Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Kiedyś i ja zawitam do was na spocik - od dawna chodzi za mną wycieczka do grodu Kraka :smile:
-
Przepływomierz czyszczenie i prośba o sprawdzenie logów .
Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
AUDI A4 B6 - wymiana oleju skrzyni biegów ...
W ASO to koszt ok. 130 zł za litr i ewentualnie 80 zł za 0,5 litra. Przy okazji nieśmiertelny tekst - producent nie przewiduje wymiany oleju w manualnej skrzyni biegów. No tak, bo lepiej wymienić skrzynię...
-
Róznica miedzy lewa a prawa poduszka silnika....
wpisz sobie w google: inter cars sklep, wybierzesz sobie i zobaczysz. jedno jest pewne - ceną.
-
Przepływomierz czyszczenie i prośba o sprawdzenie logów .
Ja już kiedyś wyczyściłem przepływomierz - tak skutecznie że musiałem szukać drugiego. Nie polecam zabiegu.
-
AUDI A4 B6 - wymiana oleju skrzyni biegów ...
A co z opinią osób u ktorych po wymianie oleju biegi zaczęły ciężej wchodzić ?? Mój kolega zmienił olej w skrzyni i po tym pojawiły mu się problemy z wbiciem 1 biegu, ze zmianą 1/2. Dlaczego tak się stało ??
-
Problem z przyspieszaniem !
Dokładnie zamiennik Boscha ma tylko jeden numer a ori Bosch z serwisu ma dodatkowe oznaczenia dobierane po numerze Vin.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam takie pytanko, czy wlanie oleju 5w50 zamiast obecnego 5w40 do V6 2.5 tdi, jest w stanie zmniejszyć jego spalanie ?? Wymieniłem niedawno turbo i niestety dalej spala olej... P.S. Dana ja się cieszę że wróciłaś Pzdr
-
Płyn hamulcowy, jakiej firmy?
Ferodo Racing 5.1.
-
Kupujemy prostownik.
Forumowicze, co sądzicie o tym urządzeniu --> YATO YT-8301 ELEKTRONICZNY PROSTOWNIK IMPULSOWY 8A (2699433609) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Niestety ale u mnie w "zaprzyjaźnionym" sklepie 215 zł za 5l bańkę. Slava ty brałeś dokładnie Diesel Synthoil 5w40 ??
-
Plusy i minusy chiptuningu :-)
Co wy nie powiecie, ja latam obecnie serią i po prostu nie da się jeździć... Miesiąc temu miałem wysyłać sterownik do ciahciaha ale muszę najpierw uporać się z doładowaniem, przynajmniej wiem że to nie przepływomierz na obecną chwilę. Ja tam minusów chiptuningu nie widzę pod warunkiem że ktoś wie jak tego używać. Bo jeżeli ktoś zamierza robić virusa, co by startować do odcięcia 1,2 pod remizą to niech lepiej kupi sobie taczki w Castoramie. Dobrze zrobiony chip to "bezpieczne" wyprzedzanie, mniejsze spalanie no i ewentualnie można skorygować problem odpalania na ciepłym jak u kogoś występuje. A sprzęgło zdechnie prędzej czy później, jazda na krótkich odcinkach, stanie i ruszanie w korku zabija je tak samo jak pałowanie auta po chipie bez opamiętania.
-
[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
Jak spadnie pierwszy śnieg trzeba walnąć kilka popisowych bączków na parkingu przed Biedronką, a potem działać. Jeżdżenie na zimówkach po suchym asfalcie jest bez sensu, zresztą dopóki nie ma śniegu letnie i tak będą hamować lepiej.
