Treść opublikowana przez kkam
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
sprawdziłem aku u mechanika i słabiutko 32% naładowania (prostownik podpinałem wczoraj i po 4h dał znać, że niby pełny) dzisiaj jadę się zorientować w cenach i zakupić a co do eksploatacji webasto, coś trzeba czyścić/sprawdzać przed/po sezonie? najważniejsze jest to aby nawet latem co jakis czas przepalić, np co 2 miesiące. Co do sprawdzania to z reguły zaglada sie do srodka jak zaczyna kopcić. Oczywiście można co roku rozbierac i czyścić,a le według mnie jest to niekonieczne. Wystarczy obserwowac kolor spalin i reagowac jak są siwe/białe
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
sanki pewnie trzeba samemu zorganizować? musze poszukać w piwnicy, może jeszcze mam
-
Gniazda pompowtryskiwaczy
Jest możliwe, jaki masz przebieg? Czy na gniazdach masz widoczne progi?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Gdzie ten kulig będzie?
-
Brak zbieżności tylnej osi+podskakiwanie na nierównościach
śruba do ustawiania tyłu <br /><br />
-
D1S OSRAM Xenarc Cool Blue - Konkrety !
ciekawy film o podróbkach Żarówki xenon. Cała prawda o chińskich żarówkach
-
Osłona zbiorniczków audi a4 b6/b7
czy do tej oslony przychodza jakies sruby albo cus,jak to sie trzyma? Też mnie to interesuje. Wystarczy to tylko założyć czy trzeba coś przykręcać, przycinać itp, żeby to się trzymało? wystarczy założyć i się trzyma, ale możesz tez zamontować ori mocowania. Prawą osłonę trzeba przyciąć - trzeba wyciąć otwór na wąż od układu chłodzenia.
-
Krótka ankieta potrzebna do zaliczenia na uczelni.
poszło
-
ASR w aucie w którym go nie było
Czy EDS występował tez w b6?
-
Czy jest możliwość zmiany dystansu działania pilota?
pożycz od kogoś innego pilota i sprawdz jaki będzie zasięg. być może elektronika w pilocie siada. Jak nie to podmien na próbę moduł komfortu
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Łączny koszt ogrzewania to 800zł + 2 dni spędzone w garażu na montażu. Sam montaż nie jest czasochłonny, ale trzeba dorbić wiązkę, uchwyt, więc schodzi na to troche czasu. Dodatkowo rozebrałem całe webasto i wszystko wyczyściłem.
-
RNS się przegrzewa.
Po wyłączeniu powinien chodzić wentylator, słyszysz lekki szum z RNSE? może wentylator jest uszkodzony
-
Plus po odpaleniu auta który przewód?
A te świece mają Ci grzać cały czas?
-
Plus po odpaleniu auta który przewód?
kobelek od alternatora idący do licznika
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Do klimatronica podajesz plus po stacyjce i zaczyna dmuchać. Sterownika od b6 nie bede dawać, bo obecny sterownik jest łatwiejszy w sterowaniu, podajesz +12V i piec grzeje. Sterowanie z FIS będę mieć. Jak będę miał trochę czasu w pracy to zrobię emulator ori sterownika. Będzie on po CANie komunikować się z licznikiem. Ogarnięcie elektroniki to nie problem, musze tylko znaleźć sterownik w dobrej cenie i sprawdzić jakie ramki lecą po CANie w momencie uruchomienia. Po teraz to nawet nie znam nikogo kto ma ori webasto:kwasny:
-
Wąż turbiny - czy ktoś go regenerował domowymi sposobami?
FMIC - Największa oferta części tuningowych: łączniki silikonowe, intercoolery, zawory blow off, wastegate, MBC, Ecumaster oraz innych
-
Wąż turbiny - czy ktoś go regenerował domowymi sposobami?
możesz też kupić obejmy i wąż sylikonowy i dorobić, poczytaj wątki jak niektórzy dorabiają węże podczas montażu FMIC
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
To jest webasto wodne, wpięte w układ chłodzenia, tak jak ori ogrzewanie postojowe. Jest odpalane pilotem. Po uruchomieniu pilotem grzeje przez 15 min. Jak się nagrzeje woda to uruchamia nawiew w srodku.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
montaz webasto thermo top C w a4 b6
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Miałem mały wyciek na oringu łączącym EGR z dolotem, więc dziś wszystko wyczyściłem i wymieniłem uszczelki. EGR i dolot chyba nigdy nie były czyszczone, w niektórych miejscach było nawet 5mm syfu. Po wyczyszczeniu mam wrażenie, że samochód lepiej się zbiera z niskich obrotów. <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> ---------- Post dopisany 06-01-2013 at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2012 at 20:24 ---------- Zamontowałem webasto thermo top C, chyba najlepszy mod wykonany do tej pory:banan:
-
stacyjka ? b7 kradziez
ukradli Ci cały samochód i go odzyskałeś? Czy nie mogli odpalić i ze złości zabrali Ci sterownik?
-
stacyjka ? b7 kradziez
Kup komplet, tzn kluczyki, stacyjke, zamki, chyba najtaniej wyjdzie. Przełożysz tylko pastylki od imo, Co się stało z komputerem? bo pisałeś, że nie masz go?
-
B6 DIVISION
zegar zaciąga godzinę tylko raz dziennie o 15?
-
B6 DIVISION
Wyciągasz bezpiecznik od licznika na chwile, możesz też odłączyć na chwile klemę akumulatora
-
jaki plyn?????
Możesz dolać niebieskiego, ale prawda jest taka, że nawet jak dolejesz trochę g12 to też się nic nie stanie. Większość płynów można mieszać. Kolor to tylko dodatkowe barwniki.