Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Lukasz_mk2 temat w Audi A4 B6/B7
    Po wymianie nagrzewnicy wszystko wróciło do normy ? Nagrzewnica była dość ostro zabita
  2. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Lukasz_mk2 temat w Audi A4 B6/B7
    Myślisz że mogła się tak sama z siebie zapowietrzyć?? Nie mam żadnych problemów z ubytkiem płynu chłodniczego, więc nieszczelności raczej wykluczam, jestem już nastawiony na wymianę nagrzewnicy w dniu jutrzejszym, jak tylko nie będzie padać, bo chce to zrobić na podjeździe pod domem, a nie mam garażu.
  3. Dziś coś podziałałem, ale żeby nie śmiecić tematu opisałem to tu: https://a4-klub.pl/topic/482937-brak-ogrzewania/
  4. Lukasz_mk2 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Panowie mam problem z brakiem ogrzewania, wykluczam klapy bo zdemontowałem silniczek od temperatury i machałem ramieniem ręcznie i dalej powietrze w maksymalnej pozycji ramienia jest ledwo chłodne. Dostałem się do nagrzewnicy i mam tu zagwostkę, gdyż na blacie temperatura koło 80*C dolny wylot do nagrzewnicy ciepły, a górny zimny, po dodaniu gazu górny robi się lekko letni - czy nagrzewnica nie powinna być ciepła non stop, a u mnie jest po prostu zatkana/niedrożna i to powoduje mój problem??
  5. to gdzie jeszcze może być problem, jeśli nie w nagrzewnicy?? Auta raczej nie pogonie bo ma u mnie dożywocie, ostatnio kupiłem drugie i audi mam tylko hobbystycznie
  6. To sprawdzę to jeszcze jutro. A pytając wyprzedzająco nagrzewnica febi będzie ok, czy lepiej brać dwa razy droższą valeo??
  7. Lepiej przetkać/przepłukać starą oryginalną, czy kupić nowy zamiennik??
  8. Panowie sprawa mi się chyba skomplikowała, a mianowicie silniczki chodzą chyba ok, ale mimo tego dalej mam zimno. Jak ruszam tą wajchą: to dalej nic się za bardzo nie zmienia. Dodatkowo, auto chodziło zapalone koło godziny czasu (temp. na blacie 90*) a u mnie węże od nagrzewnicy były na tyle letnie, że je normalnie mogłem chwycić rękami, a to chyba tak być nie powinno. Powiedzcie mi jeszcze czy węże od nagrzewnicy to są te co na zdjęciu, czy się mylę:
  9. a ale ten silniczek, a zarazem błąd raczej nie odpowiada za moje problemy z brakiem ciepłego powietrza, prawda?? W sobotę chyba będę musiał się zabrać za czyszczenie wszystkich silniczków i może coś się poprawi ;(
  10. Panowie przyszła zima i mam problem z grzaniem, tzn przy ustawieniach niskiej temperatury czy też LO klima chłodzi, a jak podniosę temperaturę nawet na HI to powietrze robi się lekko cieplejsze, ale jest to naprawdę delikatne ocieplenie. Po podłączeniu VCDS wyskoczył tylko jeden błąd: 00604 - Potentiometr Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent po skasowaniu błąd się nie pojawia. Nastawy podstawowe wykonują się bez problemu. Przy wykonywaniu Output testów podczas gdy winna zmieniać się temperatura to klapki chodzą (słychać je wyraźnie, że chodzą w obie strony), ale powietrze też z zimnego zmienia się na lekko letnie i tyle. Za który silniczek mam się zabrać??
