Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rtocki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rtocki

  1. pasek Contitech (tak jak w fabryce) i to lepiej ten mocniejszy typ czyli CT 945 ,a nie 867
  2. Wczoraj zmieniałem amory i zmierzyłem: przy brzegu tarczy szerokość otw. ok 6mm i zwęża się w kierunku do środka do ok 5 mm , może głębiej jeszcze mniej ale suwmiarka już nie sięgała
  3. Nie słyszałem żeby ktoś na taki trafił, po prostu dla fałszerzy jest to zbyt nieopłacalne. Marki te są nieznane wśród 90 % odbiorców, jak zapytasz przypadkowego gościa z czym mu się kojarzy castrol, shell, mobil, a u nas także lotos to skojarzy większość, a LM to kojarzą z fajkami, motula jak trochę podpowiesz to powiedzą że pewnie jakiś czeski (osobiście słyszałem). Nie opłaca się podrabiać marki która jest skierowana do specyficznego odbiorcy i ma stosunkowo mały udział w rynku - podejrzewam że te dwie firmy razem sprzedają 100 razy mniej wszystkich gatunków niż np taki castrol tylko magnateca (oczywiście w PL), reklamy robią swoje.
  4. Właśnie dlatego polecamy oleje od "mniejszych" producentów jak motul czy LM, nierozlewane w Polsce
  5. OK, postaram się w weekend, jestem w trakcie przeprowadzki z Rzeszowa do Krakowa i mam lekki bajzel w narzędziach i ogólnie[br]Dopisany: 23 Sierpień 2007, 09:51 _________________________________________________>adadur, nie mam kiedy zmierzyć moich ale tu jest rys. z wymiarami: http://www.allegro.pl/item239764368_tarcze_brembo_audi_a4_vw_passat_zobacz_koniecznie.html
  6. Ja wczoraj użyłem tego http://www.liquimoly.bazarek.pl/opis.php/id,79026/title,Kuhlerreiniger-Oczyszczacz-chlodnicy/?BazarekID=e26cdbe235850dab66141b12e3739dac , pewnie z innych znanych marek też są takie środki. Płyn zmieniałem ok miesiąca temu ale od razu z nastawieniem że będzie to w celach czyszczących. Tylko przy wlewaniu tego dodatku musiałem trochę taką końską strzykawką 100 - do nabycia w aptekach odessać żeby się nie przelał, potem tak jak piszą przez polgodziny dawałem mu w d..ę po mieście , trójkę rzadko włączałem dziwnie się patrzyli ludzie, ale zgrzał się porządnie i pokręcił pompą wody na wysokich obrotach, i zmiana na nowy płyn. Faktycznie mimo że tamten miał tylko miesiąc i w zbiorniczku wyglądał dość ładnie, to po tej akcji zmienił kolor i miał w sobie sporo syfu i piany przy spuszczaniu. Po zmianie, na nowym płynie od wczoraj ok 40 km w korkach, wszystko w normie, temp. OK, nic nie cieknie
  7. To jest jedyny oficjalny dystrybutor wg strony Mobila w Krakowie http://www.dexol.com.pl/dojazd.php , może tam Ci powiedzą czy to oficjalne flaszki p.s. M.in. o to mi wcześnie chodziło żeby kupować tylko w firmach będących na stronie producenta jako oficjalni dystrybutorzy, nawet najbardziej znane sklepy mogą się połakomić i brać towar z hurtowni która jest tańsza niż oficjalna sieć dystrybucji
  8. Może napisałem nie całkiem jasno- przed zmianą na full synt auto zużywało ok 0.3 na tysiąc, po zmianie na początku jeszcze trochę zużył a teraz już niezauważalnie - po prostu się uszczelnił a nie rozszczelnił (jakby chcieli niektorzy orędownicy dziwnych teorii)- i nie chodzi tu o jakieś lanie na zewnątrz przez simmeringi, uszczelki itp, po prostu oleje syntetyczne zapewniają lepszą szczelność m.in. na prowadnicach zaworowych i pierścieniach czyli tam gdzie są naturalne"wewnętrzne" drogi ubytku-spalania oleju, chociaż także oleje full synt dużo lepiej wpływają na elastyczność i trwałość uszczelnien i simmeringow
  9. Nie chodzi o to że "naskakuje" ale ludzie jak małe są to koszty żeby kupić w poważnym źródle! Akurat szukanie tutaj oszczędności, zwłaszcza , że w ogólnych kosztach są i tak żadne - jest śmieszne!
  10. Ech, szukać po prostu, wszystko (prawie) było http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,15435.0/all.html
  11. schiller, masz rację ale po prostu ostatnio wracając na dłuższej trasie, widziałem kilka tak wieśniackich a4 , że do dzisiaj mnie trzyma...
