Treść opublikowana przez kris_lpgcars
-
zmieniarka CD
czyli musze go kupic. wielkie dzieki za pomoc mam nadzieje ze to bedzie pozyteczny dokumencik dla reszty Pozdrowionka
-
zmieniarka CD
hahaha a niby jak to mam zrobic?
-
Kod do radia Gamma c
albo znajdz magika ktory ktory ma do tego sprzetczyli kawalek laptopa i kabelek coby sie wpiac pod scalaka bynajmniej powodzenia w szukaniu
-
zmieniarka CD
Witam Mam dylemacik a mianowicie nabylem zmieniareczke ori do mojego trupa lecz ten paskudny concert nie widzi jej znaczy po podpieciu zmieniarki do egzystujacego tam kabelka nic sie nie dzieje na radyjku wiec jest problem ma ktos moze pojecie co to moze byc za przyczyna albo czy to dranstwo chce sie widziec z VAGiem czy co doslownie pojecia nie mam.Zaraz ide sie dobrac do kabla bo moze ten wynalazek ma gdzies ciecie ale w miedzy czasie jakby ktos mial inne opcje to jak najbardziej mile widziana bedzie pomoc P.S. podpinalem concerta II i tez nic zmieniarka chodzila w innym wiec opcje wady w sprzecie wykluczam. POMOCY
-
Wymiana paska rozrządu w Audi A4 B5 1.6
dolaczam sie do kwestii ze to jedna i ta sama praca przy obu silnikach a dla niedowiarkow to polecam sie zaznajomic z autakim od zabojadow to dopiero jest zabawa au ''fryca '' wszystko jest latwe proste i przyjemne jak tylko ma sie pojecie o mechanice . Pozdrowionka
-
[B5 ADR] Dymi z tłumika-co to może być?
ten fajny smrod z wydechu to tylko siarkowodor a dobry sposob zeby niedowiarkow uspokoic to sprawdzic na anlizatorze spalin , a tak po psudo fachowemu to jest wynik z krotkich przebiegow i braku dogrzania kata a co za tym idzie osadza sie w nim kupa smieci i czasami warto silniczek przegonic coby rozgrzac dobrze kata i sobie wtedy podopala te smieci, to byla ta bardziej mila opcja druga jest taka ze kat malymi kroczkami nadaje sie do smieci lecz to jest raczej zadka opcja wiec podsumowujac albo jedziemy na warsztacik i sprawdzamy spalinki albo rozgrzewamy kata co by dopalil smieci ktore naskladowal. dla ciekawskich ostatnio robilem przegladzik i test spalin wyszedl calkiem mily HC 25 przy maxie 200 lambda 1.01 dopuszczalne 0.97-1.03 CO 0.05 przy maxie 0.2 (dane wg norm w Anglii, auto po przebiegu 130000mil) Pozdrowionka
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
a ja ostatnio 10 tysiaczkow na syntetyku pomykalem co by silnik z deczka wyplukac i teraz sobie shella polsyntetyk wlalem i co sie okazalo napinacz lancucha rozrzadu sie jakby troszke uciszyl dziwne lecz prawdziwe informacyjnie mineralny w A4 to tylko jak ci sie silnik rozpada albo chcesz go dobic
-
[A4 B5] Wywalenie kata....
kurcze ale wam fajnie j jak bym wywalil kata to bym przegladu nie przeszedl , coz co kraj to obyczaj a kupel od 3 lat tu siedzi a auto przeglady w Polsce ma regularnie tyle ze tam od 3 lat nie bylo.hehe
-
[B5 ADR] Dlaczego bierze mi olej ?
tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i doszedlem do wniosku ze wiekszosc kolegow na dzien dobry powinna zabrac sie od dokladnego sprawdzenia silnika pod wzgledem malych wyciekow. Tez do niedawna bylem ciekawy gdzie mi sie olej podziewa lecz to byl po prostu maly wyciek spod pokrywy zaworow a co do jasnosci autko ma nastukane 200tys km i nadal leje Shell 5W30 i jak do tej pory nie stwerdzilem zebym gubil olej PS roznica moze byc taka ze autko jest angielskie i duzo jezdze po autostradach Pozdrowionka
-
[B5 1.8] wysokie spalanie
w momencie jak hamujesz silnikiem to faktycznie nic nie bierze az do momentu uzyskania poziomu wolnych obrotow, a obserwujac wskazania wtryskow zobaczysz ''cut off'' czyli najnormalniej oszczedzanie paliwka . Czyli to powinno wyjasnic twoje niedowierzanie co tego braku wtrysku ale jak dalej masz watliwosci polecam literature techniczna ktora rozwieje twe watpliwosci. Powodzonka
-
pasek wielorowkowy i napinacz
i to mi sie podoba kolega po fachu po prostu grzecznie sie ciebie pozbyl zebys mu nie zawracal d...y. pozdro [ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-01-2007, 09:52 ] super pomoc, myśle że się każdemu przyda Jeśli jesteś pracujesz w zawodzie mechanika, to raczej taka pomoc byłaby skuteczniejsza mysle...
-
[B5 1.8] wysokie spalanie
witam , co do tego co mechanik mowi to ty podejdz z duzym dystansem, ja sam jestem mechanikiem i klienta nawet takiego co cos tam wie mozna w pole wyprowadzic z reszta sam jezdze 1.8 20V i jedno mam przetestowane ze jak krecisz silnik na miescie sensownie ( w moim przypadku 1500-3000) to i wiecej na zbiorniku polatam a jak wkrecasz wyzej to ECU tez nie jest glupi i ci zwiekszy czasy wtrysku co rowna sie wiecej paliwka ale to jest jeden z bardzo wielu czynnikow ktore maja duzy wplyw. A tak z puli dobrych rad sam sproboj z 2 zbiorniczki przelatac na roznych sytuacjach i sam sprawdzisz o ile masz pod maska wszystko sprawne. Pozdrowienia [ Dodano: 10-01-2007, 01:27 ] a tak na dodatek jak reszta uwaza spalanie 8l/100km przy sredniej predkosci 100km/h przy takim standartowym obciazeniu 4 osob i troche bagazy dadam ze to byly szczegolnie dobre warunki pogodowe .
-
A4 Assistance
a mi to kto pomoze ? i czy jest sens zebym wysylal
-
Wymiana gammy cc na concerta I
smieszne to rozwiazanie bo tylko podswietlanie poprawisz a przyzwyczajenie ze radio ci gasnie po kluczyku zostaje , a tak poza tym ze tak wiele rzeczy nie dziala to moze zna ktos skuteczny lek na to ze w wyswietlaczu 2 linie zginely
-
Wymiana gammy cc na concerta I
z tego co pamietam ostatnio jak podlaczalem zestaw do telefonu to kazde niekontrolowane iskrzenie na pinach konczylo sie spaleniem bezpiecznika z tylu radia wiec poszlo ich chyba z 5 (mowa o radiu concert 2) ale jezeli przypadkiem bedziesz potrzebowal drugiego to mozesz sie odezwac bo ja sie wlasnie zaopatrzylem w concert II.A nawiasem mowiac jak sie bedziesz posilkowal schematami od kolegi z kablomanii to nie ma szans zebys cos s.p..alil. powodziska
-
klimatronic i webasto
a moze ktos by fotke zapodal tak dla wiadomosci ogolu
-
[ALL B5] Kody klimatronica II
a czy ktos dysponuje w wydaniu angielskim?
