Treść opublikowana przez marekg
-
Tylna lampa który kabel za co odpowiada
cześć Mam bardzo podobne pytanie więc nie otwieram nowego wątku. Chodzi A4 Avant 2012 (polift). Lampa prawy tył w błotniku. Poszukuję dwóch informacji - opis kabli oraz gdzie one są podłączone. chcę sprawdzić gdzie dochodzą i czy jest problem z samym okablowaniem czy modułem(?) do którego są przyłączone. Z góry dzięki
-
B8 Avant polift 2012 - brak kierunkowskazu tył błotnik
hmmm nikomu jeszcze nic do głowy nie przyszło. Na szczęście wczorajsza ulewa u mnie wskazała sama kierunek poszukiwań... przecieki z odpływu panoramicznego dachu w tylnym prawym rogu... wnęka w bagażniku z prawej strony zalana i widać wyraźnie, że kapie tez na moduł. No to częściowo juz wiem co się dzieje. Pytanie tylko czy moduł jest uszkodzony na amen czy nie.... ale najpierw dach trzeba wyprowadzić. piszę coby jakiś ślad został dla potomnych.
-
B8 Avant polift 2012 - brak kierunkowskazu tył błotnik
cześć. padł kierunkowskaz led w prawym tyle na błotniku (na klapie działa). wywala błąd na FIS po włączeniu prawego kierunku. podłączyłem nową lampę ale jest to samo czyli problem jest gdzieś w instalacji. Podpowiedzcie gdzie zacząć szukać? kable wyglądają OK, obejrzałem wtyczki wchodzące do tego ustrojstwa w prawym boku za tapicerką. niby OK chociaż w jednej wtyczce wkoło otworów było coś lekko zaśniedziałe(?). potraktowanie chemią nic nie pomogło. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.
-
Bezpiecznik tylnej wycieraczki Avant B8 (2011/2012)
Cześć Gdzie szukać bezpiecznika? bo w bagażniku po prawej stronie, tam gdzie wg wszelakich rozpisek powinienem go szukać na szynie czerwonej (tudzież D) nie ma nic. żadnych bezpieczników, w zasadzie szyny w ogóle nie ma.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
witajcie koledzy, proszę o potwierdzenie numeru OEM klocków przód do B6, AVB WAUZZZ8E22A033240 dzięki z góry!
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
cześć Potrzebna pompa tandem do B6 silnik AVB. Wymontowana z samochodu ma numer 038 145 209 A (LuK). z góry dzięki za odzew. Marek
-
Kolor czerwony jaki kod lakieru?
kurcze... mam to samo z tym lakierem... lakiernik z blacharzem twierdzili, że nic tam specjalnie z autem nie było robione... wg nich musiał być pryśnięty bezbarwnym bo fabryczny nie powinien tak złazić. mnie od 3-ch lat powoli schodzi i to jest na całym aucie. Przód już mam i tak odmalowany więc na wiosnę domaluje się resztę Chyba mi to auto zostanie dożywotnio, skoro 9-ty rok daje u mnie radę to szkoda puszczać
-
Klimatronik - przełożenie frontu z 2din do 1din
Potwierdzam, sam tak robiłem. Banalnie prosta robota i masz bezproblemowo panel jaki trzeba.
-
Montowanie podłokietnika A4 B7
nożykiem do tapet? przecież ten plastik jest bardzo gruby i twardy. ja próbowałem skalpelem i zapomnij, żeby to przeciąć na wskroś to bym tygodniami nad tym siedział. Wyrzynarka poszła w ruch. teraz bym wziął jakiego dremela czy coś takiego.
-
Dywaniki gumowe ORI
W moim samochodzie są od 15-tu lat te same gumowe dywaniki z jakimi wyjechał z salonu. na tym od kierowcy widać lekko, że nie jest nowy. Nic ponad to. Pozostałe mógłbym sprzedać jako nowe i poza datą produkcji 2001 nikt by się nie połapał pewnie.
-
tempomat
a jakim to cudem nie ma czujnika i wiązki????? Wcześniej ci ten tempomat działał? Prędzej uznałbym, że czujnik uszkodzony. Jeśli jakimś cudem go nie ma (w co nie wierzę) to skąd tempomat? Bez tego czujnika tempomat nie będzie działał.
