Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Nisko świecące reflektory przód
Rozklejajeś lampę do wymiany soczewki?? Po co??
-
Nisko świecące reflektory przód
popełniłem taki sam błąd u siebie przy zmianie soczewek - pokaż jak świecą światła długie - zapewne są ostro rozjechane w stosunku do "krótkich świateł". Pod nowe soczewki trzeba wsadzić gumowe podkładki, tak by światła ze świateł krótkich były ok w stosunku do świateł długich, które nie są w ogóle ruszane przy wymianie soczewki.
-
Problem z zatrzasnieciem drzwi
myślę, że kwesta nowego smaru. W skodzie podobno przez ruchy linki w pancerzu z biegiem czasu cały smar wylatuje na zewnątrz i linka zamarza. W B8 pewnie podobnie tylko dotyczy to zamka a nie linki i pancerza jak w fabii.
-
Problem z zatrzasnieciem drzwi
nie wiem jak jest w B8, ale ostatnio miałem podobny przypadek w żony skodzie Fabii 2 - zamarzała linka w pozycji "otwartej" jak auto się nagrzało to linka puszczała i drzwi działały normalnie. W B8 nie ma linki tylko pewnie cięgno, więc pewnie zamarza sam zamek w pozycji otwartej
-
B6 DIVISION
Listwa podobno występuje w komplecie z szybą, ale możesz założyć szybę bez tej listwy - ja tak właśnie mam u siebie
-
Błąd 02233 - Left Headlight Power Output Stage
problem masz z przednim czujnikiem poziomowania ksenonów który znajduje się na lewym wahaczu. Drugi błąd dotyczy raczej lewej przetwornicy, a nie żarnika. Błędów na FIS niestety nie usuniesz do póki nie usuniesz problemów z nim związanych.
-
Pilot centralnego zamka przestał działać
nie słyszał nigdy o komunikacie "key lost", ale może warto by spróbować dopisać ponownie kluczyki do MK
-
Włącznik świateł.
do włącznika "Auto" musisz posiadać czujnik zmierzchu, bo jak obecnie posiadasz zwykły włącznik to czujnika nie posiadasz. Sama zmiana włącznika nic nie da poza tym że posypie błędami w MCE. Jak założysz czujnik zmierzchu i włącznik "Auto" to osiągniesz swój cel, tzn. w pozycji "0" światła będą wyłączone, a w poz. "Auto" światła będą świecić po zmierzchu. Dodatkowo w B7 masz możliwość aktywowania w MCE świateł dziennych "DRL" i wtedy będzie już w ogóle "Ameryka" - w dzień będą świecić światła dzienne, a po zmroku automatycznie światła przełączą się w pozycje "mijania". Warto poczytać:
-
Oświetlenie tablicy - zmiana na LED
niestety nie mam żadnych zdjęć - mogę coś pstryknąć wieczorem
-
Oświetlenie tablicy - zmiana na LED
ja mam takie: NOWE ORYGINALNE LAMPKI LED AUDI A3 A4 Q7 A8 REJ Wrocław - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz NOWE ORYGINALNE LAMPKI LED AUDI A3 A4 Q7 A8 REJ z Wrocław na Allegro.pl, za 145 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Oświetlenie}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:... działają już parę lat i wszystko z nimi jest ok
-
Driver's front Airbag crash sensor
nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale ten błąd jest opisany na wiki-rostech - tyle że dotyczy to strony pasażera, ale to chyba przez analogie dotyczy również strony kierowcy http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01739
-
A4 B8 dużo błedów, po skasowaniu nie wracają
nie miałeś problemu z rozruchem?? Nie pada Ci przypadkiem aku?? Sterownikom odcięło prąd podczas rozruchu i stąd te błędy
-
Ucieczka z miejsca kolizji
Jeżeli teren na którym stoi twój blok należy do jakiejś spółdzielni i odśnieżana była droga wewnętrzna to pewnie odśnieżał to ktoś na zlecenie spółdzielni, idź do spółdzielni powiedz jaka jest sytuacja i na pewno winowajca się znajdzie - zapewne firma zewnętrzna, której spółdzielnia raczej kryć nie będzie.