-
Immobilizer
ludzie nie bojcie sie poduszek !!! jak mialbym sie tak bac to nie moglbym w swiom zawodzie pracowac. do nie dawna pracowalem w servisie peugeota i na codzien bylo naprawianie tego badziewia mianowicie wymiana COM2000 co laczy sie z wyjeciem poduszki, od niedawna bawie sie w KIA i zasada jest ta sama tyle ze zawsze jedna i ta sama uwaga Nie staraj sie podac na kostke napiecia jakiegokolwiek bo ja zdetonujesz (zreszta to tez fajna zabawa o ile masz do tego sprzet) a tak z doswiadczenia 2 razy w ostatnich 2 latach odpiolem bakterie i jestem caly. Ale jezeli nie czujesz sie pewnie to zrob jak uwazasz. Powodziska
-
AIR BAG - błąd 01217
z tym chowaniem kluczyka to jestem pod wrazeniem ze kolego lyka wszystko co ludzie powiedza . Mam nadzieje ze sluchales nie uwaznie bo przy sprawdzaniu poduszek jedyne przed czym musisz sie bac to podanie jakiegokolwiek napiecia na kostke od poduszki , a wrcajac do tematu jezeli nie dotykales wczesniej kostek od poduszek to spodziewaj sie ze czesc moze nadawac sie do wymiany a jezeli wciskales tam paluszki to teraz masz czas na zabawe. Powodziska
-
Czy warto kupic VAG-a
a dlaczego wszyscy tu jaja sobie robia?????
-
cichy alarm???
witam kolege z problemem, mianowicie jak to bylo sugerowane o ile alarm jest i jest on kompletny to jedyny problem ze on jest cichy to jest problem tylko w syrenie ktora seryjnie jest montowana w bagazniku obok pompki do centralnego.A co do zamykania sie w srodku to wiesz ze on nie dziala od razu tylko ma pewien czas na uzbrojenie (zwykle jest to 30sec),a czujniki ruchu w moim A4 sa tylko w slupkach w sumie jest ich 4. Sprawdz to na poczatek i wtedy cos pomyslimy. P.S. ja ten problem mialem ale mala przerobka dala temu rade i jest ok.
-
[B5] Woda za siedzeniem kierowcy
nie wiem czy ci to pomoze ale moja rada jest zebys sprawdzil uklad wentylacji samochodu a mianowicie filtr pylkowy, mialem kilka takich przypadkow w pracy . A tak poza powodzenia w szukaniu
-
Komunikat z wyswietlacza
a jeszcze dodam ze podczas sprawdzania moze sie okazac ze wszystkie swieca tak wiec warto jest sie zabrac do sprawdzania rezystancji na poczatek na zarowkach potem w lampach i co jest normalnym problem sprawdz mase a najlepiej wyczysc. Powodzonka
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
czy z wyzej wymienionych forumowiczow zna sie wiecej na mechanice jak tylko z opowiadan bo widze kolejna sterte osob ktore by chcialy wszystko wymieniac. Siedze w tym bagnie od ponad 12 lat tj. w mechanice i nigdy nie dorabiam sobie bagna a wiec sam sie poruszam A4 i jest jak najbardziej normalne ze pedal sprzegla bierze przy samej gorze . Zycze milego wydawania kasy kolegom na byle co aby tylko cos wymieniac a i tak skutku nie bedzie , wracajac do czyjejs wypowiedzi ze po puszczeniu pedalu sprzegla cos szumi to wyjasnie ze dopoki auto jedzie to nie ma sie czym przejmowac bo to tylko lozysko dociskowe i jest to tez calkiem normalne ze ma okreslony limit na pojezdzenie bez halasowania Powodzenia.
-
[B5 1,8] Caly silnik zalany olejem.
no patrz a ja mialem podobny problem tyle ze stwierdzilem uszczelke ktore nie chce byc szczelna i zabralem auto do mechanika czyli samego siebie . zycze powodzenia w naprawie bo w przypadku kiedy ktos stwierdza ze cos nie bylo dokrecone to ja takiego kolege po fachu okreslam jako niedokladny bo znalazl tylko najbardziej widoczny a co z reszta? kolega dobrze przytoczyl tu rys. wiec poczytaj gdzie moze cieknac a potem pozaskakuj mechanika czy dobrze prace wykonuje . Powodzenia.