Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

domjenick

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez domjenick

  1. wciskac i jednoczesnie wkrecac,jakas zabka,ja robilem to z kolesiem,on wciskal tloczek podwazajac srubokretem o zacisk,a ja zabka krecilem
  2. tylko tapicer-jest klej do gabek,ktorego oni uzywaja
  3. Witaj na forum
  4. Witaj na forum
  5. Witaj na forum
  6. Witaj na forum
  7. Witaj na forum
  8. Witaj na forum
  9. mysle,ze przelicznik bedzie najlepszy w PKO ,bo nawet jak wysylam czasem jakies platnosci do Polski ,to licza to w kursie ,jaki ma PKO BP,nie slyszalem o problemach...pomysl tez o zabezpieczeniu,na wypadek zgubienia lub defraudacji-dowiedz sie o limit debetowy lub kredytowy,nie wiem dokladnie jak jest w polskich bankach,ale w anglii zawsze masz "margines" do wybrania gotowki,nawet jesli jej na koncie nie ma ,lub jeszcze nie ma-dowiedz sie i zmniejsz to do zera,jest jeszcze opcja wybierania pieniedzy z bankomatu-tez zmniejsz ile mozna w ciagu dnia,opcja zakupow przez internet -to juz musisz zapytac w Banku,jak to zabezpieczyc,no i nie spuszczac karty z oczu,nie dawac nikomu,przyslaniaj pin itp
  10. musisz odkrecic poduche z tylu kierownicy dwie srobki-torxy,ale nie powiem jakie ,bo nie pamietam,poducha wyjdzie sama,nic nie odpinaj,uwazaj,zeby sprezynki od klaksonu wlozyc w te same miejsca
  11. wczoraj nagralem filmik,ale byl kiepskiej jakosci,bo juz pozno bylo, wiec niewiele bylo widac,ale tak: trzeci bieg i gaz do dechy-doladowanie:0,85 na vagu i 0,7 cos tam na wskazniku (ciezko powiedziec jaka jest granica bledu na wskazniku,bo sie telepal troszke ) 4 bieg ,gaz do dechy to samo i 5-ty bieg,gaz do dechy i doladowanie na wskazniku nie spadlo do okolo 5 tys-0,7 cos tam...dalej juz nie probowalem,bo zapierdalalem ponad 160 i mi sie autostrada konczyla,a po jednopasmowce ,z taka predkoscia nie jezdze zazwyczaj :gwizdanie: reasumujac-cisnienie maxymalne utrzymuje sie do samej gory,co pomaga w wyprzedzaniu-jadac 130/h i cisne gaz,a auto sie zbiera podobnie,jak na nizszych biegach doszedlem do tego-metoda prob i bledow-"winna" jest ta mala dziurka w wylocie MBC-ona ma za zadanie "wypuscic" nadmiar cisnienia,ale w atmosfere,a nie do wastgate-co skutkuje utrzymaniem cisnienia,kolejna rzecza, utrzymujaca cisnienie -jest podlaczenie MBC ,jedynym minusem takiej operacji na MBC i tym cisnieniu(0,85 wg VAGa) jest to,ze na piatym biegu ,jadac na pelnym doladowaniu czasem odetnie,bo za dlugo jest takie "stale" doladowanie,ale w praktyce nie jezdzi sie tak dlugo na full throtle-wiec nie widze przeciwskazan do takich ustawien podlaczenie MBC to kluczowe zadanie i alternatywa dla "programu". Probowalem roznych konfiguracji ,bez N75 bezposrednio do turbo itp. wyszlo ,ze takie podlaczenie daje najkorzystniejszy efekt w postaci dlugiego czasu doladowania i lepszym momentem obrotowym,turbo dziura jest praktycznie odczwalna w bardzo malym stopniu-wiec na prawde nie ma problemow z szybkim wyprzedzeniem, czy szybkim startem spod swiatel do korekcji zaplonu i dawki paliwa uzylem Lemmiwinksa,do sprawdzenia wszystkiego Vag-jedynym problemem jest dokladne wyskalowanie AFR,ale to "przerasta" Lemmiwinksa, bo on umozliwia "uzyznienie" mieszanki lub "zubozenie" ,a nie wyskalowanie ,odpowiednie do temperatury i cisnienia,wiec jadac w pewnym momencie jest tzw "kop" i auto za***rdala ,jak wsciekle,a po chwili