Treść opublikowana przez Łukasz13
-
[B6] silnik 3.0 proszę o opinie
Jest pod pokrywą zaworów.
-
Analiza błędu i zdiagnozowanie problemu :-(
Te dwa pierwsze błędy nie sa aż tak istotne, kontrolka esp zapala sie gdy są problemy z przepływomierzem czyli ostatni bład sygnał z niski, z tego powodu gasł i esp sie zapalało i tym sie zajmij. Oczywiście błedami od sai też trzeba się zając sprawdzić działanie czyli pmpa sai i cały układ czy nie jest rozszczelniony itp.
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Nie wiem jak dokłądnie wygląda to w twoim silniku, ale po odkręceniu termostatu powinno sie dać palcem sięgnąc do wirnika pompy i pomacac czy nie jest urwany.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Konkretnych objawów to nie ma wrzuc logi z 002 to bedzie wiadomo czy sie zapętlaja.
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Ja bym jednak sprawdził tą pompe wody zdarza sie że urywają sie wirniki i pompa nie działa.
-
Audi B5 1.6 prawidłowa temp.
tak ma być jest ok, licznik od ok 70-80st do ok 100st temp. faktycznej silnika pokazuje cały czas 90 st.
-
Brak mocy, bląd 17887.
Zmień mechanika jak turbina zatarta jak w logach widać że pompuje, jak odłaczysz rurę to nie będzie dmuchać, nie postoju nie ma obciążenia.
-
proszę o analize logów, brak mocy
Masz nieszczelność w układzie dolotowym przez to turbina dosyć wolno wstaje, trzeba sprawdzić szczelność dolotu kompresorem, a ten błąd może byc powodowany eżektorem: http://www.a6klub.pl/download.php?id=8650&sid=425962c42fb180ee6efe12034e804b1f Najlepiej jakbyś odpioł rurkę gumową która wychodzi z kolektora i idzie do niego i dmuchnął kompresorem ok 1 bar, nie powinien przepuszczać ciśnienia. Zobacz czy też nie jest pęknięty bo lubi się rozłazić na dwie częsci. Mała moc na hamowni wyszłą pewnie też z tego że przy wyższych obrotach zaczyna cofać Ci zapłony, czyli świece do sprawdzenia, wymiany ale narazie ogarnij szczelność. ---------- Post dopisany at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany at 08:41 ---------- A i jeszcze zawór dv do sprawdzenia, bo chyba podbija ciśnienie po zdjęciu nogi z gazu.
-
Jak sprawdzić logi statyczne i dymanmiczne
jaki masz program? najlepszy jest 3.11 wchodzisz w engine wybierasz po dwie grupy u Ciebie będzie np. 002 i 020 wciskasz na dole log i start logi robisz na 3 od ok.1500 obr do odcinki. w drugim przejeżdzie zrób 115 i 118.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No niestety modyfikując program wykorzystujemy margines bezpieczeństwa pozostawiony przez fabrykę, wtryski na granicy zapętlenia, niby na krótkich odcinkach i rolkach jest dobrze, kreski ładne się rysują, a potem przy dłuższym bucie egt idzie w góre a więcej paliwa już wtryski nie wtrysną dlatego jak koledzy napisali egt i afr fajna sprawa widzisz że cos sie dzieje odpuszczasz i silnik żyje, choć nie ma co przesądzać jaka tutaj była przyczyna.
-
Logi do analizy
Pisałem już dwa razy oprócz cofania zapłonów w grupie 020 co może być spowodowane starymi świecami lub kiepskim paliwem albo milionem innych przyczyn reszta logów jest ok, wymień swiece zalej lepszego paliwa i zrób ponownie logi z 020 i 002.
-
Proszę o ocenę logów - zmiana słupka w silniku.
W ajl niestety chyba takie długie są gdzieś widziałem podobne logi z ajl, powyżej 6 tyś zapętlaja się ale tak jak piszesz sonda na bogato więc, ciśnienie zawsze możesz sprawdzić.
-
Logi
Na tym to chyba nie będzie chodzić patrząc na to do ilu silników pasuje:grin: lepiej już poszukać oryginalnej sprawnej używki.
-
Logi do analizy
Świece platynowe ngk prf6q, z tych logów co wkleiłeś wynika że silnik jest w miare dobrej kondycji oprócz tego co napisałem wcześniej.
-
Brak mocy, bląd 17887.
Na pewno jest cos nie tak, jesli tylko mocy mu zostało, podstawa to vag i laptop czyli zrobienie logów dynamicznych, druga sprawa to sprawdzenie ciśnieniowe szczelności dolotu bo bez tego mocy nie będzie jesli turbina pompuje a ciśnienie ucieka.
-
Logi
Aha i tu może być problem, przepływka powinna byc dobrana po numerze identyczna jak siedziała w oryginale, zamienniki niestety się nie sprawdzają.
-
Logi do analizy
Jedyny problem u Ciebie to cofanie zapłonów, wymień świece jesli nie wymieniałeś i powtórz logi z 002 i 020 reszta ok. Może to byc spowodowane też przez kiepskie paliwo, turbo wstaje dobrze więc nieszczelności nie ma.
-
Logi
pb Jak dla mnie to na pewno jest cos nie tak, auto jest seryjne czy coś było zmieniane w silniku? dziwnie krótkie są czasy wtrysku przy bucie, przepływka troche dziwnie wskazuje na wolnych obrotach, zrób tak skasuj błędy przed robieniem loga i zrób jeszcze raz 002 007 i w drugiej turze 002 025 tylko do odcinki.
-
Proszę o ocenę logów - zmiana słupka w silniku.
Na sondzie wygląda dobrze na pb i na lpg, aeb od ajl rozni się tylko kompem.
-
Logi
Chyba każdy widzi co innego, a te logi to były robione na pb czy na lpg?
-
Proszę o ocenę logów - zmiana słupka w silniku.
Wydaje się że wszystko w porządku, powinien miec ok. 180 KM
-
Zmiana dwumasy na zwykłe koło zamachowe
W jakim celu chcesz sie pozbyć dwumasy? jest zepsuta czy cokolwiek ? w tym silniku dwumasa wytrzymuje bardzo długo, jak dwumasa uszkodzona to już lepiej poszukac używki w dobrym stanie, po zmianie na jednomas komfort na pewno ucierpi.
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Tak tam jest przejscie w obie strony, ważne żeby nie był dziurawy czyli jak zatkasz jeden krociec i dmuchniesz w drugi żeby nie uciekało powietrze na zewnątrz.
-
Proszę o analizę błędów
zrób screna i wklej, jesli sprawdzasz zaraz po kasowaniu błedów to bedą na czerwono dopóki nie przejda testów, sprawdzaj po dłużeszej jeżdzie co jest na czerwono.
-
Logi do analizy
to że sa takie wartości może byc problemem ale nie musi zrób dynamicznie bedziemy sie zastanawiac, napisz jakie wartości sa w grupie 032 po jeżdzie tylko ie kasuj wczesniej błedów jakby były.