Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 ADR] Jak cofnąć tłoczek w tylnym zacisku ?
wciskac i jednoczesnie wkrecac,jakas zabka,ja robilem to z kolesiem,on wciskal tloczek podwazajac srubokretem o zacisk,a ja zabka krecilem
-
[B5 1Z] Jak naprawić gąbkę w fotelu z S4
tylko tapicer-jest klej do gabek,ktorego oni uzywaja
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Karta kredytowa - gdzie ?
mysle,ze przelicznik bedzie najlepszy w PKO ,bo nawet jak wysylam czasem jakies platnosci do Polski ,to licza to w kursie ,jaki ma PKO BP,nie slyszalem o problemach...pomysl tez o zabezpieczeniu,na wypadek zgubienia lub defraudacji-dowiedz sie o limit debetowy lub kredytowy,nie wiem dokladnie jak jest w polskich bankach,ale w anglii zawsze masz "margines" do wybrania gotowki,nawet jesli jej na koncie nie ma ,lub jeszcze nie ma-dowiedz sie i zmniejsz to do zera,jest jeszcze opcja wybierania pieniedzy z bankomatu-tez zmniejsz ile mozna w ciagu dnia,opcja zakupow przez internet -to juz musisz zapytac w Banku,jak to zabezpieczyc,no i nie spuszczac karty z oczu,nie dawac nikomu,przyslaniaj pin itp
-
[B6 ALT] Gdzie jest przymocowany klakson ?
musisz odkrecic poduche z tylu kierownicy dwie srobki-torxy,ale nie powiem jakie ,bo nie pamietam,poducha wyjdzie sama,nic nie odpinaj,uwazaj,zeby sprezynki od klaksonu wlozyc w te same miejsca
-
[B6 BEX] Dławi się na wysokich obrotach i biegach - UPDATE
no i o to chodzilo
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
wczoraj nagralem filmik,ale byl kiepskiej jakosci,bo juz pozno bylo, wiec niewiele bylo widac,ale tak: trzeci bieg i gaz do dechy-doladowanie:0,85 na vagu i 0,7 cos tam na wskazniku (ciezko powiedziec jaka jest granica bledu na wskazniku,bo sie telepal troszke ) 4 bieg ,gaz do dechy to samo i 5-ty bieg,gaz do dechy i doladowanie na wskazniku nie spadlo do okolo 5 tys-0,7 cos tam...dalej juz nie probowalem,bo zapierdalalem ponad 160 i mi sie autostrada konczyla,a po jednopasmowce ,z taka predkoscia nie jezdze zazwyczaj :gwizdanie: reasumujac-cisnienie maxymalne utrzymuje sie do samej gory,co pomaga w wyprzedzaniu-jadac 130/h i cisne gaz,a auto sie zbiera podobnie,jak na nizszych biegach doszedlem do tego-metoda prob i bledow-"winna" jest ta mala dziurka w wylocie MBC-ona ma za zadanie "wypuscic" nadmiar cisnienia,ale w atmosfere,a nie do wastgate-co skutkuje utrzymaniem cisnienia,kolejna rzecza, utrzymujaca cisnienie -jest podlaczenie MBC ,jedynym minusem takiej operacji na MBC i tym cisnieniu(0,85 wg VAGa) jest to,ze na piatym biegu ,jadac na pelnym doladowaniu czasem odetnie,bo za dlugo jest takie "stale" doladowanie,ale w praktyce nie jezdzi sie tak dlugo na full throtle-wiec nie widze przeciwskazan do takich ustawien podlaczenie MBC to kluczowe zadanie i alternatywa dla "programu". Probowalem roznych konfiguracji ,bez N75 bezposrednio do turbo itp. wyszlo ,ze takie podlaczenie daje najkorzystniejszy efekt w postaci dlugiego czasu doladowania i lepszym momentem obrotowym,turbo dziura jest praktycznie odczwalna w bardzo malym stopniu-wiec na prawde nie ma problemow z szybkim wyprzedzeniem, czy szybkim startem spod swiatel do korekcji zaplonu i dawki paliwa uzylem Lemmiwinksa,do sprawdzenia wszystkiego Vag-jedynym problemem jest dokladne wyskalowanie AFR,ale to "przerasta" Lemmiwinksa, bo on umozliwia "uzyznienie" mieszanki lub "zubozenie" ,a nie wyskalowanie ,odpowiednie do temperatury i cisnienia,wiec jadac w pewnym momencie jest tzw "kop" i auto za***rdala ,jak wsciekle,a po chwili delikatnie slabnie-malo odczuwalne,dla zwyklego uzytkownika (np mojej zony :gwizdanie:)delikatny wzrost mocy,jest odczuwalny po zalaniu 98-oktanowej benzyny i dodaniu specyfiku,czyszczacego wtryski i podnoszacym ilosc oktanow w benzynie o jakies dwa oktany :gwizdanie: ogolnie jest to jakies rozwiazanie dla tych,ktorzy lubia "grzebac"- oczywiscie nie zastapi to profesjonalnego remapingu,czy chipa ,ale ja czerpie z tego duzo satysfakcji (dziesiatki konfiguracji i jazda z lapkiem,sprawdzanie,logi itp) tutaj jest schemat ,jak podlaczylem MBC co do drugiego IC,to logi zrobilem wczoraj w temp okolo 12 stopni(wieczorem) wiec jak skoncze wszystko dzis,to pewnie tez bedzie wieczor-o ile nic nie stanie na przeszkodzie... temp byla wyzsza o okolo 20~25 stopni-zobaczymy o ile spadnie...
