Treść opublikowana przez Spidan
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Śmieszą mnie takie wypowiedzi,że po co przepłacać,turbo musi mieć dobre smarowanie i jaka tu oszczędność, syntetyk 5W40 ma znacznie lepsze właściwości smarne niż półsyntetyk 10W40.
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Dokładnie tak jest w katalogu Motula http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=251&modelyear=&vehicle=78221&site=41®ion=59&language=7&brand=45
-
Pompowtryski a pompa paliwowa w TDI
Nie masz się co bać pompowtrysków,trzeba dokładną diagnostykę zrobić,kupować auto z kimś kto się zna na VAGu i zrobi logi statyczne i dynamiczne,a nawet jak przyjdzie wymiana to teraz kupisz nowe pompki za 700zł z zregenerujesz za 300zł.Powodzenia!!!
-
Czy to napewno pompowtrysk?
Jesli logi na vagu idealne to spróbuj na włączonym silniku na biegu jałowym wcisnąć pedał sprzegła i delikatnie odciskaj przytrzymując pedał,jeśli będzie drżała Ci stopa to dwumas się kończy:wink:
-
Wąż turbiny - czy ktoś go regenerował domowymi sposobami?
Ja kupowałem w ASO właśnie ten z końcówką AR i mówili,że tylko on pasuje,ale niech napiszą Ci co kupili te tańsze zamienniki. A przy okazji mam pytanko czy jak założę turbo od BRD to będzie pasowało P&P do tego węża?
-
Wąż turbiny - czy ktoś go regenerował domowymi sposobami?
Ja 3 lata temu jak mi kuny przegryzły szukałem zamiennika i nie było,musiałem kupić w ASO,teraz widzę że spokojnie można dostać tanio ten wąż.
-
Wtryskiwacze.
Coś będzie wiadomo ale nie do końca,na vagu może być ok a pompka i tak może nie domagać.Muszą być jakieś objawy,może źle pali na zimnym albo telepie autem.Masz pompowtryski,można je spokojnie regenerować,a nie od razu kupować nowe.
-
Wąż turbiny - czy ktoś go regenerował domowymi sposobami?
Ten wąż kosztuje w ASO 720zł a nie 300zł... Oklejenie taśmą starcza na parę dni,od turba idzie ciśnienie nawet 1,4 bara,wąż ma dwie warstwy gumy przedzielone włókniną i ciężko go załatać.Opalarką można co najwyżej go spalić.Jak mi kuny pogryzły to kupiłem po prostu nowy.
-
[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?
-14 dziś rano, stał ponad dobę,zwykła ropa Shella,od strzała,nawet nie zająknął i nic nie telepał
-
Problem z plastikowym króćcem przy filtrze paliwa
Tak to ten element, w ASO kosztuje około 110zł.
-
AWX po dłuższym postoju na mrozie ciężko pali i dymi
To niech poda paliwo bezpośrednio i zobaczy czy odpali,jeśli znów nie to trzeba szukać dalej, czyli pompki i głowica.
-
Poważny problem.
Załóż od razu większy i wydajniejszy bo seryjny to nieporozumienie, koszt 500-600zł.
-
AWX po dłuższym postoju na mrozie ciężko pali i dymi
Kompresja do sprawdzenia na pewno i reszta co pisałem,ewentualnie dochodzi jeszcze zmiana mechanika.
-
Dziwnie odpala po postoju
Podpiąć vaga i zrobić logi statyczne i dynamiczne,szukaj na forum,wszystko jest,kanał 013,018,023 pokażą jaki jest stan pompowtrysków, trzeba sprawdzić dolot i wiele innych rzeczy, były te tematy na forum mnóstwo razy.
-
AWX po dłuższym postoju na mrozie ciężko pali i dymi
Zdrowy tdi odpali bez świec i przy - 10st. Ja obstawiam problem z pompkami lub wyrobionymi gniazdami pompek w głowicy skoro wałek robiłeś, poczytaj na tdi forum Mastersa, tam gość miał identyczne objawy i odopiero jak głowicę zmienił to zniknął problem.
