Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Świeży zakup 1.8t BEX - słabo się odpycha. Film i logi
Ciśnienie paliwa na wolnych za duzo nie mowi, jesli juz to pomiar cisnienia pod obciążeniem by sie przydał, 3.7 niby troche mało ale nie wiem na ile wiarygodny był pomiar, ja i tak narazie obstaje przy wymianie przepływki a dopiero potem mozna coś jeszcze szukać.
-
Świeży zakup 1.8t BEX - słabo się odpycha. Film i logi
Cofanie zapłonu jest sporo mniejsze, kompresja ok, więc jeśli dolot szczelny to szedłbym w wymiane przepływki bo zaniża.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wyle nie to żebym się czepiał ale nie jest to do końca tak jak piszesz, odłączenie wtyczki nie tylko powoduje zapalenie checka i błędu na kompie ale także powoduje wyzerowanie i zatrzymanie korekt w 032, co przy uszkodzeniu jakiegoś elementu w osprzęcie np. przepływki może być w dłuższym użytkowaniu fatalne dla silnika. Tak samo wyłaczenie tylko powiadomienia o błędzie nie jest prawidłowe poniewaź j.w. Wyłączenie fazatora trzeba zrobić dobrze bo w przeciwnym wypadku można narobić sobie biedy... więc nie podchodziłbym do tego tak frywolnie jak to opisujesz.
-
Błąd 16395
Napinacz nie zmienia za każdym razem fazy, jesli to zamiennik to nie ma sie czemu dziwić.
-
1.8t szarpie po chipie powyzej 5000tyś obrotów
Napisz na PW pomogę.
-
Sterowanie ciśnieniem ładowania
Maks. w serii to właśnie koło 0,6 bar.
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
Dwa lata 40 tys, 260km.
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
Nic sie nie dzieje, działa jak ma działać.
-
1.8t szarpie po chipie powyzej 5000tyś obrotów
Wstaw logi z serii i zmien specjaliste.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Żadnych zamienników, uzywka tak ale ze sprawdzeniem, także przemysl.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Przepływka to część eksploatacyjna która z czasem się zużywa i trzeba wymienic, zrób to co napisałem dopiero myśl nad wymianą.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Korekty ok, przepływka jest ta sama w bfb, avj, bex.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Przepływ jest ok 15g za mały, może z tego powodu lekko cofać zapłon, wrzuć dp, sprawdz szczelność dolotu, zloguj jeśli przepływ sie nie poprawi wymien przepłykę jesli myślisz o robieniu mocy.
-
1.8T LPG na zimnym wypada zapłon
Ja poprostu nie depcze mocniej dopuki auto nie złapie 90 st , wiem to nie rozwiaznie.
-
Błąd 17521, prośba o analizę logów dynamicznych
W logach nie widać nic innego oprócz tego co napisałem, faluje na pb i na lpg? daj odczyt kanału 032.
-
1.8T LPG na zimnym wypada zapłon
Najszybciej podmienić wtryski lpg miejscami i sprawdzić.
-
Błąd 17521, prośba o analizę logów dynamicznych
Co do błedu to najlepiej wymienić sonde, logi w miare ok, turbo dobrze ładuje, sprawdz czy zawór dv sprawny bo może być uszkodzony, troszke przepływka zaniża ale bez tragedii.
-
1.8t blad kata i lambdy
Emulator nie zawsze sie sprawdza, emulator wstawiony kątowy czy prosty?, błedy i tak będą najlepiej wyłaczyć drugą sonde w ecu.
-
1.8t BEX - Prośba o analizę logów i błędów.
Zrób komplet logów na pb, zrób jeszcze 003+020+118, LPG do regulacji napewno, na pb jest w miare ok, oprócz tego że program to gotowiec słabej jakości...
-
A4 B6 1.8t BFB Logi do oceny
Kasowałeś błedy przed logami? Turbo działa ok, brakuje loga 003+020, przepływka troche zaniża.
-
potrzebuje konsultacji 1.8T BFB dłubnięty pod 200
Tym podlewaniem dolem bym się nie martwił za bardzo, bardziej bym się martwił późnym wstawaniem turbiny, do tego co się dzieje z mieszanką powyżej 4.5 tys bo tam zalewa i to pewnie kwestia słabego programu, zrób najlepiej komplet logów do odcinki.
-
Prośba o pomoc w zdiagnozowaniu ubogiej mieszanki
Sprawdz szczelność dolotu kompresorem, jak nic nie wyjdzie to przepływka do wymiany, dv powinno byc podłaczona do zaworka pod kolektorem, sa dwa chodzi o ten blizej przodu auta. NA lpg wywala bład bo jest poprostu nie wyrególowane. Turbo późno wstaje, możliwe ze żeliwo jest popękane.
-
AEB brak sterowania na 2giej cewce
Podmień moduł.
-
AEB brak sterowania na 2giej cewce
Moduł zapłonu na filtrze powietrza moze być uszkodzony.
-
Audi a4 b6 1.8t AVJ przepływomierz
Jak założysz nowy będziesz musiał go zakodować, i przeprowadzić kalibracje czujnika skrętu.