Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Jak gra radio od Navipremium?
ten z powyższego linku podobno współpracuje z fis'em. Jestem ciekaw czy byłaby możliwość podłączenia do niego ori mikrofonu z BT oraz ori antenę GPS
-
Elementy układu PDC, montaż czujników parkowania
tu jest wszystko ładnie opisane: pierwszy post od fragmentu: UZUPEŁNIENIE: Instalacja PDC - czujniki w tylnym zderzaku
-
Konieczna wymiana komputera - dziwne problemy elektryczne: samoczynne wyłączenie zapłonu, właczające się awaryjne i inne.
myślę, że jak byś podjechał na regionalnego spota to któryś z chłopaków by ogarnął podłączenie VCDS'a z obejściem gniazda OBD - podpinając się tylko przez kable idące do radia czy np klimatronika. Przynajmniej na spotach krakowskich chłopaki różne niewiarygodne rzeczy już robili.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
czeszczy zawodowo
-
Konieczna wymiana komputera - dziwne problemy elektryczne: samoczynne wyłączenie zapłonu, właczające się awaryjne i inne.
kolego z jakim konkretnie modułem nie udało Ci się połączyć - w audi "komputerów" trochę jest (np. MCE, moduł komfortu itp)?? Być może problem nie leży po stronie "komputera", a po stronie gniazda OBD, być może ktoś przed sprzedażą auta namieszał coś w wiązce idącej do gniazda by nie było możliwości podpiąć VCDS'a. Ja bym zaczął od sprawdzenia tego: http://pinoutguide.com/CarElectronics/audi_obd_ii_interface_pinout.shtml PS. uzupełnij profil na próbę można by np. zasilanie i masę wziąć skądkolwiek, a CAN+L i CAN+H oraz K-Line np z licznika i to podłączyć do odpowiednich pinów wtyczki interfejsu VCDS. Trudno mi uwierzyć, że samochód jako tako jeździ, a z żadnym z "komputerów" nie da się połączyć VCDS'em
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
masz jakiś film z tym warkotem???
-
Drgania na pedale gazu
miło, że opisałeś co było przyczyną drgań. Co do tej klimatyzacji to ja bym zaczął od ustawień podstawowych silniczków (procedura jest opisana w linku, który zamieściłem powyżej). Kiedyś miałem podobne objawy i po przeprowadzeniu procedury ustawień podstawowych wszystko wróciło do normy.
-
Strefa Śmiechu
Pozdrawiam, Łukasz
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
ja będę i Gabriel tez powinien być
-
LUSTERKO
ja bym zaczął od wiązki między drzwiami, a budą. Często łamią się tam kable i są takie cyrki
-
jaką drukarke kupić?
możliwe, że źle trafiłem, ale w serwisie gdzie drukarka była naprawiana na gwarancji mówili, że często mają przyjemność ją naprawiać
-
jaką drukarke kupić?
Tą drukarkę stanowczo odradzam zwłaszcza używaną, używałem ją w biurze przez dwa lata. Po niespełna roku, coś chyba tydzień przed końcem gwarancji padła "jednostka obrazująca" (chyba tak to się nazywa) - wymienili za darmo, parę miesięcy potem znowu coś padło - cena części coś koło 600zł ( już brak gwarancji), w serwisie odradzili naprawy, więc oddaliśmy drukarkę do recyklingu.Jak nie potrzebny Ci duplex to ja polecam brother dcp-j105 - ma wifi, skaner, tusze same co jakiś czas są "mielone" przez drukarkę by nie wyschły. Cena tusz to ok 38zł za oryginał (wydajność 2400 stron czarny, 1300 stron kolor) Pozdrawiam, Łukasz
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
silniczki to raczej czym nowsze tym lepsze
-
Polecany sprzedawca Allegro i inne
Podzielam zdanie przedmówcy, akumulatory to jeden z niewielu akcesorii/część samochodowych których nie warto kupować przez neta. Zwłaszcza że stary akumulator trzeba oddać do sklepu lub zapłacić kaucję, będziesz odsyłać swój akumulator do sprzedawcy?? Głupi pomysł i szkoda kasy. Tyle co zaoszczędzisz wydasz na przesyłkę. Pozdrawiam, Łukasz
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
książka kontaktów na FIS'ie nie ma nic wspólnego z rns-e czy też rns-d, nie ma też różnicy czy masz kolorowy fis czy czerwony. Nie mówiąc już o kierownicy, która działa z każdym BT. Warto też kupić moduł HIGH, ale jak najnowszy ze względu na to żeby bez problemu mieć pełną funkcjonalność z najnowszymi telefonami.