-
[B5 ADR] Strumienica czy uniwersalny katalizator ?
srodkowy nie ma wplywu na sonde i emisje spalin-zmieni sie tylko dzwiek,na glosniejszy
-
[B5 ADR] Strumienica czy uniwersalny katalizator ?
bez kata nie przejdzie MOTu,bo sonde wkladaja w wydech za kazdym razem-odradzam
-
[B5 AEB] Problem z przyspieszeniem
pewnie,ze tak-rob go sam-wiecej przyjemnosci,kiedy bedzie jezdzic normalnie...szkoda sprzedac...jak go zrobisz,wtedy bedzie jeszcze trudniej...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy na forum
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
to jest spowodowane ta mala dziurka w wylocie MBC ,po perturbacjach,metodzie prob i bledow, hektolitrach wyjezdzonej benzyny,nieprzespanych nocach spedzonych przy kompie-doszedlem ,jak najkorzystniej podlaczyc MBC,jak to wyskalowac no i jak z tym jezdzic,no a teraz-to juz przyjemnosc... jutro,jak pogoda dopisze-dorzucam drugiego IC-taki maly eksperyment,no i zobaczymy,jak to bedzie w praktyce-dzisiaj zrobie logi bez drugiego,a potem zobacze na ile efektywny bedzie moj pomysl,ale o tym -znajdziemy inny watek nota bene- no niezle Ci sie zbiera rakieta
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
Dominik masz wskaźnik doładowania w aucie mam -jak znajde czas,to zrobie filmik,jak to wyglada u mnie...a z tym wciskiem-masz racje,czasem jadac odpuszczam gaz i cisne znow i moment jest max doladowanie i czuc to na prawde
-
[B5 ADP] Wymiana silnika 1.6 na 1.9 TDI
koszt na pewno bedzie duzy,bo trzeba wymienic wszystko,prosciej by bylo poczekac i kupic w Polsce,wejsc to i silnik wejdzie,ale duzo roboty,bo i wlew paliwa trzeba wymienic...
-
[B5 AEB] Wskazania wskaźnika doładowania
tak ma byc i tio tez\ jest norma-okolo 3 tys-tak powinno byc-wtedy masz max doladowanie
-
[ALL B7] Pilot w kluczyku nie działa
dobrze Ci radze,zanim wydasz jakakolwiek zlotowke w tym kierunku,oprucz paliwa,zeby dojechac na spota i pogadac z kims,kto posiada Vaga-a pogadaj ze Spankym-on ma do B7 Vaga z kablem w dobrej cenie-bedzie na przyszlosc
-
[ALL B6] Kodowanie 2 kluczyka
nie boje sie
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
turbo laduje caly czas od dolu,bo sie kreci caly czas-czuc to okolo 3,5 tys,bo doladowanie jest najwieksze wtedy i mapa paliwowa tez jest tak wystrojona,zeby w tych obrotach bylo najoptymalniej,mapa jest wystrojona fabrycznie pomiedzy najlepszymi parametrami mocy i ekonomii od 3 tysiecy do 4,bo w tych obrotach najczesciej sie auto porusza w miescie ,czy trasie i taki byl cel producenta-kiedy ludziom zaczelo brakowac mocy-tunerzy zmodyfikowali parametry,zeby auto szybciej jezdzilo,lub mniej palilo-cos za cos...temat dobrze znany-tutaj moglby sie wypowiedziec doswiadczony tuner,ktory wie jak poprowadzic linie np. doladowania-mozna od samego dolu,ale sa jeszcze inne elementy seryjnego silnika,ktore temu troche przeszkadzaja i doswiadczeni tunerzy zestroja tak,by bylo najoptymalniej,a nie najwiecej niutow,kosztem mocy w wyzszych zakresach obrotow
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Nowicjusz - wątek powitalny
witamy na Forum - Nowicjusz - wątek powitalny