Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Przewody różnicy ciśnień dpf
Nie ma znaczenia czym go zastąpisz. Ważne by wytrzymał temperaturowo. Większość wężyków gumowych ma taką odporność. Ładuj jakikolwiek w oplocie tekstylnym i po problemie.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Generalnie jak poziom na bagnecie jest ok to albo olej do du.. albo czujnik oleju do wymiany.
-
Opinia po 200 tys. przebiegu
2.0 TDI jak kupujesz to od kogoś kto Ci odpowie bez zająknięcia na te tematy: - imbus zrobiony - turbosprężarka zrobiona - dwumas ? Większość z tego co pisałeś zrobione więc oglądać i kupować podparte znajomością tematu 2.0 TDI.
-
Problem z turbina ?
Rozumiem że robiłeś jakąś diagnostykę komputerową. Nie wykazało żadnych błędów? Pierwsze co dla testów zaślepiłbym zawór EGR.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Im więcej na minus w tym silniku ale bez przesady tym lepiej. Z mojego doświadczenia ok. - 1,5 jest ok. Przy 0 niektóre silniki lubią "przebierać" i dawać wyczuwalny smród z wydechu.
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Przez chwilę myślałem że to mój klient bo ostatnio też miałem z klejoną miską olejową. Ja Grzesiek zawsze klimę odciągam i nie tykam sprężarki. Mam spokój a klient zadowolony że ma przy okazji zrobiony przegląd klimatyzacji.
-
[BRD] 170KM seria brak mocy
jjaarry: Tak już powyżej odpisałem Ci względem priv. Droga poszukiwania usterki nie jest prosta. Na początek postaw auto możliwie mocno w dół. Czyli zaparkuj tyłem np. na krawężniku. Sprawdź po nocy jak odpala lepiej czy bez zmian. Daj znać.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Masz VCDS-a programem, nie masz oglądnij DPF-a czy nie nie ma gdzieś dodatkowych spawów Nie zobaczysz - zdemontuj i zobacz czy jest ceramika. Nie wiesz jak jedno i drugie zrobić - przyjedź to za 10 minut będziesz wiedział co masz na pokładzie. Wiem że może daleko ale inaczej musisz szukać kogoś ogarniętego w tej tematyce w Twojej okolicy.
-
[BRD] 170KM seria brak mocy
Wątek nie ten - to raz. Dwa - tego typu objawy to jak poszukasz wiele rozwiązań. Filtr paliwa, zaworek, przewody,pompa tandemowa, powroty nieszczelne ...... dużo tego.
-
Profilaktyka i wymiany w Audi A4 B7 2.0TDI 8V 103KW -140KM BPW
Pewnie przy okazji wymiany rozrusznika lub jego regeneracji zostanie poprawione wadliwe przyłącze masy co jest nagminnym problemem w tych motorkach.
-
Problem audi a4 b7 2.0 tdi (BPW)
Uszkodzone złącze elastyczne układu wydechowego mogło dawać takie efekty. Przy większej mocy silnik stawał dęba a wydech latał bo złącze padło. Ot i cała (być może) usterka.
-
[BRD/BRE/BLB] Głowica / kolektor ssący - co to za otwory z kulką?
Są to kanały technologiczne w procesie produkcji głowicy zaślepione takimi kulkowymi zaślepkami. Wyczyść na "zero" i montuj.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Szarpanie w tym przedziale to zapewne EGR. Poczytasz ten wątek na pewno Coś wywnioskujesz. Zapalanie na zimnym/ciepłym to raczej inna bolączka.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Tak czy inaczej 3.0 jak do tej pory w kosztach rozrządu, wtrysków jest drogie. 2.0 po zrobieniu wszystkiego co zalecane dużo tańsze. Fun z 3.0 większy niż z 2.0 ale to już kwestia stanu zakupu.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Dokładnie tak jak zrozumiałeś. Jeśli Ci się coś zmienia to masz DPF-a. Jeśli wartości stoją to go nie masz. Piotrek dobrze Ci podpowiada.
-
[BRD] Nagar w niedawno regenerowanej turbinie, bierze olej
Warto zdjąć kolektor wydechowy i zobaczyć po śladach na nim czy coś się dzieje i na którym(-ych) cylindrach.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
I tak Ci to nic nie da bo wirus usuwający DPF-a podkłada w te pola dane zastępcze stałe. Chyba że wiesz jakie - to wtedy tak. Jak się będą zmieniały dane odnośnie zapełnienia i sadzy to masz DPF-a.
-
wymiania uszczelniaczy pd i ich regulacja
Wydaje mi się że za pomocą klucza powinieneś dać radę wyregulować w odpowiedni sposób.
-
[BPW] Moje Audi szarpie i nie ma mocy
Stąd moje pytania były. Zaślep EGR-a. Robota prosta, dwie śrubki poluzuj, włóż kawałek blachy, dokręć śruby i w drogę. Jak przestało szarpać zaślep EGR-a na stałe + program. Jak nie przestało szarpać trzeba szukać dalej.
-
[BPW] Moje Audi szarpie i nie ma mocy
Rozumiem że samo szarpanie nie występuje na wolnych obrotach. Rozumiem że w pozycji P jak dodajesz gazu też nic nie szarpie. Domyślam się że tylko podczas jazdy na D. Szarpie przy zmianie biegów czy na każdym biegu ? Szarpanie zależne od obrotów ? Czy przy określonych obrotach np. pomiędzy 1,5 a 3,0 kobr/min ? Opisz dokładnie.
-
B6 2.5 BDH Q MANU niedoładowuje, obroty spadają zbyt wolno
Czy ktoś nie grzebał przy sztandze na turbinie? EGR sprawny? Jak nie wiesz zaślep i test czy to coś dało.
-
Bezpieczne odpowietrzanie pompy VP44 w V6
Odsysarka do oleju lub do odpowietrzania hamulców. Podpinacie pod powrót i teraz najlepsze - ssiecie aż paliwo przez dłuższą chwilę leci. Wszystko na przekręconej stacyjce. W tym momencie kręcicie rozrusznikiem. Podłączacie po chwili powrót do instalacji. Ot i wszystko. Nie wiem czy 5 minut to zajmuje. Wiem że nie każdy ma dostęp do tych szpejów ale zastanawiał bym się nad tym czy ryzykować zatarciem/uszkodzeniem VP44.
-
Jaki rozrząd 3.0 tdi BKN
Polecam oryginały z ASO. Niby Febi robi, Swag też ale okazuje się że jak wychodzi jakaś bolączka (tak jest w łyżwach w BMW 2.0 n47A) to okazuje się że Febi z IC jest zupełnie inaczej wykonane niż ori w ASO BMW.
-
Wartości mierzone DPF jakie powinny być właściwe
Nie wiem jakie robisz odcinki dziennie ale jest ok.
-
Ograniczenie obrotów silnika
Miernik ciśnienia oleju zewnętrznie podpięty i analiza ciśnienia oleju od zimnego silnika do nagrzanego. Ciśnienie ma być oczywiście w normie i nie jest stałe. Zależne od temperatury oleju=silnika oraz prędkości obrotowej. Nie jest to usterka która można olać więc przyłóż się do naprawy. Grozi poważnym remontem, jeśli nie już.