Treść opublikowana przez lukaszr
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nawet ją poznałem w końcu, ale niestety nie udało mi się przejechać poziowozem i jest .
-
[B6 AWX] temp płynu chłodniczego ??
Lepiej niech napisze Tobie co dokładnie wymienił i ile poszczególne rzeczy kosztowały. Coś mi się wydaje, że to jakaś ściema. Same części do AWX tyle nie kosztują, ale to musiałbym wiedzieć co dokładnie wymienił.
-
[B5 1Z] Pompa wody w 1Z...
Zależy - jak walnie pompa to możesz przegrzać silnik albo jeżeli uszkodzi się element, po którym porusza się pasek i spadnie on z niego.
-
[B6 AWX] temp płynu chłodniczego ??
Pre, no bez żartów - ja założyłem, że on to sprawdził, bo to chyba podstawa.
-
[B6 AWX] temp płynu chłodniczego ??
To może być z tym związane - może nie został odpowietrzony układ po wymianie płynu chłodniczego (mam nadzieję, że został wymieniony), może czujnik uszkodzony. Poobserwuj czy będzie się to dalej zapalać.
-
[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?
A co już nie lejesz ???? Ja mam AVF na PD i leje od 3 miesięcy EKO DIESEL z Orlenu - nie ma żadnych problemów. Dodatkowo jak będę wymieniał filtr paliwa to specjalnie go rozwalę żeby zobaczyć co będzie w środku.
-
[B6 AWX] temp płynu chłodniczego ??
A była wymieniana pompa wody ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie robię nagonki tylko wypowiadam swoją opinię - napisałem tylko, żeby nie lać Castrola i tyle. Każdy z nas ma swój rozum i sam decyduje co chce zalać do auta - jak sam wiesz i widzisz po forum to ile osób tyle opinii. Poza tym widziałem silniki od wewnątrz po Castrolu (m.in. jak byłem u Rogala) i ja dziękuję za takie coś. Możliwe, że trafia się dobra partia, ale jak już to zagranicą, bo w Polsce na to bym nie liczył.
-
[B5 AJM] Prośba o analize logów
Murzyn, sprawdzaliście N75 ?? Jakoś dziwnie wyglądają te ciśnienia - straszne wahania są. W ogóle dziwnie trochę, bo na lmm też się coś waha przepływ. On nie ma chipa ??
-
[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???
To też możliwe. Najlepiej będzie jak dobrze wszystko wyczyścisz żeby zmyć dotychczasowe ślady po oleju i wtedy zobacz gdzie to leci. Musisz gdzieś to wychwycić - nie może lecieć z powietrza.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Masz auto z 2004 roku więc na pewno był zalany fullsyntetyk - chyba, że właściciel był nienormalny to różnie bywa. Ale spokojnie myślę, że możesz zalać pełnego syntetyka z normą 505.01 - tylko nie Castrola.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
Tak, na pewno G2/G62 - ale sprawdź jeszcze VAGiem żeby mieć 100% pewność. P.S. W Tesco przy rondzie Toruńskim ???
-
[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???
A może to czujnik poziomu oleju ?? Czy to wygląda tak: ??
-
[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???
Duża do korka od filtra paliwa i mała też jest przy filtrze (przynajmniej tak mi się kojarzy). Miedziana pod śrubę od spustu oleju.
-
[B6 AWX] VAS 5052 - weryfikacja przebiegu w B6
Dobra, zadzwonię do Ciebie w sobotę rano jak będę na 100% wiedział czy będę w Elblągu. Wtedy coś ustalimy.
-
[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???
Dziwne, że stamtąd coś leci, musi przepuszczać na gwincie, albo niekoniecznie z tego to kapie. Poza tym często z filtrem oleju dostaje się taką miedzianą podkładkę, którą podkładasz pod śrubę od spustu oleju - dostałeś takie co, a jeżeli tak czy wymieniłeś ??. Co do uszczelki to nie wiem czy tam w ogóle jakaś jest (pomijam tą miedzianą, ale to w sumie nie do końca uszczelka). Może źle zostało to wkręcone ??
-
[B6 AWX] VAS 5052 - weryfikacja przebiegu w B6
Alv będę przejeżdżał najprawdopodobniej w sobotę przez Malbork - jak będziesz gdzieś w pobliżu to daj znać - zajadę i sprawdzimy czy da się odczytać ten przebieg.
-
[B5 AHU] Czy to termostat ??
mcm00 - tutaj założyłeś wątek i teraz zakładasz drugi z pytaniem o to samo. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,19842.msg230576.html#msg230576 Wróć sobie do niego. ZAMYKAM.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
Też bym to sprawdził, a poza tym zapraszamy na spota warszawskiego - podłączy się pod VAGa i będzie wiadomo co i jak.
-
[B6 AVF] Rozrząd
Nie musisz zaśmiecać forum - było już na ten temat tyle postów, że wystarczy poszukać. Albo ORI albo na częściach zamiennych (Contitech, SKF). Zamykam, bo zaczyna się powtarzanie po kilka razy tych samych odpowiedzi.
-
[B6 BEX] Jakie osiągi w serii i po programie ?
Ale tylko teoretycznie Aniusiu, tylko teoretycznie
-
[B5 AHU] prośba o analizę testu VAG-iem (temperatura silnika)
Przecież wyraźnie napisałem w pierwszym moim poście: TERMOSTAT DO WYMIANY. Jeżeli i w 007 (ENGINE) i w 003 (INSTRUMENTS) temperatura jest podobna tzn to co napisałem.
-
[B5 AHU] prośba o analizę testu VAG-iem (temperatura silnika)
Nie wiem czemu u Ciebie nie są podobne na zimnym silniku. Ważne, że na rozgrzanym jest dobrze. Temperatura nie będzie idealnie 90 stopni - ma pewną tolerancję +/- 2 stopnie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Norma 505.01 jest do silników z PD.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy i zapraszamy do czynnego udziału w forum.