Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
kolega moglby wrzucic zdjecia jak to wyglada z bliska bo ciekawe jak dokladnie to wykonane...
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
na nieuchronnosc kary tez nie ma co liczyc w tak skorumpowanym kraju(reka reke myje) Gdyby auto ukradli komus z rzadu czy chocby burmistrzowi naszego miasta to woz znalazlby sie dosc szybko pewnie. Wniosek taki ze tylko AC to dobra ochrona.... no to wlasnie mialem na mysli, u nas mozemy wymyslac co chcemy ale tak dlugo jak nikt nie bedzie bral serio mozliwosci bycia zlapanym nie uda sie nic zrobic w kwestii przestepczosci ..
-
Wasze opinie o 406 coupe 3.0 V6
pozytywne opinie sa bo auto budzi emocje. pamietaj tylko, ze jest b. drogie w utrzymaniu. szczegolnie z silnikiem 3.0 nie rozumiem co ma byc drogiego w 406? poza silnikiem 3.0 ktory jest raczej paliwozerny... przeciez zawieszenia i reszta mechaniki to dokladnie to co 406 sedan. moze blachy sa trudniej dostepne, ale naprawy po wypadkowe to raczej nie "koszt utrzymania"... mozesz to rozwinac ?
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
to nie wysokosc kary a jej nieuchronnosc moze odstraszac przestepcow. nawet ucinanie wszystkiego co sie da nie odstarszy kogos kto kompletnie nie wierzy w to ze moze zostac zlapanym...
-
Spotkania na drodze
wypatrzony w Gdańsku na starówce zaparkowany dzisiaj czarny b7 Avant . taki całkiem czarny, razem z grilem i felgami ... :gwizdanie: tablice chyba WCI ... z tyłu ramka klubowa. pozdro!
-
Samochód do 13000zł
tak jak w innym temacie \\ ASTRA II
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
no dobra skoro mamy sie nie odzywac to chociaz oswiec zainteresowanych kodowaniami dla poszczegolnych opcji bo znalazlem jedynie info o nowej i starej strategii redukcji biegów i tyle mozna zmienic w automatach - mozliwe ze w konkretnych modelach jest mozliwosc wyboru z VAGa rozncyh programow, ale po to mozemy wybrac Tryb S , zeby nie trzebabylo sie przalaczac VAGiem na sportowy styl. takie info z ross techa wygrzebalem: takze u nas na forum jest podobne info. jezeli masz szersze informacje to uzupelnij ten wątek.. http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.60.html
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
Ale co Ci nie pasuje? Przecież to zależy jak mocno wciskasz pedał gazu. Jeśli mocniej, jedzie na niższym biegu, jeśli jeszcze mocniej, na jeszcze niższym. Nawet tak u mnie jest. Tylko czasami jednak za wolno przerzuca na wyższy. Ideałem pod tym względem jest dla mnie DSG w VW - używałem 2 egzemplarzy i jest po prostu doskonała, można nią robić wszystko. Podobnie chyba miałem w Mercu R320, także dość ładnie funkcjonuje. mi cos nie pasuje? hmmm doskonale wiem jak skrzynia reaguje na dodanie/odjecie gazu, chodzi mi tylko o to ze mój tip ma tendencje do jezdzenia na najwyzszym biegu jakim sie da, a ze ma tych biegow az 6 to jak przyspieszasz i na sekunde zdejmiesz noge z gazu (bo np ktos przed toba wolniej sie rozpedza) to od razu zarzuca najwyzszy mozliwy bieg. na szczescie jest opcja Sport i wtedy tego nie robi tylko czeka w pogotowiu do wyprzedzania... nie do konca rozumiem Twoj ostatni post bo cały czas piszesz o zmianie programu zeby przy 70 jechac na wyzszym biegu. wiec nie ma mowy o mocniejszym czy slabszym naciskaniu gazu, bo mowimy o plynnej jednostajnej jezdzie a nie przespieszaniu. i o tym mowie , nawet stare skrzynie w oplach (astry i corsy) nie utrzymuja np na 3 przy 70 przy stalej jezdzie tylko wrzucaja momentalnie po upuszczeniu gazu najwyzszy bieg na jakim silnik ma jakies sensowne obroty (znaczy nie dlawiace go) DSG jezdzilem ale nie przypadla mi do gustu, moze sie przekonam niedlugo w jakims testowym 3.0tdi czy chodzi spodoba mi sie bardziej od TIPa. fakt. szybkosc zmiany biegow jest powalajaca. ale juz dobor przelozenia i taka miekkosc pracy skrzyni bardziej mi sie widzi u mnie. ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. w koncu DSG to tak naprawde manual sterowany komputerem wiec i odczucia inne niz przy sprzegle hydrokinetycznym... moze zly egzemplarz mialem ;]
