualnie krótka jazda Przeczyść styki ECU, może tam jest woda Sterownik ABS może być do wymiany
-
BŁĄD POZIOMOWANIA KSENONÓW-Czy można na stałe usunąć komunikat ?
może wina w przetartym przewodzie lub nie łączy jakaś kostka U mnie też zapalała się kontrolka ale tylko i wyłącznie jak jechałem w długiej trasie np 400km non stop. Po zgaszeniu auta i odpaleniu nie było komunikatu.Nie wiem co było, jeżdżąc teraz krótkie trasy (max 150km) nie ma błędu na fis i na vagu Nie podałeś nr błędu, bo to wcale nie musi być czujnik przy zawieszeniu. Równie dobrze może być coś z silnikami w reflektorach
-
ins oil co ile sie zapala
Jeżeli masz auto z 97roku to chyba blok 05 Klub AUDI TECH TEAM - Polska - VAG - Kasowanie inspekcji serwisowej
-
2.0 alt
Skoro 1.8T chodzi dobrze na LPG to czemu 2.0 miałby mieć problem Teoretycznie gorzej powinno się dostroić w aucie z doładowaniem ale u Ciebie u mnie i innych chodzi dobrze więc:thumbup1: Jeździłeś tym 2.0? jeżeli tak to jaka różnica 1.8T do 2.0. Nie za słaby dla ciebie jak na taką wagę. Dla mnie słaby, w porównaniu z wcześniejszym B5 1.6 niewielka różnica w przyśpieszeniu, dlatego dałem sobie spokój. Potem poczytałem z tym olejem Wybór zawsze należy co ciebie
-
Po odpaleniu samochodu i włączeniu świateł pojawia się bremse z abs i esp
17994 - Elektrozawór kontroli zawieszenia silnika.Bank 1,2 - zwarcie do plusa 17965 - Ciśnienie turbosprężarki (TC) - przekroczona granica > podłączenie węża 18057 - CAN data bus, ABS - brak sygnału > moduł ABS, przewody, dopasowanie rezystora w ECM. 65535 - Coś z pamięciu sterownika ABS, pewnie ABS nie działa 00604 - Potencjometr w V71 (G113) 00985 - Żarówka światła tylnego prawa M2 1316 - Szyna danych - błąd, moduł kontroli ABS brak komunikacji 1304 - Radio brak komunikacji 1330 - Sterownik główny układu komfortu - sprawdź błędy 1561 - Tylne drzwi lewe - Nie można odblokować 1561 - Tylne drzwi lewe - Nie będą zamknięte 1562 - Tylne drzwi prawe - to samo co lewe 1803 - Lampka ostrzegawcza drzwi: lewy tył (W37) - zwarty do plusa 1331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386) 1802 - Lampka ostrzegawcza drzwi: pasażera (W36) Skasuj błedy czy powrócą Skoro akumulator sprawny, to może spadek napięcia na przewodach, kostkach Trzeba sprawdzić zasilanie modułu ABS, komfortu, drzwi czy czasem nie spada za bardzo przy odpaleniu auta
-
[B5 ADP] Moja jasna seria, może nie ma czym ale się pochwalę ;) - grafitowe łopaty 17
Zadbana A4 Wymień reflektory z przodu na soczewki (Depo lub Tyc) a auto odmłodnieje o kilka lat Miałem też taki model tylko kolor ciemny zielony proste nie psujące się auto
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Motul 8100 5W-40
-
Folia pod kolor zamiast malowania dokładek
Trochę z tym roboty było przedni zderzak trzeba było zdjąć potem dokładke,nastepnie progi.Zderzak tylny nie zdejmowany tylko dokładnie oklejony.
-
Folia pod kolor zamiast malowania dokładek
z odległości powiedzmy 15-20cm troszkę się różni wiadomo auto czarny metalik a spray czarny, ale trzeba się dobrze wpatrywać. Wszystko zależy jeszcze od oświetlenia, jak pada ostre słońce to z dalsza można odcień odróżnić powiedzmy 1metra ja jestem zadowolony w porównaniu z szarymi dokładkami jest o wiele ładniejsze auto Prawde mówiąc nie spodziewałem się takiego efektu.Musiałem pomalować dokładkę przedniego zderzaka bo poprzedni właściciel chyba o krawężnik zaczepił. Pozdzierana była farba (szara) z prawej strony i pęknięcie. Pokleiłem i pomalowałem, ale że takiego szarego nie było w sklepie to spróbowałem czarnego.Dobrze wyszło więc reszta auto do pomalowania np tu widać różnicę - inne oświetlenie ale naturalnie nie jest tak widoczne jak na zdjęciach dla porównania org.dokładki
-
prosze o pomoc
Tak nr 2
-
[b6 bfb]
To jest ogrzewanie ale jest i antena w lewej szybie, pod nią wzmacniacz antenowy (pod tapicerką)