Treść opublikowana przez zegarmistrz
-
[B5 ABC] Koszty wymiany rozrzadu i pompy
Nie mam przy sobie faktur, ale przy wszytkim (rolki, pompa, rozrząd) ze zniżka 20% koszt części to około 550 zł.
-
[B5 ALF] [ALL B5] Czy wy też macie siłownik pod mglownicą?
Ja miałem magiel z amartyzatorem.. wymieniłem na regenerowany bo mi tamten puszczał olej i teraz mam bez.. różnicy za dużej nie widzę..
-
Wyjazd autem do Grecji potrzebne informacje
Zapomnij o Rumunii.. jechałem 3 lata temu.. porażka .. 100 km przez 5 godzin. Polecam drogę przez Serbię i Macedonię.. tylko nie zapomnij zabrać ze sobą zielonej karty - bo na granicy możesz kupić ale koszt jest następujący - 125 Euro za Serbię i 125 Euro za Macedonię.. droga jest OK, trochę autostrad i dosyć szybko idzie.. Opłaty w Serbii - nie pamiętam ale nie wyszło więcej jak 15 Euro.. a na Rumunię szkoda autka..
-
[ALL] Planowanie głowicy i dobór uszczelki
Ja zakładałem takie same (kupiłem w aso - a dopiero później planowałem głowice - i to 2).
-
[B5 ABC] Olej w płynie chłodniczym
Moim zdaniem samochód do mechanika i niech najpierw mechanik sprawdzi chłodniczke oleju zanim w ogóle pomyśli o ściąganiu głowic (koszt planowania + robocizna i części przy zdjęciu głowic to ponad 3 tysiące - sam to przerabiałem w kwietniu zeszłego roku - nie wiem ile dokładnie kosztuje to u mechanika bo robiłem sam)..
-
RADAR na Slowacji
Ja miałem lepszy numer.. jechałem z kumplem anglikiem w kolumnie samochodów... oczywiście zatrzymali nas.. on im tłumczy że jak on to i wszyscy - i że chce zobaczyć radar.. oni w uparte że 50 euro, a kumpel im żeby się wypchali bo nie mamy kasy. A ta ku***wa policjant na to - a ile macie wachy w zbiorniku. Kumpel nie wytrzymał za telefon i do konsulatu angielskiego zaczął dzwonić. Jak poprosił o numer służbowy policjanta to się zawinęli do samochodu i z piskiem opon odjechali.
-
[B5 ABC] Olej w płynie chłodniczym
A chłodziwa nie wywala przez zawór bezpieczeństwa (ten w korku w zbiorniczku wyrównawczym)??? Może to nie będzie uszczelka pod głowicą (oby - bo masz 2 głowice i obie będą do zwalenia). Być może szlag trafił chłodniczke oleju - jest ona w chłodnicy - i wtedy wali olej do płynu..
-
[B5 ABC] Auto odpala a po dwóch sekundach gaśnie.
Zawsze tak jest czy tylko jak zimny??
-
[B5 ABC] Spadające obroty i gaśnie
Jeżeli jest tak na gazie a na PB ok - to jest mapa do regulacji. Miałem to samo z inną instalacją..
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
265 tys... wymienione uszczelki pod głowicami i same głowice też robione. Przed zrobieniem uszczelnień zaworów brał jakiś litr na 15 tyś... teraz nie dolewam.
-
[B5 ADP] Help!! Wymiana rozrządu.... STOP??
Wiem że mam inny silnik, ale to kółko wygląda podobnie jak u mnie... i u mnie się tej śruby nie odkręca.. tylko te imbusowe i koło schodzi.. i jestem pewien na 100 % że go nie ściągałem (a zrzucałem głowice i po założeniu głowic i paska kręciłem poprzez tą śrubę wałem żeby zobaczyć czy wszystko OK).. EDIT.. ale u CIEBIE wygląda to tak że trzeba ją ściągnąć... ale mogę się mylić (śruba na zdjęciu ma jakby kołnierz)..
-
[ALL] Temperatura silnika audi 2.6 v6
Z temperaturą wody jest coś nie tak... i mnie jest cały czas 90 stopni (może zacznij od termostatu).. natomiast temperatura oleju - czasami przy długiej jeździe autostradą z prędkościami powyżej 200 km/h dochodzi też do 120 stopni i jest to raczej zachowanie normalne..
-
[B5 ABC] Ciężko odpala na zimnym i ciepłym silniku
Jeżeli zaczęło to się po wymianie pompy paliwa to ja bym obstawiał, że ciśnienie na listwie wtryskowej jest za małe.
-
[ALL B6] Wytrzymałość Tiptronic ZF 5HP19FLA
http://www.zf.com/na/content/media/united_states/corporate_replacement_parts_1/service_portfolio/passenger_cars/5HP19FLA.pdf Z tego co tam wyczytałem to 310 Nm..
-
[B5 ABC] Duże spalanie i nierówna praca silnika
Polecam też przeczyszczenie krokowca.. mi też falowały - po umyciu go benzyną ekstrakcyjną i wysuszeniu (+ czyszczenie przepustnicy) przestał falować..
-
[B5 AEB] Uszczelka pod głowicą - koszta
Do tego jeszcze doliczyć śruby głowicy.. bo jak ma być dobrze zrobione to należy je też wymienić..
-
Spoty Olsztyńskie
Sie manko chłopaki... ja po świętach jestem raczej smutny. Możecie mi polecić jakiś dobry warsztat który zajmie się moimi uszczelkami pod głowicami?? W dzisiejszy świąteczny poniedziałek poszedłem zobaczyć czemu mi wywala wodę ze zbiorniczka - myślałem że może reduktor szlag trafił, albo jakiś krócic się ułamał i dlatego woda cały czas "wyparowuje". Niestety prawda okazała się bolesna - znalazłem troche oleju w płynie chłodniczym - nie dużo - ale nie da się niestety jeździć..
-
Spotkania na drodze
czaja 77.. samochód widziany kilukrotnie w zeszlym tygodniu .. gdzie .. kolo dworca pkp i pks
-
[B5 ABC] Nagrzewanie się auta
U mnie w ABC też się tak szybko nagrzewa
-
[B5 ADR] Olej w płynie chłodzenia
Po zdjęciu głowica będzie do planowania (a po zdjęciu warto ją zregenerować od podstaw [docieranie zaworów itp]). ... Komputer nie odciął napięcia od pompy .
-
[ALL] Kiedy zakładacie letnie opony ?
Ja bym przed chwila wy... wjechał w kolesia (wymusił).. a śniegu spadło dzisiaj u nas tyle, że ja to sobie spokojnie poczekam do połowy kwietania
-
[ALL B5] Co może powodować zmienianie się mapy Pb??
Lejące wtryski gazowe.
-
[B5 AAH] Dziwna papka w przewodach przy przepustnicy
Ja miałem u siebie te wężyki też popękane, sprawe załatwiłem tak, że naciągnąłem na nie grubą koszulke termokurczliwą i zagrzałem. Ponad rok temu to zrobiłem i do dzisiaj nie ma problemu.
-
Nocni jeźdźcy czyli jazda po 23.00
Pewnie taki
-
[80 ASB] Czy to prawidłowa praca skrzyni biegów
To jest tak zwany lock`up.. moim zdaniem dziala prawidłowo.