  12. a po co tak kupiłeś? nie mozna było wpierw trochę tu poczytać? ile można oszczędzić 50-100 zł na rok? to lepiej na jednej trasie wakacyjnej typu kilkaset km dać mniej buta... ale jak kto chce
  13. Po pierwsze jest to forum a4, więc chodzi o to żeby wpisy dotyczyły tej marki i utrzymania jej prestiżu - (trudne słowo), nie podałeś swojego wieku ale podejrzewam że ja już miałem kilka aut i prawo jazdy gdy jeszcze ty na księdza wołałeś zorro, więc zastanów się zanim coś napiszesz a co gorsza zrobisz, bo szkoda tak zacnej marki dla zrobienia z niej obciachu - i myślę że prawdziwi fani audi tu się ze mną zgodzą, chyba nikt z nas posiadaczy audi nie chce być kojarzony z wiejską dichą, solarką itp. p.s. jest to forum ludzi inteligentnyych , więc staramy się używać języka polskiego w jego prawidłowej formie: komentuj a nie kometuj - nie chodzi o brak polskich znaków
  14. oprócz efektu ksenonów, zrob też koniecznie efekt 500 KM -rury z rynny i efekt Wieś Maca-biało czerwony krawat, będzie super...
  15. Dlaczego chcecie iść w stronę psiadaczy bumek?, oczywiście zakladaj 2 rury, zwykle w pakiecie jest folia na szyby, siata na grill, cd pod lustro i niebieskie żarówy, litości...
  16. Co wypłucze? jakie uszczelnienia? chyba nagary i syf! I bardzo dobrze. A korzyści lepsze smarowanie, chłodzenie, trwałość itp, no nie wiem gdzie jeszcze można lepiej zainwestować w auto tak małą kwotę? No chyba że ktoś woli folię na szyby zamiast przez 5 lat lać full synt (po przeliczeniu różnicy-bo przecież i tak coś wlewać trzeba) A "magicy" z małych i dużych warsztatów niech się zajmą dokształcaniem w temacie olejów a nie powielaniem baśni. Pisałem już w moich postach o przejściu z minerała na full, a teraz jestem świeżo po trasie ok 2 tys autostrady, gaz cały czas na full choć z AHU za dużo nie wyciągnie (ok 180), auto nie zużyło oleju wcale! Tylko po zmianie przez pierwsze 2 tys poszło ok chyba 0,3 0,4 litra teraz mam spokój z dolewkami i wiem że silnik jest odpowiednio smarowany. Acha, a Valvoline też robi coś porządnego, ale w tej chwili nie pamietam dokładnie nazwy
  17. Do valeo w ASO powinna kosztować ok 15,-zl
  18. Zgadza się malcolm ma rację, może i dostali wzornik od jakiejś dobrej firmy, ale mieszankę to pewnie używają szajsowatą, opona ma trzymać a nie wyglądać
  19. Też mam AHU ok. 250 tys. i po zmianie z g... minerału Castrola na full synt Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 przestał w ogóle brać, wcześniej ok. 0.3 na 1000. Jeszcze lepszy byłby pewnie Motul, podobno zawiera dodatki uelastyczniające simmeringi, ale miałem problemy z dostępnością
  20. Wg ETKI są 4 typy od ok 900 zł, zaproponowali Ci chyba taki najdroższy, aluminiowy i zdejmowany. W Rzeszowie zapytaj w firmie od haków pod wiaduktem na Kraków w byłym PZMocie, może coś dobiorą, ale i tak wybrałbym jakiś zdejmowany
  21. ETKA - Elektronisch Teil KAtalog bodajże program używany w salonach Audi,VW,Seat,Skoda do identyfikacji i zamawiania części zamiennych. Nic tam nie ma w tym miejscu, także na rysunku w "Sam naprawiam..." str. 149. To mogą być otwory montażowe używane w fabryce do pasowania?
  22. rtocki odpowiedział(a) na Maniusiek28 temat w 1.9TDI
    Vag na dzień dobry, inaczej w warsztatach zwykle będą dochodzić po omacku i wymienisz kupę niepotrzebnych (sprawnych) części +robocizna, no i pamietaj że n75 też są rożne wersje
  23. Nie rozumiem, już któryś raz jest pisane o tych sitkach, przecież to tylko obudowa i zabezpieczenie a sam przapływomierz (sensor) jest wkręcony w tę rurę, więc dlaczego nie ułatwiacie sobie pracy wykręcając go?
  24. A moze przybliżysz temat jak to z tym Kulczykiem i Audi A.G., że z tego powodu zamiast sprzedać audicę to kombinujesz?
  25. rtocki odpowiedział(a) na pre_pl temat w Lifestyle i Hydepark
    >baki pisałeś wcześniej o problemach z zamkiem w klapie, może już wcześniej się przymierzali? nikt nie zaobsrewował?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.