Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. ten z powyższego linku podobno współpracuje z fis'em. Jestem ciekaw czy byłaby możliwość podłączenia do niego ori mikrofonu z BT oraz ori antenę GPS
  2. tu jest wszystko ładnie opisane: pierwszy post od fragmentu: UZUPEŁNIENIE: Instalacja PDC - czujniki w tylnym zderzaku
  3. myślę, że jak byś podjechał na regionalnego spota to któryś z chłopaków by ogarnął podłączenie VCDS'a z obejściem gniazda OBD - podpinając się tylko przez kable idące do radia czy np klimatronika. Przynajmniej na spotach krakowskich chłopaki różne niewiarygodne rzeczy już robili.
  4. kolego z jakim konkretnie modułem nie udało Ci się połączyć - w audi "komputerów" trochę jest (np. MCE, moduł komfortu itp)?? Być może problem nie leży po stronie "komputera", a po stronie gniazda OBD, być może ktoś przed sprzedażą auta namieszał coś w wiązce idącej do gniazda by nie było możliwości podpiąć VCDS'a. Ja bym zaczął od sprawdzenia tego: http://pinoutguide.com/CarElectronics/audi_obd_ii_interface_pinout.shtml PS. uzupełnij profil na próbę można by np. zasilanie i masę wziąć skądkolwiek, a CAN+L i CAN+H oraz K-Line np z licznika i to podłączyć do odpowiednich pinów wtyczki interfejsu VCDS. Trudno mi uwierzyć, że samochód jako tako jeździ, a z żadnym z "komputerów" nie da się połączyć VCDS'em
  5. masz jakiś film z tym warkotem???
  6. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na szymonen temat w 1.9TDI
    miło, że opisałeś co było przyczyną drgań. Co do tej klimatyzacji to ja bym zaczął od ustawień podstawowych silniczków (procedura jest opisana w linku, który zamieściłem powyżej). Kiedyś miałem podobne objawy i po przeprowadzeniu procedury ustawień podstawowych wszystko wróciło do normy.
  7. Pozdrawiam, Łukasz
  8. ja będę i Gabriel tez powinien być
  9. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na vilu temat w Audi A4 B6/B7
    ja bym zaczął od wiązki między drzwiami, a budą. Często łamią się tam kable i są takie cyrki
  10. możliwe, że źle trafiłem, ale w serwisie gdzie drukarka była naprawiana na gwarancji mówili, że często mają przyjemność ją naprawiać
  11. Tą drukarkę stanowczo odradzam zwłaszcza używaną, używałem ją w biurze przez dwa lata. Po niespełna roku, coś chyba tydzień przed końcem gwarancji padła "jednostka obrazująca" (chyba tak to się nazywa) - wymienili za darmo, parę miesięcy potem znowu coś padło - cena części coś koło 600zł ( już brak gwarancji), w serwisie odradzili naprawy, więc oddaliśmy drukarkę do recyklingu.Jak nie potrzebny Ci duplex to ja polecam brother dcp-j105 - ma wifi, skaner, tusze same co jakiś czas są "mielone" przez drukarkę by nie wyschły. Cena tusz to ok 38zł za oryginał (wydajność 2400 stron czarny, 1300 stron kolor) Pozdrawiam, Łukasz
  12. silniczki to raczej czym nowsze tym lepsze
  13. Podzielam zdanie przedmówcy, akumulatory to jeden z niewielu akcesorii/część samochodowych których nie warto kupować przez neta. Zwłaszcza że stary akumulator trzeba oddać do sklepu lub zapłacić kaucję, będziesz odsyłać swój akumulator do sprzedawcy?? Głupi pomysł i szkoda kasy. Tyle co zaoszczędzisz wydasz na przesyłkę. Pozdrawiam, Łukasz
  14. książka kontaktów na FIS'ie nie ma nic wspólnego z rns-e czy też rns-d, nie ma też różnicy czy masz kolorowy fis czy czerwony. Nie mówiąc już o kierownicy, która działa z każdym BT. Warto też kupić moduł HIGH, ale jak najnowszy ze względu na to żeby bez problemu mieć pełną funkcjonalność z najnowszymi telefonami.