-
[B5 AFN] A\/ANT Brilliantblau
Patrząc na listę to troszkę wydatków przed Tobą ale zapewne systematycznie to ogarniesz, oby jak najmniejszym kosztem - czego życzę . Mała sugestia do przewodów olejowych turbo, możliwe że ktoś czyścił turbo lub temu podobne i nie wymienił uszczelek oraz za bardzo odgiął rurki stąd wyciek. Po wszystkim posadź nieco potwora, przynajmniej 1BE. Gratuluję wyboru AFN'ka - może to i stary kibel na VP ale przeżyje nie jedną wojnę
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
W Liqui Moly DS są dwie wady - cena i bańki 5 litrowe (tych 1 litrowych nie opłaca się brać). Olej rewelacja, pewnie przy następnej zmianie do niego wrócę ale chciałem też spróbować Mobila 0w40 z racji jego bardzo dobrych opinii. Głównie ciekawi mnie odpalanie w zimie ale też i inne szczegóły. A co do najbliższych planów to muszę wymienić poduszki pod silnikiem i zaworek n75 - lewa nieco w gorszym stanie, prawa niby lepsza ale też bez rewelacji no i turbo wstaje jak słoń - podmieniałem ostatnio przepływomierz na identyczny nie przyniosło poprawy a w drugim aucie wciska w fotel od samego spodu...
-
Ściąga po wjechaniu w kałuże i przy wietrze.
Jesteś pewien że z zawieszeniem jest wszystko ok ?? Bo ja mam w swojej okolicy takich speców na stacjach diagnostycznych że pożal się Boże. Moje poprzednie auto w pewnym momencie, przy 110 km/h zaczęło latać jak wóz drabiniasty. Byłem chyba ze 4 razy na stacjach(wg baranów wszystko ok na 100%) aż w końcu zdecydowałem się na wymianę wahaczy dolnych z lewej strony. Sworzeń wahacza prostego latał jak grzechotka i był wybity sakramencko. Problem po wymianie zniknął...
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Macie rację z tymi rozpylaczami, później same końcówki można sobie wsadzić...do końcówki... Zainwestuję w całe wtryski, zobaczymy jak niebawem auto będzie śmigało na nowym sofcie od ciahciaha. Choć pewnie znając życie te przybliżone ~140 hp wystarczy na krótką chwilę i pojawi się żądza pt."więcej mocy". Wężyki kupowałem na FMIC - Największa oferta części tuningowych: łączniki silikonowe, intercoolery, zawory blow off, wastegate, MBC, Ecumaster oraz innych gdyż po założeniu kolektora od awx musiałem zmienić łącznik (stary się luzował i dolot wypadał z niego ). Jedyny kibel to przesyłka - 16zł, droższa niż wężyk... Metr 3mm i kolejny 4 mm powinny spokojnie wystarczyć. ---------- Post dopisany 06-10-2012 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 13-09-2012 at 14:20 ---------- A więc moje ostatnie dokonania sprowadziły się do pierdółek ale koniecznych: - zakup nowych spinek podszybia ASO - zakup nowych sprężyn do zacisków ASO - wymiana wtyczek od czujników zużycia klocków wraz z przewodami ASO. - wymiana filtrów i oleju na Mobil 1 0W40 Turbo Diesel Ponadto przerzuciłem się na czarny mat do pielęgnacji wnętrza auta i jak na razie bardzo mi się podoba - coś w stylu mała rzecz a cieszy. Najważniejsze w tym zestawieniu to nabycie kubka i wlepki klubowej która już zagościła na tylnej klapie. Fotki niebawem
-
Kontrolka zużytych klocków
Koszt nowych wtyczek w ASO - ok.13 zł szt. Do tego dedykowane piny - dwa do jednej wtyczki ok.12 zł. Jutro podam nr seryjne. Kabel najprawdopodobniej utlenił się z faktu że do zdewastowanej starej wtyczki dostało się sporo syfu. ---------- Post dopisany 05-10-2012 at 10:55 ---------- Poprzedni post napisany 02-10-2012 at 11:59 ---------- No i niestety okazało się że kabel jest utleniony aż do wtyczki która chowa się w nadkolu. Czeka mnie więc zakup całej wiązki wraz z czujnikiem ABS. Co najlepsze wtyczka z lewej strony która była zmasakrowana działała bez zarzutu, prawa zaś nie wyłamana zdechła. Dość głupi przypadek ale mam nadzieję że komuś się przydadzą te informacje.