-
Naprawa pompowtryskiw cena 3000 zł
a skąd nówki ori w takiej cenie? bo wg mojej wiedzy to koszt jednego nowego PD to około 2,5 tysiąca PLN.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Masz uzbrojoną tą działkę? bo jeśli nie to zacznij od tego i nie czekaj. Wbrew pozorom załatwiania jest przy tym trochę. zorganizuj sobie wszelkie mapki itp. Projekt masz zaadoptowany do działki? Koszty będą mocno zależały od tego z jakich materiałów będziesz budował. Ja zacząłem budowę w tym roku i za głowę się łapię ile jeszcze kasy potrzeba. Stan surowy zamknięty mnie wyniesie ze 230 tysięcy za dom z poddaszem, w sumie 190m wliczając garaż i kotłownię. A robociznę mam praktycznie po kosztach, metoda prawie gospodarcza.
-
Bateria Asus A32-k52
Witam, w moim lapku umarła w końcu bateria. Znacie może jakieś pewne źródło żeby kupić oryginalna baterię? Ew jaka marka zamienników jest godna polecenia?
-
oświetlenie wnętrza B6 - jak działa
Moje podejrzenia padły na zamki w drzwiach bi w jednych mam problem z elektryką a drugie chyba były odłączane w warsztacie i komp załapał jakiegoś błęda. Skasowałem zobaczymy
-
[AWX] Zdjęcie wężyka od EGR. Dławienie podczas deszczu.
ja kiedyś tego N18 wymieniłem bo jak już do niego dotarłem to się okazało, że ma kompletnie zaśniedziałe styki. Nie wnikałem już więcej co w środku się podziało tylko go wywaliłem od razu.
-
oświetlenie wnętrza B6 - jak działa
Koledzy, mam zagwózdkę, wydawało mi się że ponad 8 lat to dość żeby poznać swoje auto ale jednak mam dylemat. Chodzi o działanie oświetlenia wewnątrz. Do tej pory nie zwracałem uwagi ale po powrocie z warsztatu działa ono jakoś inaczej, mianowicie po wyłączeniu silnika (ale bez wyciągania kluczyka) nie jestem w stanie włączyć żadnego oświetlenia górnego (pozycja 0,1 oraz neutralna bez efektu). Dopiero jak wyjmę kluczyk to rozświetla się wszystko. Jestem pewien, że do tej pory przełączenie na pozycję 1 zawsze włączało oświetlenie. Ktoś mnie... oświeci? mały update, byłem jeszcze raz w samochodzie i teraz wszystko działało prawidłowo. Albo mam problemy z głową albo samochód zaczyna się dziwnie zachowywać.
-
Zacinająca się zapalniczka - jak rozebrac?
musisz zdjąć mieszek lewarka skrzyni biegów razem z ramką (wyciąga się do góry). Tam znajdziesz dwie śruby. O ile dobrze pamiętam to dla wygody dobrze jest wyjąć najpierw panel klimatronika, lepiej się manewruje z popielniczką. Problem najprawdopodobniej tkwi w sprężynkach. Mam to samo u siebie, wczoraj rozbierałem. Wykruszył się jeden z zaczepów i jedna z dwóch sprężyn nie działa co powoduje zacinanie albo powolne otwieranie. Sprężynki znajdziesz ukryte pod osłonkami, są na zatrzaskach, łatwo znajdziesz.
-
Zabawa z Kolejką
No, wreszcie kolega pozbył się tego kocyka z makiety Ja z braku czasu i warunków jestem tylko początkującym kolekcjonerem (jak skończę dom to mam tam już przewidziany specjalny pokój, tam może coś powstanie, jakiś placek...). A jak młoda śpi to czasem uda się chociaż mały fragment kolekcji wyciągnąć z pudełek
-
Wymiana tylnego podłokietnika
A owszem udało się. Trzeba po prostu jedną ręką mocno dusić tapicerkę oparcia żeby zrobić podejście dla śrubokręta.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Witam , czy kojarzy ktoś godną polecenia firmę od wentylacji nawiewno-wywiewnej ze śląska?
-
Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory
koledzy, czy klamka klapy jest osobnym elementem czy występuje tylko w całości z listwą oświetleniową? sparciała mi już ta guma i trzeba wymienić
-
Jakość ON na stacji benzynowej
Ja rozpocząłem testy takiego oto specyfiku, który należy zastosować do zwykłego ON. http://www.directupload.net/file/d/4462/jqy3rb9z_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/4462/2il687fl_jpg.htm
-
Jakość ON na stacji benzynowej
Sugerujesz, że na stacjach do zbiorników z paliwem dolewa się dodatki do paliwa ? Tak, paliwa docierają na stacje w czystej postaci, Kto jak odmierzy dodatki taka verwa czy inne cuś mu wyjdzie.
-
Demontaż tylnego niedzielonego oparcia w sedanie B7
szarpnij porządnie i samo wyjdzie. ja wszystkie 4 bez większego problemu tak wyjąłem.