  15. wszystko zależy jaki moduł kupisz (rozpiska modułów w temacie o zakładaniu BT) jak kupisz HIGH (najlepiej najnowszy) to będziesz miał książkę kontaktów na FIS'ie. Będziesz mógł odbierać telefon z kierownicy oraz przeglądać książkę przyciskiem R/T + strzałka góra/dół (jak kupisz odpowiedni moduł - HIGH). Jak kupisz moduł LOW (ja mam u siebie taki właśnie BT z końcówką D) to z kierownicy będziesz mógł tylko odbierać telefon - nie będzie dostępu do kontaktów. Jeszcze raz napisze - przeglądnij dokładnie ten temat tam jest wszystko ładnie opisane: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/
  16. tak moduł jest pod siedzeniem. Nie ma możliwości słuchania muzyki przez moduł BT
  17. nie, w linku który podałem wyżej dokładnie widać gdzie jest mikrofon przeglądnij dokładnie temat instalacji BT - tam jest wszystko ładnie opisane
  18. mikrofon jest w obudowie lampki: https://www.flickr.com/photos/audi_a4_klub_polska/21135479263
  19. będziesz potrzebował modułu BT wraz z anteną oraz trzeba by zdemontować lampkę która oświetla wnętrze bo w niej powinien być mikrofon, a jak u Ciebie jest słychawka to pewnie go nie ma. Generalnie dokładny opis znajdziesz tu: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/
  20. bo jak masz taki telefon to pewnie nie będzie słychać nic w głośnikach tylko właśnie w tej słuchawce. Radził bym to wszystko zdemontować i założyć BT
  21. To co masz to uchwyt cullman, ale bez adaptera na telefon, a te gniazdo to chyba gniazdo do faksu. Radził bym zakupić moduł BT i zlikwidować uchwyt z tunelu oraz te gniazdo. Pozdrawiam, Łukasz Jeszcze tak dla porządku, to tak wygląda moduł telefonu ( na zdjęciu akurat do Nokii 6310), który montowany jest na uchwyt cullman'a, a wtyczkę wpina się z tyłu uchwytu Pozdrawiam, Łukasz
  22. bierzesz culmana i przekładasz piny z jego kostki do kostki BT + 3 dodatkowe kable podłączasz do radia (CAN-H, CAN-L, K-BUS - są to kable odpowiedzialne za komunikacje modułu z interfejsem VCDS, moduł cullman nie miał możliwości diagnostyki przez VCDS), resztę instalacji w aucie już masz, więc nic więcej nie musisz robić (w kostce cullman jest więcej kabli niż w kostce BT, więc te niewykorzystane kable trzeba poprostu wyciągnąć z kostki cullama i zwinąć zabezpieczając taśmą izolacyjną i gdzieś schować - zostaną cI kable które obecnie idą do uchwytu). Na szybko naskrobałem coś takiego, może to pomoże bardziej: a jak do Ciebie ktoś dzwoni i telefon jest w uchwycie to dźwięk dzwonka słyszysz przez głośniki czy tylko w telefonie?? Może sam uchwyt nie jest w ogóle podłączony?? Pokaż zdjęcie co to dokładnie u Ciebie siedzi. Co do BT to weź jakiś telefon do ręki i w aucie na włączonym zapłonie bądź zapalonym silniku spróbuj znaleźć urządzenia BT. Jak znajdziesz co takiego jak AUDI UHV .. tzn, że masz BT już zamontowany i można się z nim połączyć podając pin 1234 lub 0000 lub też jakiś inny jak ktoś go kiedyś zmieniał tyle, że trzeba go w takim wypadku odczytać VCDS'em.
  23. u mnie zapalała się kontrolka od esp gdy miałem walnięty czujnik kąta skrętu G85

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.