Treść opublikowana przez german81
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
tak takie swiece maja byc tam załorzone nic innego bo beda powodowały spalanie stukowe .tu masz linka jak zrobic test szczelnosci Jak przetestowac pod cisnieniem uklad dolotowy
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
w czasie robienia musaiły ci wyskoczyc bo widac ze sterownik jest w trybie awaryjnym .zrób inaczej zacznij od sprawdzenia szczelnosci układu cisnieowo i wymiany swiec , dopiero wtedy moze wyjad jakies sensowne logi , jak zlikwidujesz nieszczelnoaci i pozbedziesz sie spalania stukowego .
-
Pomoc w diagnozie 16684, 16688
jesli masz jeszcze orginalne cewki które nie były wymieniane na tej akcji serwisowej to naleza ci sie nowe cewki za darmo .najlepiej jak zadzwonisz do najbliszego ASO i spytasz sie o akcje serwsowa i podasz numer VIN .
-
[B6 AWX] Logi dla speców
zrób tak jak napisał Tomek i jak bym jeszcze sprawdził cisnienie paliwa na pompie tandem poniewarz BIP-y maja znacznie wartosci na -
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
logi sie do niczego nie nadaja bo sa robione w trybie awaryjnym .pokasuj błedy i powtórz logi przed logowaniem karzdego bloku kasuj błedy i loguj blok 2 a nie 3 bo logujac 3 blok nie widac co sie dzieje z czasami wtrysków .
-
Pomoc w diagnozie 16684, 16688
w pierwszej kolejnosci podmien cewki miejscami i sprawdz czy bład poszedł za cewka jesli tak to cewki do wymiany . jesli masz jeszcze ori cewki i nie byłes na akcji serwisowej na cewki to przysługuja ci nowe cewki w ASO za darmo .natomiast jesli bład dalej pozostanie na 4 cylindrze to dosprawdzenia swiece i kompresja i do podmiany wtryskiwacz no i oczywiscie sprawdz instalacje elektryczna od sterownika do cewki
-
3 błędy sondy lambda duże spalanie
jesli błedy po skasowaniu błedy wracja to moze to swiadczyc o uszkodzonej instalacji miedzy sterownikiem a sonda lub sama sonda jest uszkodzona .
-
Logi do analizy, A4 B6 2.5 TDI BDG
zrób logi bloku 4 w nastawach podstawowych
-
Logi do analizy, A4 B6 2.5 TDI BDG
w tych logach wszystko jest ok . zeby sprawdzic kat wtrysku musisz zrobic logi bloku 4 BS
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
bo 1.8 t to nie tdi i nie zregenerujesz tej przepływki ,a nawet jak ja rozwiercisz lub umyjesz i zacznie pokazywac bzdury to dopiero zaczna sie dziac cuda . a po pierwsza musza byc zrobione porzadne logi bo wtej chwili to jest tylko gdybanie
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
zrób porzadne logi . regeneracia przepływki w 1.8 t nie wchodzi w gre . raczej nie masz nieszczelnosci bo turbo wstaje bardzo wczesnie co swiadczy o tym ze układ jest szczelny .
-
Pytanko :)
logi z bloku 13 robi sie logi dynamiczne bo trakie gazowanie nie jest miarodajne . jak bedziesz logował blok 13 loguj razem z blokiem 2 na 3 biegu od 1500-6500 obr .
-
Logi - ktoś chętny do analizy??
po pierwsze logi do porawki bo sa zrobione nie do odciecia , po drugie masz masakryczne spalanie stukowe . kiedy wymieniałes swiece i jesli tak to na jakiekie wymieniałes ?
-
logi do analizy
masz dalej problem ze spalaniem stukowym, brakuje paliwa od 5000 tys jest tez problem z regulacja cisnienia doładowania pod koniec najprawdopodobniej turbo juz nie daje rady .zrób logi z bloku 118
-
1.8T AJL falujące obroty, nierówne przyśpieszanie
tak jak kolega napisał wysterowanie wyglonda ok ,przydało by sie zmierzyc cisnienie doładowania i sprawdzic szczelnosc jesli jedno i drugie bedzie ok to przepływka do wymiany .
-
1.8T AJL falujące obroty, nierówne przyśpieszanie
do sprawdzenia szczelnosc pod cisnieniem i cisnienie paliwa . masz LPG?zrób jeszcze log z bloku 25
-
Adapptacja podstawowa sterownika silnika
adaptacie robisz w bloku 60 BS
-
Duże spalanie 17L proszę o ocenę logów.
sprawdz temperature silnika w czasie jazdy w blokach pomiarowych blok 1 .masz małom nieszczelnosc miedzy turbo a kolektorem i n75 pod koniec sie zaczyna zawieszac .
-
logi do analizy
auto po programie na ok 180 km . dosyc mocno cofa zapłony przez zapentlone wtryski .sprawdz cisnienie paliwa bo czasy wtrysków sa tragiczne .auto czasem nie szarpie w czasie przyspieszania ?
-
Przepływka, turbo a może coś jeszcze?
jak najbardziej nieszczelny EGR moze powodowac spadek cisnienia
-
1.8T AEB - duże spalanie, lambda? logi do oceny.
naj lepoiej jak zlogujesz bloki 2 7 13 25 .ale zeby dobrze zdiagnozowac twój silnik potrzebny jest jeszcze pomiar cisnienia doładowania i sprawdzenie szczelnosci cisnieniowo oraz dobrze by było zrobic analize spalin .
-
Przepływka, turbo a może coś jeszcze?
cisnienie doładowania jest ok ,termostat do wymiany ,masz nieszczelnosc miedzy turbo a kolektorem .
-
1.8T AEB - duże spalanie, lambda? logi do oceny.
podjedz do mnie to ci zrobie logi i ogarne problem .
-
Przepływka, turbo a może coś jeszcze?
najpierw zacznij od zrobienia porawnych logów bo te sie do niczego nie nadaja .przy logowaniu trzyma sie gaz w podłodze a nie sie nim bawi .
-
Napięcia czujnika stukowego
na napiecie nie ma co zbytno zwracac uwagi , warzniejsze jest czy cofa zapłony i jesli cofa to o ile mozna to sprawdzic w siniku ADR i AEB w bloku 13 logujac to dynamicznie czyli 3 bieg 1500-6500 obr .