  11. Panowie w końcu zabieram się za montaż PDC. Udało mi się już wywiercić otwory w zderzaku i muszę przyznać, że takim szpejem z jakiego korzystałem trudno jest zrobić to źle: Mianowice wiercimy wiertłem dziurę na śrubę ze szpeja - wiertło bierzemy większe niż średnica śruby i dzięki temu możemy sobie wycentrować naszą dziurę dokładnie do miejsca zaznaczonego na wewnętrznej stronie zderzaka, następnie kręcimy śrubą i mamy idealnie okrągłą dziurę pod czujnik. Fakt jest tylko taki, że mój szpej ma średnice mniejszą o 1mm niż czujnik więc musiałem sobie jeszcze pomóc kamieniem w kształcie stożka montowanym do wiertarki, ale z tym już nie był problem. Obecnie jak widać na zdjęciu wokół otworu jest mały rant, ale że niemiałem pod ręką drobnego papieru to zostawiłem to lakiernikowi. Mam natomiast pytanie jeśli chodzi o montaż czujnika, czy obecnie czujnik założony jest OK (wtyk wiązki skierowany w dół zderzaka, czujnik z gniazdem 45*), czy koszyk powinien być obrócony o 180*?? Dodatkowo od siebie dodam, że zamienniki koszyków sprzedawane na allegro są zrobione z gównolitu i żaden plastikarz nie chce mi ich wkleić bo mówią, że jest to inny materiał niż zderzak i że z ich klejenia będzie nic - obecnie czekam na oryginalne koszyki.
  12. sprawdził bym raczej kable między budą a drzwiami w gumowej przelotce, pewnie kable są połamane
  13. jak masz MCE w wersji który obsługuje spryski to założenie bixenonu jest P&P. Potrzebujesz lamp, dwóch czujników od samopoziomu + wiązka do czujników, zbiorniczek z miejscem na dodatkową pompkę do lamp + pompka + wiązka, zderzaka ze spryskami. Przerabiałem to u siebie - koszt ok. 2000zł jak uda Ci się znaleźć zderzak w kolorze, jak nie to dodatkowo cena lakiernika
  14. kupiłeś drzwi z B7 do B6??
  15. w A4 B6 były 2.0 TDi??? bo nie kojarze. Co do pozostałych dolegliwości to sprawdź, czy moduł komfortu nie pływa w wodzie, ale pewnie raczej tak, bądź po prostu się zepsuł - wszystkie twoje usterki może powodować tylko raczej moduł komfortu. Dodatkowo sprawdź profilaktycznie kable we wszystkich przelotkach gumowych między poszczególnymi drzwiami, a budą - może gdzieś jest zwarcie.
  16. Ja nie mam rns'a, ale mam bt i kierownice multi z b6 i mogę za jej pomocą: Przewijać kontakty na fis'ie Regulować głośność w radiu ( mam concerta 2) Zmieniać stacje radiowe Rejestrów ostatnich połączeń nie mam, ale z rns chyba będziesz miał
  17. ja mam kamerkę z Lidla, nie wiem czemu kolega @pelonek1 dostał takie informację od znajomego. Kupiłem ją aby zaglądnąć do rury kanalizacyjnej i całkiem spoko mi się sprawdziła
  18. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Dziurra temat w Audi A4 B6
    raczej przed montażem
  19. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Dziurra temat w Audi A4 B6
    jak ściągniesz zderzak to na jego wewnętrznej części są fabrycznie zaznaczone miejsca w których montuje się czujniki
  20. Po kupnie toyoty też mam takie przemyślenia, moje audi ma u mnie raczej dożywocie, ale raczej bardziej jako hobby. Obecnie żona jeździ toyotą, a ja audi, ale planuje w przyszłości dla siebie też kupić raczej coś nowego, a audi postawić w "szopie". Za coś w miarę nowego (5-letniego) trzeba dać koło 80tyś i zawsze jest to wielka niewiadoma, a za nowy samochód z gwarancją i "niewypierdzianymi" fotelami koło 120tys. Dodatkowo za nowym autem przemawia jeszcze to że można go wziąć w leasing i powoli spłacać bez jakiegoś większego obciążenia dla domowego budżetu, a na używane auto trzeba wywalić worek pieniędzy i nie wiadomo kiedy się coś wysypie. A jak wiadomo w tej chwili przy współczesnych autach jak coś się posypie to już 500 czy 1000zł raczej nie pomoże. Kupno używanego auta w kredycie/leasingu to jak dla mnie nieporozumienie.
  21. w instrukcji montażu masz wszystko rozpisane, wyjścia z MCE masz opisane tu:
  22. vag-com też powinien dać radę
  23. masz VCDS'a??? Spróbuj tego:
  24. po tym jak auto nie odpali to jakie błędy pokazuje VCDS??

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.