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
a tak nie robi? mnie az wkurza czasami ze ciagle wrzuca takie wysokie biegi... nie wiem jak w tych starszych skrzyniach ale chyba zaden automat ktorym jezdzilem nie trzymal nie potrzebnie auta na niskim biegu (tak jest tylko w trybie S )
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
czy aby na pewno nie pokreciles czegos z przewodami od skrzyni ktore ida do chlodnicy.. nie to zebym sie czepial, po prostu slyszalem ze ktos w a6 tak przykrecal przewody ze praktycznie je ukrecił i nie mialy praktycznie zadnego przeplywu. moze jednak przy uderzeniu ktorys przewod delikatnie sie zakleszczyl.... druga opcja to tak jak kolega pisze, chlodnica jest nieszczelna i masz w skrzyni ladnie ubity olej. takie masło ;]
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
tia, tylko Ty sie pewnie zawachasz dwie sekundy i koles wycagnie swoje gnata i nie bedzie sie meczyl z kolanem tylko od razu Cie odstrzeli... fajne te wszystkie zabezpieczenia, tylko ze jak ktos sie uprze to wpadnie do Was ze spluwa i powie dawaj chlopie kluczyki, i powiedz jak go odpalic.... naprawde dalibyscie sie zastrzelic w obronie auta??
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
przy tej temperaturze i braku cisnienia to wszystkie tarczki beda pewnie fioletowe i ogolnie podejrzewam mala maskrre wewnatrz... nie naprawiali Ci nic z przodu auta? nie pochrzanil ktos czegos przy chlodnicy albo przewodach olejowych ?
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
chyba kradna te auta ktore sa popularne bo latwo sprzedac czesci i te do ktorych czesci sa drogie bo duzy zysk. a osatnio slyszalem ze najczesciej gona passaty golfy a6 i a4... wystarczy otworzyc allegro i zobaczyc do czego jest najwiecej drogich czesci i juz wszystko jasne...
-
Policja zabiera Nawigacje GPS
a artykule wklejonym przez bialy986 jest wyraźnie "od producentów map nawigacyjnych uzyskali kody, które po wpisaniu do urządzenia pozwalają natychmiast stwierdzić czy mapa jest legalna" czyli sposób nie jest trudny. a do zatrzymania gps, komórki czy laptopa nie trzeba żadnego nakazu. tylko dostajesz pokwitowanie na zatrzymany przedmiot.i sprawa jest wyjaśniana, skąd jest nielegal i czy posiadający był świadom że posiada pirata i świadomie go używa. To, ze raz otrzymali kody nie znaczy, ze maja wszystkie. Do tegu musieliby miec mozliwosc aktualizacji kodow licencyjnych, bo co im z tego ze maja kody podane np. z marca jak mamy sierpien i do tego czasu zostalo sprzedane np:5000 urzadzen, czy programow. chyba nie bardzo rozumiesz o czym mowa. przeciez nikt nie powiedzial ze beda mieli spis wszystkich licencji. wystarczy ze maja algorytm sprawdzenia czy klucz jest prawidlowy czy go nie ma - w crackowanych programach czesto nie ma wcale. albo moga miec liste wszystkich (lub po prostu najczestszych) kodow uzywanych przez piratow, wbrew pozorom nie jest to takie niemozliwe - jak swego czasu windows 98 byl na 3/4 komputerow z tym samym kluczem bo taki po prostu wpadl w oko . wiekszosc programow jest zabezpieczana nie tylko poprzez klucz ale np przez autoryzacje via internet - zeby to ominac ktos musial zmienic plik zrodlowy w pirackiej wersji - wystarczy porownac pliki i juz wszystko jasne. naprawde jest to wszystko do zrobienia, moze nie da sie w 100% okreslic czy masz legal ale sa znaki ktore pozwola z duzym prawdopodobienstwem okreslic ze masz pirata. ale na moje to i tak walka z wiatrakami i raczej sianie paniki zeby ludzie nakupowali legalne oprogramowanie...