delikatnie slabnie-malo odczuwalne,dla zwyklego uzytkownika (np mojej zony :gwizdanie:)delikatny wzrost mocy,jest odczuwalny po zalaniu 98-oktanowej benzyny i dodaniu specyfiku,czyszczacego wtryski i podnoszacym ilosc oktanow w benzynie o jakies dwa oktany :gwizdanie: ogolnie jest to jakies rozwiazanie dla tych,ktorzy lubia "grzebac"- oczywiscie nie zastapi to profesjonalnego remapingu,czy chipa ,ale ja czerpie z tego duzo satysfakcji (dziesiatki konfiguracji i jazda z lapkiem,sprawdzanie,logi itp) tutaj jest schemat ,jak podlaczylem MBC co do drugiego IC,to logi zrobilem wczoraj w temp okolo 12 stopni(wieczorem) wiec jak skoncze wszystko dzis,to pewnie tez bedzie wieczor-o ile nic nie stanie na przeszkodzie... temp byla wyzsza o okolo 20~25 stopni-zobaczymy o ile spadnie...
  12. srodkowy nie ma wplywu na sonde i emisje spalin-zmieni sie tylko dzwiek,na glosniejszy
  13. bez kata nie przejdzie MOTu,bo sonde wkladaja w wydech za kazdym razem-odradzam
  14. pewnie,ze tak-rob go sam-wiecej przyjemnosci,kiedy bedzie jezdzic normalnie...szkoda sprzedac...jak go zrobisz,wtedy bedzie jeszcze trudniej...
  15. Witamy na forum
  16. to jest spowodowane ta mala dziurka w wylocie MBC ,po perturbacjach,metodzie prob i bledow, hektolitrach wyjezdzonej benzyny,nieprzespanych nocach spedzonych przy kompie-doszedlem ,jak najkorzystniej podlaczyc MBC,jak to wyskalowac no i jak z tym jezdzic,no a teraz-to juz przyjemnosc... jutro,jak pogoda dopisze-dorzucam drugiego IC-taki maly eksperyment,no i zobaczymy,jak to bedzie w praktyce-dzisiaj zrobie logi bez drugiego,a potem zobacze na ile efektywny bedzie moj pomysl,ale o tym -znajdziemy inny watek nota bene- no niezle Ci sie zbiera rakieta
  17. Dominik masz wskaźnik doładowania w aucie mam -jak znajde czas,to zrobie filmik,jak to wyglada u mnie...a z tym wciskiem-masz racje,czasem jadac odpuszczam gaz i cisne znow i moment jest max doladowanie i czuc to na prawde
  18. koszt na pewno bedzie duzy,bo trzeba wymienic wszystko,prosciej by bylo poczekac i kupic w Polsce,wejsc to i silnik wejdzie,ale duzo roboty,bo i wlew paliwa trzeba wymienic...
  19. tak ma byc i tio tez\ jest norma-okolo 3 tys-tak powinno byc-wtedy masz max doladowanie
  20. dobrze Ci radze,zanim wydasz jakakolwiek zlotowke w tym kierunku,oprucz paliwa,zeby dojechac na spota i pogadac z kims,kto posiada Vaga-a pogadaj ze Spankym-on ma do B7 Vaga z kablem w dobrej cenie-bedzie na przyszlosc
  21. nie boje sie
  22. turbo laduje caly czas od dolu,bo sie kreci caly czas-czuc to okolo 3,5 tys,bo doladowanie jest najwieksze wtedy i mapa paliwowa tez jest tak wystrojona,zeby w tych obrotach bylo najoptymalniej,mapa jest wystrojona fabrycznie pomiedzy najlepszymi parametrami mocy i ekonomii od 3 tysiecy do 4,bo w tych obrotach najczesciej sie auto porusza w miescie ,czy trasie i taki byl cel producenta-kiedy ludziom zaczelo brakowac mocy-tunerzy zmodyfikowali parametry,zeby auto szybciej jezdzilo,lub mniej palilo-cos za cos...temat dobrze znany-tutaj moglby sie wypowiedziec doswiadczony tuner,ktory wie jak poprowadzic linie np. doladowania-mozna od samego dolu,ale sa jeszcze inne elementy seryjnego silnika,ktore temu troche przeszkadzaja i doswiadczeni tunerzy zestroja tak,by bylo najoptymalniej,a nie najwiecej niutow,kosztem mocy w wyzszych zakresach obrotow
  23. witamy na Forum

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.