Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[ALL B5] Dołożenie sterowania do centralnego zamka - problem z otwieraniem bagażnika...
Znajomy założył taki oto sterownik do B5 : http://moto.allegro.pl/item682786765_zamontuj_sterownik_zamka_centralnego_audi_a4_95_00.html ale ma problem który wklejam , może ktoś coś pomoże... prosi o porade a ja nie mam pojecia jak to jest w b5. ktos moze pomoc?
-
Jak oszukać drugą sondę lambda po wycięciu katalizatora - rozwiązanie
niewielkie?? to ja moge zrobić identyczny każdemu za połowe tej ceny... tylko rozmiary gwintów potrzebuje przy zamówieniu .
-
[B6 AVF] Vag nie łączy się z ECU
na odpalonym silniku tez nic? masz na wtyczce obdII jakas diode? cos pokazuje? w programie jakis test łączności? czy linie wogle widza samochód? kabel na USB czy COM? czy laptop/komputer widzi interfejs?
-
F1, Rajdy i Motorsport
Massa na szczescie bez powaznych obrazen, ale wypadek troche podobny do tragicznego wypdku w GP2 z zeszlego tygodnia...
-
[B6 AVF] Vag nie łączy się z ECU
już Ci paisałem w innym temacie ze nie masz TIPtronica tylko multitronic...
-
[B6 AFV] Potrzebny sterownik do tip tronika
1.rozroznisz po tym ze w trybie automatycznym nie czujesz zmiany biegow. 2.po drugie w b6 nie było 6 biegowego tiptronica 3.w Twoim roczniku chyba multi nie miało pozycji "S" na lewarku... jestem pewien ze masz multi , szczegolnie ze padajacy sterownik to tez znak rozpoznawczy tej skrzyni czytaj na forum, wszystkiego sie dowiesz.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
chcesz wp***dol najwazniejsze zeby nie lekcewazyc usterki .. Alona wymien rozrzad na wszelki wypadek!!
-
[B6 AFV] Potrzebny sterownik do tip tronika
jezeli 6 biegów to nie tiptronic tylko multitronic... który zreszta wcale nie ma biegów szukaj na forum, jest cala masa tematow o samej skrzyni jak i usterce...
-
Koszmar strażaka
z tym gaszeniem to niezly zart ... takim czyms mozna najwyzej papierosa komus przygasic bo palacego sie samochodu nie ma szans. a to wozenie gasnicy to ma tyle sensu co wyjscie awaryjne z samolotu na wysokosci 10km ale widocznie ktos z rodziny rzadzacych mial kiedys duzo gasnic do opchniecia - to i przepis sie znalazl a zaloze sie ze wiecej jest takich "skutkow ubocznych" niz pozytku z gaszenia czegokolwiek :gwizdanie: :gwizdanie:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
oj bo jej pewnie chodzi o pompke centralnego ... Wy to kobiet nie rozumiecie :D niech ktos zaniesie Alonie kanapki bo jak bedzie tak siedziec w aucie to z glodu nam padnie bidula!
-
[ALL] twoje-auto-przejedzie-tylko......
Bardzo znana jest historia jak ford w ameryce odkryl ze umiejscowienie baku moze powodowac pozar przy uderzeniu w tyl auta. po latach odnaleziono kalkulacje gdzie ustalono koszt przerobki na 8dolarow na auto. przeliczono to przez liczbe egzemplarzy i wyszlo ze taniej bedzie wyplacic odszkodowania potencjalnym ofiarom wypadkow. wiec nic nie zmieniono... kiedy to sie wydalo ford placil ogromne kary , ale pokazalo to schematy ktore pewnie istnialy i istnieja od lat. tylko nie wychodza na swiatlo dzienne.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
to sie dcydowac bo nie wiem czy mnie nie bedzie dzis czy jutro
-
[B6 AVF] Problem z tiptronikiem
łączył sie na odpalonym silniku? mój VAG czasami tez nie chce sie laczyc dopoki nie odpale silnika. po pierwsze wypada sprawdzic czy ktos nie zmajstrowal jakiegos odciecia gniazda diagnostycznego - to popularny sposob zabiezpieczania auta.