-
[b6] Sprawdzenie/naprawa mikrostyku w zamku (LT)?
tak jak napisał kolega @piti82 mikrostyk nie ma nic wspólnego z ryglowanie/odryglowywaniem zamka - ma on wpływ na informacje na fisie dotyczące graficznego przedstawienia otwartych drzwi oraz na zapalanie się lampki w środku auta po otwarciu drzwi
-
Pilot centralnego zamka przestał działać
Bez podpięcia auta pod vcds szkoda gdybać, być może MK pływa w wodzie, być może jest po prostu uszkodzony, być może piloty szlag trafił - ogarnij vcds bez tego ani rusz, no chyba że chcesz wymienić pół auta metodą prób i błędów.
-
[ALL TDI PD] Regenerowana vacum pompa ?
Ok, dzięki
-
[ALL TDI PD] Regenerowana vacum pompa ?
Witam, czy próbował ktoś kupić taką pompę: Pompa Vacum paliwa 1,4 1,9TDI 038145209A REGENEROW Ziębice - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz Pompa Vacum paliwa 1,4 1,9TDI 038145209A REGENEROW z Ziębice na Allegro.pl, za 329 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Układ paliwowy}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:... warto, czy raczej lepiej odpuścić???
-
Jak wyciągnąć piny z podstawy przekaźnika 4a0937529
przed przesunięciem trzeba delikatnie odczepić zaczepi (zielone strzałki) po przesunięciu różowej części piny i tak raczej nie wypadną tylko trzeba będzie im pomóc igłą od drugiej strony wtyczki (od strony gniazda)
-
Jak wyciągnąć piny z podstawy przekaźnika 4a0937529
jak na mój gust to nic tam nie trzeba rozłączać tylko trzeba przesunąć różową część jak pokazuje strzałka (przesunąć dosłownie o kilka mm)
-
Ogrzanie/klimatyzacja do pokoju
jeśli chodzi o klimatyzator wolnostojący to ja polecam - rodzice mają mały domek w lesie z sypialnią na poddaszu (mała powierzchnia - koło 20m2) i taki klimatyzator naprawdę daje radę. Klimatyzator ten ma też opcję grzania, ale domek na zimę jest zamykany na cztery spusty, więc nie wiem jak się to sprawdza. Klimatyzator ma już chyba z 10lat i nie było z nim do tej pory żadnych problemów.
-
Mrugająca lampa led
jak zapłaciłeś 250zł za naprawę i lampa dalej jest niesprawna to oddaj lampę na reklamację. Nikt nie wie dokładnie co siedzi w twoich lampach więc raczej ze szklanej kuli nikt tu nic nie wywróży.
-
Halogen na bixenon —>wiązka
jak zmieniasz całe lampy H7 na xenon to poziomowanie nie będzie działało - w lampach xenon są inne silniczki niż w H7
-
podswietlenie drzwi
To musisz rozebrać zamek, gniazdo w które wkładasz wtyczkę lubi mieć zimne luty
-
podswietlenie drzwi
o jaką kostkę Ci chodzi?? O wtyczkę dochodzącą do lampki czy o wtyczkę znajdującą się w słupku?? Mruganie podświetlenia w 99% spowodowane jest połamanymi kablami w "harmonijce" między drzwiami a budą - da się to naprawić, ale żeby zrobić to porządnie to trzeba trochę się pomęczyć - lutowanie kabli w "harmonijce" jest bez sensu bo kable na lutach zaraz się połamią, należy wymienić kable, ale łącząc je gdzieś w drzwiach.
-
B6 1.8T nie pali
A vcds pokazuje jakieś błędy??