-
Dziwny odgłos przy puszczaniu gazu
Jak dla mnie dźwięk ewidentnie z turbiny,pewnie wirnik i łożyska są do wymiany,dźwięk na zimnym bo gorsze smarowanie.
-
[all]regeneracja pompowtryskiwaczy zachodniopom
Oczywiście naprawa pompowtrysków jest możliwa,dobrze zrobiona daje pozytywne efekty i umożliwia spore zaoszczędzenie pieniążków na nowe pompki. Na forum TDI polecany zakład w Szczecinie ERCARS - Rafał Cackowski - auto serwsis , mają sprzęt do sprawdzania pompek EPS 200 firmy BOSCH.
-
Zapala się kontrolka
Albo kabelek od któregoś czujnika ABS/ESP przerwany.
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Motor Life, kiedyś to zalewałem do silnika benzynowego w 3 autach,w zimie spora różnica, silnik spokojnie i zdecydowanie ciszej pracował, w lecie rzadziej włączał się wentylator.
-
Czy stoujecie jakieś domieszki do diesla w zimie?
Mam znajomego z rafinerii i mówił,że takiego gnoju jak jest w ON w Polsce nigdzie nie ma,że dramat jest,a niby lepsze ropy zimą nie są polecane,tylko zwykła i samemu wlać dodatek,rok temu np Shell zapewniał VPower Diesel do -31st a u mnie na próbę w słoiku żółta maź zamarzła przy -15, lałem zwykłą ropkę i polecany dodatek KleenFlo i palił elegancko przy -28 nawet.
-
[ALL] Jaki rozrząd, firmy godne polecenia - za i przeciw?
Ktoś tu żyje marzeniami,za 200zł komplet rozrządu z pompą nigdzie nie dostanie... Szkoda kombinować, nowe ori rozrządy w super cenach ma kolega z forum, sam u niego kupowałem http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/all-kompletny-rozrzad-oryginal-220985/, za zamienniki podobnie wyjdzie więc się nie opłaca.
-
[B5 AJM] czy padł xenon czy co???
U mnie taki problem, rok temu zmieniałem żarniki, od kilku dni co kilka odpaleń nie świeci się jeden xenon, ale jak załączam 3-4razy przełącznik to w końcu się odpala i potem już świeci.Po tym jak odpalam xenony to świecą,ale za 2-3 dni znów się nie odpala i muszę kilka razy odpalać źarnik zanim zaskoczy.Żarnik czy przetwornica do wymiany?
-
Delikatne telepanie na biegu jalowym
I czy wlewałeś Mixol do silników PD i CR, bo moim zdaniem można zniszczyć tym końcówki wtryskiwaczy.Ludzie naprawiający pompki polecają taki zabieg ale mała dawka Mixola jako tester, bo jak uszkodzony jest rdzeń pompki i leje to Mixol zapycha i uszczelnia i wtedy wiadomo że trzeba wyciągnąć pompki i regenerować. Piekary Śląskie - Diesel Center Adamczyk tel 32 287 93 25, mają urządzenie probiercze Boscha, ewentualnie Zanap Diesel w Mikołowie tel 32 226 22 20
-
Delikatne telepanie na biegu jalowym
No dokładnie,wymieniłeś jedynie zewnętrzne uszczelnienie (oringi) a trzeba było zawieźć pompki na urządzenie probiercze,tam wyjdzie zaraz defekt końcówki lub wewnętrznego uszczelnienia( rdzenia) pompki, też można to wymienić i pompka działa jak nowa.
-
Bardzo ciężko zapala
Po tych objawach co piszesz to wygląda że cofa Ci się paliwo, sprawdź zaworek zwrotny na filtrze paliwa. Jeśli się nie cofa paliwko to do wymiany mogą być uszczelniacze pompowtrysków.