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
wszystko zależy jaki moduł kupisz (rozpiska modułów w temacie o zakładaniu BT) jak kupisz HIGH (najlepiej najnowszy) to będziesz miał książkę kontaktów na FIS'ie. Będziesz mógł odbierać telefon z kierownicy oraz przeglądać książkę przyciskiem R/T + strzałka góra/dół (jak kupisz odpowiedni moduł - HIGH). Jak kupisz moduł LOW (ja mam u siebie taki właśnie BT z końcówką D) to z kierownicy będziesz mógł tylko odbierać telefon - nie będzie dostępu do kontaktów. Jeszcze raz napisze - przeglądnij dokładnie ten temat tam jest wszystko ładnie opisane: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
tak moduł jest pod siedzeniem. Nie ma możliwości słuchania muzyki przez moduł BT
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
nie, w linku który podałem wyżej dokładnie widać gdzie jest mikrofon przeglądnij dokładnie temat instalacji BT - tam jest wszystko ładnie opisane
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
mikrofon jest w obudowie lampki: https://www.flickr.com/photos/audi_a4_klub_polska/21135479263
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
będziesz potrzebował modułu BT wraz z anteną oraz trzeba by zdemontować lampkę która oświetla wnętrze bo w niej powinien być mikrofon, a jak u Ciebie jest słychawka to pewnie go nie ma. Generalnie dokładny opis znajdziesz tu: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
bo jak masz taki telefon to pewnie nie będzie słychać nic w głośnikach tylko właśnie w tej słuchawce. Radził bym to wszystko zdemontować i założyć BT
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
To co masz to uchwyt cullman, ale bez adaptera na telefon, a te gniazdo to chyba gniazdo do faksu. Radził bym zakupić moduł BT i zlikwidować uchwyt z tunelu oraz te gniazdo. Pozdrawiam, Łukasz Jeszcze tak dla porządku, to tak wygląda moduł telefonu ( na zdjęciu akurat do Nokii 6310), który montowany jest na uchwyt cullman'a, a wtyczkę wpina się z tyłu uchwytu Pozdrawiam, Łukasz
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
bierzesz culmana i przekładasz piny z jego kostki do kostki BT + 3 dodatkowe kable podłączasz do radia (CAN-H, CAN-L, K-BUS - są to kable odpowiedzialne za komunikacje modułu z interfejsem VCDS, moduł cullman nie miał możliwości diagnostyki przez VCDS), resztę instalacji w aucie już masz, więc nic więcej nie musisz robić (w kostce cullman jest więcej kabli niż w kostce BT, więc te niewykorzystane kable trzeba poprostu wyciągnąć z kostki cullama i zwinąć zabezpieczając taśmą izolacyjną i gdzieś schować - zostaną cI kable które obecnie idą do uchwytu). Na szybko naskrobałem coś takiego, może to pomoże bardziej: a jak do Ciebie ktoś dzwoni i telefon jest w uchwycie to dźwięk dzwonka słyszysz przez głośniki czy tylko w telefonie?? Może sam uchwyt nie jest w ogóle podłączony?? Pokaż zdjęcie co to dokładnie u Ciebie siedzi. Co do BT to weź jakiś telefon do ręki i w aucie na włączonym zapłonie bądź zapalonym silniku spróbuj znaleźć urządzenia BT. Jak znajdziesz co takiego jak AUDI UHV .. tzn, że masz BT już zamontowany i można się z nim połączyć podając pin 1234 lub 0000 lub też jakiś inny jak ktoś go kiedyś zmieniał tyle, że trzeba go w takim wypadku odczytać VCDS'em.
-
Strefa Śmiechu
- Kontrolka ABS i ESP zapala się podczas jazdy
u mnie zapalała się kontrolka od esp gdy miałem walnięty czujnik kąta skrętu G85 - Kontrolka ABS i ESP zapala się podczas jazdy