-
Legenda PRLu - Kant czyli mój FIAT 125 P - po pełnej odbudowie
Szczena w dół... niesamowity nakład pracy, Ed China razem z grubasem, patrząc na Twoje dokonania powinni wrócić do piaskownicy. Totalny szacun za tą wspaniałą robotę
-
Gdybym miał zniszczyć auto swojemu wrogowi to:
Raz widziałem jak do starego kredensa(dużego fiata) ktoś wsadził kiełbasę do rury wydechowej
-
Renowacja felg S line ( galeria zdjęć ) zapraszam
Jakby się lustro w domu stłukło (czego nie życzę ) to spokojnie można ściągnąć felgę i zrobić zamiennik do porannego golenia. kapitalna robota
-
Kontrolka zużytych klocków
dzisiaj wybieram się na warsztat, obadamy temat i postaram się też wrzucić ewentualne zdjęcia. ---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ---------- A więc po powrocie z warsztatu - na początek odpięliśmy czujniki i złączyliśmy kabelki w kostce - wpierw świeciło potem cisza. następnie trzeba było zaizolować towarzystwo i po tym znowu wywaliło kontrolkę na fisie. Co się okazało, jeden z przewodów w prawym kole jest utleniony i w przyszłym tygodniu trzeba zakupić nowe kostki + dać nieco nowych kabelków. dam znać po wszystkim co i jak ale sądzę że tutaj jest problem.
-
Gdybym miał zniszczyć auto swojemu wrogowi to:
Ciepły - nie traktuj tego tak na poważnie. ten temat to science fiction bo nikt z nas nie chciałby zniszczyć drugiej osobie auta. liczy się pomysł, a im bardziej rzeźnicki tym lepiej
-
Gdybym miał zniszczyć auto swojemu wrogowi to:
a jak ma audi ... to w tym audi Hehe ale miazga, cock and ball torture Mnie raz jedna osoba pytała jak komuś zatrzeć silnik to stwierdziłem że wlanie ludwika do oleju załatwiłoby sprawę
-
Kontrolka zużytych klocków
Witam, słuchajcie mam taką sytuację. W poniedziałek rozbierałem zaciski w celu wyczyszczenia i nasmarowania prowadnic, gdyż po montażu nowych tarcz i klocków 312-tek klocek z prawej strony nie zgarniał całej powierzchni tarczy. Wszystko poskładałem, jeździłem cały poniedziałek i wtorek - bez problemu. W środę odpaliłem auto które stało na noc pod chmurką (nie wiem czy to ważne ale było mglisto i zarąbiście wilgotno) i po ruszeniu zaświeciła się kontrolka zużytych okładzin. Myślałem ciul pewnie jednorazowa sytuacja ale teraz kontrolka zapala się ciągle. Zapala się dopiero gdy ruszę, jak odpalę silnik i stoję w miejscu nie świeci się. Wczoraj po raz enty rozebrałem zaciski, wszystko siedzi na miejscu, przewody od klocków do wtyczki są całe. Wypatrzyłem jednak że kiedyś jeszcze przed kupnem auta jakiś rzeźnik zmasakrował lewą wtyczkę, toteż ścisnąłem ją opaskową zaciskową na sztywno. W prawym kole natomiast zauważyłem że jeden z tych dwóch kabelków wtyczki auta jest lekko przetarty i odsłonięty. Czy możliwe jest że przez wilgoć coś się stało z tym kablem i zamyka obwód czy jeszcze coś ?? Inna sprawa to zauważyłem że na jednym z klocków, na warstwie przylegającej do tarczy widać taki jakby drucik. Możliwe żeby czujnik zużycia był źle zatopiony w klocku ?? klocki ferodo fdb 1323 Najgłupsze jest to że po odpaleniu auta kontrolka nie zapala się a dopiero jak ruszę.