Treść opublikowana przez machina
-
[TDI PD] Problem z rozruchem po 12 godzinach
Widziałeś osobiście jak wyglądają ścianki gniazd pompowtrysków? Nie chce mi się wierzyć że są idealne. Jeżeli po zmianie tandem pompy problem pozostanie to w gniazdach bym szukał przyczyny. Sprawdź jeszcze czy nie łapie powietrza przez filtr paliwa.
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Temat ogarnięty dawno temu. Spójrz na datę ostatniego posta [emoji3]
-
Ucieka płyn chłodniczy pomocy:(!!!
To jest test obecności co2 w układzie chłodzenia gdzie nie powinno go być. Jeżeli będzie to albo uszczelka do wymiany lub głowica pęknięta. Może się jeszcze zdarzyć że chlodnica spalin puszcza. Ten test nie zawsze zdaje egzamin w silnikach diesla.
-
Ucieka płyn chłodniczy pomocy:(!!!
Jest ciśnienie w zbiorniczku płynu chłodniczego na zimnym silniku? Nie wywala czasem płynu pod zbiorniczkiem?
-
Szklanki, szklaneczki
Puste nie były, ale ile tego oleju w nich było to nie wiem.
-
Szklanki, szklaneczki
Jak kupowałem nowe szklanki to w instrukcji od nich nie było słowa o tym by wyciskać z nich olej. Zamontowalem prosto z pudełka i jest dobrze, nie hałasują. Nie wiem co to za praktyka z wyciskaniem z nich oleju. Gdy się obraca ręcznie wałem dwa obroty to szklanki się dopasują.
-
Wymiana uszcelek drzwi na inne
Zamiast kombinować z wymianą uszczelek lepiej sprawdź czy zawiasy nie mają luzów i wyreguluj porządnie drzwi i ramki i będzie dobrze.
-
Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy opinie !
Może się jeszcze olej napędowy dostawać do oleju silnikowego.
-
Temperatura płynu chłodzącego
Na klimatroniku temperaturę płynu masz na kanale 49
-
[ALL TDI PD] Termostat, spuszczanie płynu.
Przy obecnych temperaturach ciężko by duży obieg w całości wypełnił się goracym plynem, tym bardziej że jak uchyli sie termostat to mroźne powietrze gwałtowniej chłodzi ciecz. Najważniejsze by do temperatury ok 80 stopni górny wąż do chłodnicy był zimny.
-
[B6 AVF] Niebieski dym po odpaleniu i telepanie karoseria
A czy nie jest tak że to miedziana podkładka na dole pompowtrysku jest główną uszczelką zatrzymującą spaliny? Następna to dolny mały oring który z reguły jest mocno zniszczony po jednej stronie. Te wszystkie problemy to przez jednostronne mocowanie pompki.
-
wskaźnik na rolce napinającej a kąt synchronizacji rozrządu
Napinacz prawidłowo ustawiony. Ma prawo lekko drgać. Nie szukaj problemu.
-
Dokręcenie głowicy
Prawdopodobnie śruby zaczęły się ciągnąć. Czy dałeś nowe? Ja jak kilka miesiecy temu skręcałem u siebie też miałem taką sytuację na jednej srubie. Zostawiłem tak i nic nie poprawiałem, wszystko jest dobrze.
-
Hid h7
Bo chińskie palniki emitują zbyt dużo promieniowania UV tym samym wypalają odblaski i matowieją soczewki.
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Do górnego koła najlepiej mieć ściągacz, można zrobić samemu, dolne po odkręceniu lekko schodzi. Wyciągasz stare, montujesz nowe i skręcić z odpowiednim momentem. Dolne koło zalecane skręcenie nową śrubą. Bez problemu do zrobienia.
-
Jakie polecacie radio z MP3 do Audi?
Z własnego doświadczenia powiem że radia Sony mają twardy bas, miekki przyjemny w odsłuchu mają radia: Alpine, JVC.
-
Turbo AWX w B5 (niedoładowanie)
Ja składałem bez uszczelki i jest dobrze. Ciekawe w czym jest problem.
-
Pompka ciągle pompuje przy otwieraniu + nie działa tylna klapa
Sprawdz miernikiem czy mikrostyki działają. Trzeba zdjąć tapicerkę klapy. Co do dłuższej pracy pompki szukaj nieszczelności.
-
Magiel po raz drugi do regeneracji
Lepiej kupić używkę. Tak robione są regenerację w wielu zakładach, ma wytrzymać okres gwarancji.
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Jest wyższa po to by równomiernie docisnąć i uszczelnić. Jak odkręcisz pokrywę za parę tygodni to już nie będzie taka wysoka i nie ma gwarancji że za drugim razem uszczelni.
-
Rozpięcie banana
Nie ma takiej potrzeby.
-
Problem z wyświetlaczem Fis
Tylko wymiana wyświetlacza Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
-
Bulgotanie płynu po odpowietrzeniu
Powiem tak, trzy miesiące temu zdejmowałem głowicę, właśnie z powodu bulgotanie oraz twardych węży na zimnym silniku. Zaczynały się już ubytki płynu który wylatywał pod zbiorniczkiem. Test nie wykazał obecności spalin w układzie chłodzenia, a jednak tam były. Obsiadła głowica na czwartym cylindrze. Wiadomo, kompletny remont głowicy, szlif etc. Po tej całej naprawie na zimnym silniku nie ma żadnego ciśnienia w układzie chłodzenia a na ciepłym jest niewielkie. Auto już nie bulgocze, z jednym wyjątkiem. Raz jak rozgrzewałem silnik, a była temperatura ujemna i auto nagrzewało się na biegu jałowym przez 15 minut to pojawił się odgłos bulgotania i jest to spowodowane grzaniem tych trzech świec w krućcu płynu chłodniczego które spowodowało tworzenie się pęcherzyków gazu w płynie. Gdy auto się rozgrzało i rozpocząłem jazdę bulgotanie zniknęło. Gdy zdejmne z nich fajki to jest cisza i sutuacja się nie powtarza więc jasne jest że przy obecnych temperaturach te świece mogą powodować odgłos bulgotania. Jeśli natomiast bulgocze nawet na odłączonych świecach to trzeba szukać nieszczelności w układzie ewentualnie upg już zaczyna puszczać, te głowicę po większym przebiegu mają z tym problem. Tyle z moich obserwacji.
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Odłącz zasilanie z trzech świec dogrzewania płynu i obserwuj kilka dni czy będzie bulgotać.
-
Bulgotanie płynu po odpowietrzeniu
Wcześniej napisałeś że jak odkręcisz korek to zawsze syczy, to z rana po nocy na zimnym silniku również syczy?