Treść opublikowana przez Norbi TDI
-
[ALL B5] Prawe lusterko
robiłem taką przekładke bez problemu silniczek paśi :th:
-
[ALL B5] wyjęcie czujnika ABS
ale o co ci chodzi i jaki masz problem to niebardzo wiem, czegoś niewiesz czy chcesz opisać naprawe ?
-
[ALL B5] Koszt zrobienia hamulców
Nie piszczała ale materiały muszą byc kiepskie i przy obecnych temperaturach w lato szybko sie grzeją i tracą swoje właściwości, twierdzisz że pól roku temu je wymieniłes wiec była zima i skutecznośc hamulcy napewno była lepsza. Ja zainwestował bym w nowy komplet firmowych tarcz i klocków np. brembo+ferodo albo textar do tego nowy płyn hamulcowy i będzie ok. Podobnie kiedyś zaoszczędziłem w Golfie
-
[ALL B5] Koszt zrobienia hamulców
Zmieniłes tarcze i klocki na nowe ale może na te tansze i nie firmowe. Jesli tak to najprawdopodobniej przyczyną jest ich marna jakosc. Tanie zestawy mają to do siebie że szybko sie przegrzewają i pojawia sie problem, piszczą szumią itd. Dobry zestaw jest trzy cztery razy bardziej kosztowny ale odpłaca skutecznością. pyt. Jakiej firmy masz zestaw ? [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2008, 14:35 _________________________________________________Ja w marcu za zestaw przedni JURID zapłaciłem 260zł za tarcze i 109 za klocki
-
[B5 AHU] Założenie centralnego zamka z pilota i autoalarmu
Jesli chcesz miec tylko centrala z pilota to wystarczy centralka, koszt centralki i robociznty około 150zł. Alarm+central z pilotem od 250zł
-
[ALL] Olej - metoda wymiany
Kiedys juz dyskutowalismy na forum na ten temat ale jakos niemoge odszukac Osobiście mysle że bardziej precyzyjna jest jednak metoda spuszczania oleju na goracym silniczku :th: . Nawet można lewarkiem troszke podnieśc autko z przeciwnej strony od korka spustowego, wtedy troszke odczekac i ładnie spłynie wszystko. Pośpiech nie jest wskazany
-
[B5 AFN] Poduszki silnika???Prośba o pomoc.
Poduszek tak dokonca sie nie sprawdzi, chuba że są oberwane całkowicie Pisałes ze na wyłaczonym silniku drgania nie ustaja a to raczej wyklucza poduchy
-
[B5 AFN] Poduszki silnika???Prośba o pomoc.
To jest własnie bardzo prawdopodobne, jesli twierdzisz że jak wyłączyłes silnik drgania są nadal to poduchy odpadają te drgania pojawiły sie nagle,czy były cały czas odkąd jestes włascicielem ?
-
[B5 AFB] Wymiana tylnych tarcz- wymieniać łożyska?
Nie wymieniaj łożysk jesli są ok. lepiej zainwestuj w jak najlepsze tarcze i klocki tą kase
-
[B5 AFN] Cos sie stanęło z turbosprężarką....hilfe
kolega o nicku baskecior ... To prawda :th: moją niesprawnośc naprawił przez internet
-
[B5 ABC] Pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego
Jesli zamontowałes tarcze i klocki kiepskiej firmy to dlatego po ostrym hamowaniu jest pedał twardy że materiały tych elementów są przegrzane nic więcej. A co do zbiorniczka to dziwie się że kleisz zbiorniczek klejem, jesli jest pękniety to możesz mieć zapowietrzony układ hamulcowy
-
[B5 AFN] Cos sie stanęło z turbosprężarką....hilfe
Przyczyn może być wiele np. przepływka, n75,, węże gumowe dolotu często powodują brak mocy, tylko że wtedy objawem jest nadmierne dymienie. Wskazana jest diagnoza VAG dlatego że wyjasni sprawe bardzo szybko
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
fajnie że naprawiłeś :th: dziwna sprawa że klapa była zdeformowana Mimo wszystko ważne że śmiga :th:
-
[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?
Bardzo się mylisz pisząc ze nie ma zaworu upustowego w dieslu, to wyjasnij co upuszcza cisnienie z turbo
-
[B5 AFN] Dorobienie pilota do centralnego zamka
Jasne że się da dorobić, koszt dorobienia pilota pod centralke będzie kilka razy wiekszy od zamontowania nowej nowa centralka z pilotami i z robocizną to koszt od 150 zł więc nie jest to drogo
-
[ALL B6] Mala chlodnica w nadkolu...
Do interkoolera dochodzą dwa przewody gumowe wysokiego cisnienia z turbo, jesli układ dolotowy będzie nieszczelny zaskutkuje to utratą mocy i dymieniem na czarno. To bardzo częsta dolegliwośc naszych TDI
-
[B5 AFN] B5 - Dziwny przekaznik czy coś podobnego
Dzieki za podpowiedz :th: Podjechałem do elektryka i wyjasnił co i jak. To centralka do pilota którego niestety niemam, ale obiecał dopasować pilota pod tą co jest. Temat wyjasniony wiec można zamknąc
-
[B5 AFN] B5 - Dziwny przekaznik czy coś podobnego
Znalazłem u siebie w A4 coś takiego jak na foto przypominające jakis przekaznik i niestety niemam pojecia co to moze być, podłączone jest pod pompke centr. zamka i jednym kabelkiem pod lampe tylną. Jesli ktoś może mnie naprowadzic na slad co to jest bede wdzięczny. Dodam jeszcze tylko że nie posiadam centralnego na pilota ani alarmu
-
[B5 AJM] Co można zarzucić temu silnikowi ?
Nie przesadze jak powiem że to najbardziej nieudany z TDIków własnie ze wzgledu na PD
-
[B5 AFN] Nierówno przyspiesza przy maksymalnie wciśniętym pedale gazu
Czekamy na efekty :th:
-
Fotoradar w Żuku - gruba przesada
Na dodatek jeszcze to http://moto.wp.pl/kat,55194,wid,9949348,wiadomosc.html?ticaid=15e17
-
[B5 AFN] Nierówno przyspiesza przy maksymalnie wciśniętym pedale gazu
Zacznij od wymiany filtra paliwa jesli tego nie zrobilłeś To co opisujesz wskazuje własnie na filtr Jesli niebedzie poprawy wtedy się pomartwimy.
-
[ALL B6] Czym najlepiej to umyć?
Jesli felgi nie są regenerowane czyli malowane to śmialo rozpuszczalnikiem myj nic sie nie stanie, a po wszystkim pastą polerską i będzie ok :th: praktykuje to zawsze jak po zimie letnie koła zakładam
-
[B5 AJL] Przedmuch czy turbo pada ?
Po wywaleniu kata dzwięk jest całkowicie inny najczęsciej gorszy
-
[B5 ADR] Problem z kierunkowskazami - nie świecą
Prawde grzanek pisze, na 100%