-
[ALL] Jaki byście teraz próbowali interes rozkręcić mając 50 tys. PLN?
tylko zebranie kadry i urzadzenie godnego lokalu to ciezko w 4x wiekszej kwocie sie zamknac pewnie..no i zalezy gdzie... w duzych miastach na pewno dobry pomysl..
-
[ALL] Jaki byście teraz próbowali interes rozkręcić mając 50 tys. PLN?
jakby były takie recepty to by świat był za prosty ;] wszystko zalezy od tego na czym sie znasz co jest w Twojej okolicy, jakie masz atuty nie pieniezne (np dzialka, lokal, dom w dobrej lokalizacji ). nie staraj sie brać za cos o czym nie masz pojecia bo daleko nie zajedziesz, a z takim budzetem musisz zalozyc ze na poczatku robisz wszystko sam... albo przynajmniej wiekszosc. itp itd. ale czasy na rozruch to slabe teraz .
-
[ALL B7] Gdzie szukać używanego silnika BPW lub BGW
no dobra ale musisz kupic silnik z osprzetem (pompa wspomogania, wtryski, dwumas) zaden handlarz nie odda Ci tego w cenie samego silnika... a skad wiesz ze bedzie to wszystko sprawne... jakim cudem masz brak kompresji ??
-
[B5 AKN] Szarpniecie automat
bez fachowca od skrzyni nic nie wymyslisz. pojedz gdzies gdzie Ci zdiagnocuja, sprawdza VAGiem jak dzialaja poszczegolne elementy sterowania skrzyni. mozliwe ze to pier**la ktora moze narobic wiekszych szkod. czasem zawiesza sie jakis zaworek a czasami rozpadaja sie cale elementy;] przez internet nikt nie powie Ci nic wiecej niz sprawdz olej... a o tym ze podobno ktos cos wymienial to nawet nie wspominaj tylko sie zatroszcz sam o to :] zreszta jak ktos wymienil olej i sprzedal auto po 1000km to znaczy ze jemu cos sie juz sypalo i myslal ze wystarczy zmienic olej. ale sie nie poprawilo to pozbyl sie problemu.
-
Policja zabiera Nawigacje GPS
ciekawe na jakiej podstawie stwierdzaja legalnosc. przeciez nie masz obowiazku wozic ze soba faktury i plytki instalacyjnej... po numerze seryjnym? chyba jakas naciagana akcja zeby poprawic sprzedaz oryginalow ....
-
[ALL B7] Automatyczne skrzynie biegów - kilka pytań
ale czemu. wreszcie jakis konkret padł a nie tylko lakoniczne NIE POLECAM kolego opowiesci o awaryjnosci skrzyn w polsce biora sie z kilku przyczyn. po pierwsze kierowcy anty-automatyczni uwazaja sie za lepszych bo zmieniaja biegi - o ile jestem w stanie zrozumiec to w sportowej furze przy dobrym kierowcy, to slyszac od kobiety co ledwo jest w stanie ruszyc ze swiatel a o redukcji przed skrzyzowaniem nie ma pojecia ze ona nie lubi automata bo traci wyczucie auta po prostu rozbraja mnie totalnie. po drugie to jest tak jak z turbinami i reszta rzeczy ktore podobno psuja sie przy 200 tys. to jest TE MAGICZNE 200tys przebiegu ktorego nie osiaga ZADEN samochod na gieldzie . tam wszystkie jak jeden mąż maja zaczarowane 160 do 180 tys... drugie tyle maja w pamieci ale o tym nikt nie pamieta. tylko ze nic dziwnego że te zajechane auta padaja akurat w okolicach tego magicznego 200 skoro nie maja szansy miec innego przebiegu. w polsce automatow do niedawna sie nie serwisowalo wcale albo robili to ludzie z lapanki na zasadzie eksperymentow. najwiecej uwag do awaryjnosci maja zawsze Ci ktorzy wogle takich aut nie uzytkuja, calkiem jak z 2,5 tdi ;] uzytkuje lub uzywalem w automacie : dwie astry, jeda Corse, merca c270, audi, jeepa, volvo 940,i z tego wszystkiego zepsul sie wsteczny w volvo - licznik wskazuje 570tys .... widac awaryjne skrzynie a co do ceny auta . moze faktycznie taka astra jest tansza bo ludzie sie boja, ale