-
Jakie auto zamierzacie kupić następne, dlaczego i co polecacie ?
mmcv dobrze mówi. mam nadzieje ze wiekszosc ludzi jednak ma chociaz odrobine dystansu do tego co ma i do ulubionej marki. mozna byc fanem audi ale chyba uwazac ze wszystko inne to zlom to juz trzeba byc nawiedzonym. jest pare fajnych aut na swiecie poza koncernem VAG i kazdy kto jest fanem aut i motoryzacji a nie tylko zapatrzonym w znaczki na klapie fanatykiem bedzie chcial urozmaicac sobie zycie i posprawdzac wszystkie rozwiazania. ja jakbym mial kupowac teraz RS4 albo Mpower to kupilbym LeXUSA ;] http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9424144 nie tak oklepany , ma genialna skrzynie i jezdzilem takim tylko 2,5benz i oprocz tego ze byl mulowaty troche to przesympatyczny samochod.
-
Nowa sieć komórkowa - "W Rodzinie"
juz widze te uslugi ;] wsylij trzy smsy na 7744 aby otrzymac rogrzeszenie ;] datki na tace bez wychodzenia z domu - 7918 ;] i poradniki jak przez telefon przekazac cala rente na radio maryja
-
Wasze opinie o 406 coupe 3.0 V6
rozni sie tylko blachami. nawet wnetrze ma takie samo. i zjezdilem dwie 406 i potwierdzam ze naprawde porzadne auto..
-
F1, Rajdy i Motorsport
moim zdaniem to ma mega szczescie w tym pechu. pare szwow i podbite oko po uderzeniu kilogramowym zelastwem przy 250 ;o wcale nie wyglada zle na zdjeciach . widzialem gorsze obrazenia przy duzo mniejszych predkosciach...
-
[ALL B6] Rozrząd w ASO czy nie
ja sie dobrze zainteresowac tematem to mozna kupic dokladnie to samo co w aso tylko polowe taniej. ale ja bym w przypadku rozrzadu zrobil tak zeby warsztat w ktorym bedziesz wymienial sam zalatwil Ci czesci. i wez fakture. wtedy masz na ejdnej fakturze czesci i robocizne i jak (odpukac) cos sie stanie za tydzien to nie ma wymowek ze kupiles szajs albo w druga strone ze ktos zle zalozyl. a tak wlasnie odsuwaja od siebie odpowiedzialnosc warsztaty i sprzedawcy... zrob kompleksowo w jednym miejscu i masz spokoj. jaak dobrze miec lancuch :D
-
A6 ojca sprzedana.... kupione vw T5 1.9tdi 105ps/ OPINIE
tekst roku :polew:
-
Wasze opinie o 406 coupe 3.0 V6
pewnie mnie zlinczuja, ale moim zdaniem jest to jedno z najladniejszych aut ktore mozna kupic za normalne pieniadze. jet piekne i ponadczasowe... jezdzilem 3 peugeotami i nie jest tak zle jak wszyscy opowiadaja. 406 to naprawde udana konstrukcja. bierz i smigaj...
-
[B5 APT] Problem z automatem
zaczałbym od poczytania tych tematow i stwierdzenia naocznie czy po prostu cos nie jest zalane/urwane/ spalone ... http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t82912.0.html;highlight=sterownik http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_problem_z_automatyczna_krzynia_biegow_dmx-t75342.0.html
-
[B5 APT] Problem z automatem
no brak sygnalu to raczej nie jest pozytywna informacja... zaczac pewnie nalezy od fizycznego sprawdzenia polaczen sterownikow - skrzyni i silnika. okablowanie, napiecia, bezpieczniki. jak wszystko bedzie okey to trzeba drazyc temat w kierunku potencjalnie skopanego sterownika skrzyni. czy ten pierwszy błąd po skasowaniu powrócił?
-
Jakie auto zamierzacie kupić następne, dlaczego i co polecacie ?
chcialbym widziec mine jak wsiadzie z a5 do Fiata ;] szczegolnie materialy i odglosy z deski :kox: ja stawiam na a4 allroad - oczywiscie 3.0tdi s-tronic:D:D :gwizdanie: ale to za pare latek. na razie trzeba sie pokulac tym co jest;] a bardziej serio to wcale nie wykluczam zmiany marki. dobrych autek troche jest. audi ma cos w sobie ale nie mowie ze jak przyjdzie czas na zmiany to jakis lexus albo beemwiu nie sproawdzi mnie na zla droge;]
-
[ALL B6] Czujniki cofania - problem
z tego co kojarze to dlugi sygnal oznacza jakies uszkodzenie w ukladzie. bez podpiecia VAGa nikt Ci nie pomoze . tak zobaczysz najprawdopodobniej nawet ktory element sie posypal. mozliwe ze czujnik padl. ale chyba nie chcesz wymieniac wszystkich w ciemno?