juz malych autek duzo ludzi szuka dla kobiet, a jak mi powiesz ze latwo sprzedac np a6 lub jeszcze wieksze auto z manualem to kazdy handlarz Cie wysmieje... co do kosztow wymiany oleju to po pierwsze ktos oszukal Twojego koelge jezeli to zwykly TIP to wymiana powinna kosztowac maks 450 zeta. po drugie sam olej do naszych TIPow 6biegowych to grubo ponad 1000 - ale z tym po prostu trzeba sie liczyc. wymiana oleju co 60tys a frajda z jazdy codziennie:) zeby byc szczerym to musze dodac ze kiedys smialem sie z automatow... ale wystarczy pare razy pojezdzic mocnym autem z dobrym automatem i czlowiek przestaje sie zastanawiac czy olej jest drogi :gwizdanie:
-
[ALL] Uwaga na płyn hamulcowy Ferodo
Ja kiedys walczyłem na pisma z Ferrodo bo mi sie ROZPADŁy kolcki w motocyklu dobrze ze akurat na lotnisku a nie na obwodnicy.. okładzina sie rozwarstwiła i wypadła a sama blacha tarła o tarcze (przebieg od wymiany około 1000km ). po kilku kompletnie durnych listach w ktorych wmawiali mi ze mam niesprawne zaciski i tym podobne glupoty odpuscilem. a przeciez tam koszt wyslania nowego kompletu zeby juz nie drazyl tematu to byl koszt kolo 50zeta - nie poczui sie nawet do tego a przeciez moglem w sumie sie gdzies z tego powodu zabic. wiec tutaj tez nie widze duzej szansy zwlaszcza na ogoromne koszty tych pomp (przeciez nie zaproponuja uzywki z allegro ) . beda odwraca kota ogonem ze albo plyn z podrobek, albo to wogle cos innego wlałes albo uszczelki podrabiane itp itd..
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
zaraz mnie zlinczuja ale czesto drąże ten temat i znowu sie potwierdza. na trasie z Warszawy do gdańska (nie 7ka tylko przez grudziadz i autostrade A1) jechał za mna przez calutka trase GOLF Plus z silnikiem 1.9tdi 115 koni. delikatnie mowiac jechalismy szybko ;] ale golfik dzielnie sie trzymal. tyle ze jak porownywalismy przez CB jakich oborot w uzywamy to wychodzilo ze ja jade ot tak sobie tyle ze szybko a Golf musial wyciskac ostatnie soki. po takiej trasie wskazania FISa u mnie - 9,1 - golf 8,5 jezeli troche ponad pol litra na sto km ma byc cena za naped Q, automat , V6 i wyprzedzanie na luzaku to ja jestem HAPPY ;] nawet jak to bedzie litr to swiadczy jak najlpiej o silnikach 3.0 a pisze to tylko zeby znowu zdenerwowac pare osob :polew: po prostu spalania mozna porownac tylko przy identycznym stylu jazdy..
-
[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb
ja bym obstawiał przełącznik który nie styka , albo sam napęd szyb...
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Alona bo to TOP SECRET jest :polew: a tak serio to dopiero jak gdzies fotke ze spota zobaczyła to sie wszyyystko wydało cały świat jest mały PS - masz pozdrowienia
-
[B6 ALT] Nie działa wentylator chłodnicy i klimatyzacji
ja mam taki błąd u mnie i wczoraj doszedłem do tego ze po prostu prąd nie dochodzi do sterownika od wentylatora. nie wiem czy w B6 tez jest taki sterownik ale u mnie każdy wentylator ma swoj modół. podmieniłem je miesjcami i doszedłem ze na jednym jest +12 a na drugim nie . teraz szukam bezpiecznika od tego ustrojstwa. tylko nie wiem czy szukac przy ECU czy przy przekaznikach pod kierownica... jak znajde to dam znac . chyba ze ktos wie gdzie jest bezpiecznik S214 w b7 bo tyle mi ELSA powiedziała. to nie bede znowu rozkrecał w ciemno polowy samochodu...
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Mydła w to nie mieszaj :polew: