Treść opublikowana przez lesand
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
ja u siebie też miałem czarny, przy wymianie wstawiałem zielony z ASO i żadnych problemów, ważny kształt wtyczki i ilość pinów
-
[ALL] Opony 18" - co wybrać?
opinie z forum: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_nexen_n3000_22550_r17_w_xl-t118205.0.html zapytaj o te opony kolegi wojtusania, ja kupowałem od niego
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a czemu 5W30 czy 0W30 do AFN najlepiej lać dobry(Motul, L.M.) 5W40 ew. 0W40
-
[ALL] Opony 18" - co wybrać?
również polecam nexen n3000, jeżdżę już drugi sezon 225/45/17
-
[ALL B5] Pykanie włącznika awaryjnych
miałem podobnie, problem tkwił w przełączniku świateł, u mnie pomogło spryskanie środkiem do styków elektrycznych, poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_regeneracja_przelacznika_swiatel_drogowych-t18542.0.html
-
[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?
wyniki kontroli: http://www.uokik.gov.pl/kontrola_stacji_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php http://www.uokik.gov.pl/kontrola_hurtowni_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php
-
[B5 AFN] Po podłączeniu tempomat nie działa,zero reakcji
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_montaz_tempomatu-t30224.0.html http://krzysztof-zaremba.fm.interia.pl/tempomat/
-
[B6 BFB] Wariujące kierunki - czy da się rozebrać manetkę?
opis z B5 ale powinien się przydać: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_regeneracja_przelacznika_swiatel_drogowych-t18542.0.html u mnie pomogło spryskanie bez rozbierania środkiem do styków elektrycznych
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem
czyli masz przyczynę, poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
motulem dzik i wilczur
-
[B6 AWX] Wycięcie katalizatora
robiłeś gdzieś w Trójmieście? też się przymierzam do wycięcia
-
[B5 AFN] Od czego ten zbiorniczek ?
pamiętaj że stan płynu do wspomagania sprawdza się zaraz po zgaszeniu silnika, a nie po dłuższym postoju, może masz w normie
-
[ALL B6] Świece żarowe, a praca
świece żarowe pracują również po uruchomieniu silnika- ECU dogrzewa silnik(zależne jest to od temp. powietrza, obrotów silnika, obciążenia alternatora itd.) jeśli świece są nie sprawne przy niższych temperaturach ma to jakiś wpływ na pracę silnika
-
Polecane opony letnie
to jakaś bzdura, indeks prędkości R-do 170 km/hZR-pow. 240 km/h Indeksy prędkości Indeks prędkości opon określa z jaką maksymalną prędkością może się poruszać pojazd w nie wyposażony. Jeśli indeks nie wyższy niż H (do 210km/h), to brane jest pod uwagę maksymalne obciążenie opony zgodnie z jej indeksem nośności. Przy indeksach wyższych niż H (210 km/h), zakłada się proporcjonalnie mniejsze dopuszczalne obciążenie wraz ze wzrostem prędkości. J - do 100 km/h K - do 110 km/h L - do 120 km/h M - do 130 km/h N - do 140 km/h P - do 150 km/h Q - do 160 km/h R - do 170 km/h S - do 180 km/h T - do 190 km/h H - do 210 km/h V - do 240 km/h W - do 270 km/h Y - do 300 km/h VR - powyżej 210 km/h ZR - powyżej 240 km/h Indeksy nośności Indeks nośności określa maksymalny dopuszczalny nacisk na oponę. Jeśli użyjemy opon ze zbyt niskim indeksem nośności, opony mogą ulec zniszczeniu. W związku z tym, nie zaleca się stosowania opon z niższym indeksem niż zalecany przez producenta. Niestety nie wystarczy po prostu podzielić maksymalną dopuszczalną masę Twojego auta przez cztery. Nośność odnosi się do wartości dynamicznych a nie statycznych. Np.przy nagłym hamowaniu masa pojazdu może w dużym stopniu zostać przeniesiona na przednią oś. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak sprawdzenie tej wartości w instrukcji auta. Dla indeksów prędkości VR, ZR, V, W, Y: Dla opon kategorii VR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 210km/h. Dla opon kategorii ZR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 240km/h. Dla opon z indeksem V należy zmniejszyć obciążenie o 3% co 10km/h w zakresie od 210 do 240km/h. Dla opon z indeksem W należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 240 do 270km/h. Dla opon z indeksem Y należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 270 do 300km/h.
-
[ALL B5] Jaki felunek na lato .. .
na 17" najlepszy rozmiar to 225/45/17, jak chcesz 50 to 205/50/17
-
Polecane opony letnie
tu masz wszystko ładnie wyjaśnione: http://www.netcar.pl/Opony+-+skr%F3ty+w+oznaczeniach-+indeksy+pr%EAdko%B6ci+i+no%B6no%B6ci.,3714,s.html
-
[B5 AFN] Czyszczenie układu chłodzenia
oczywiście że tak :gwizdanie: tu masz wszystko opisane: http://www.a4-klub.pl/smf/ahh1zafnavgajmanbatj_wymiana_termostatu_fotostory-t4521.0.html
-
[ALL] Kiedy zakładacie letnie opony ?
od 4 dni na 17" :>
-
[ALL] Ile płacicie w waszych miejscowościach za wyważenie kółek
dzisiaj: ściągnięcie jednego kompletu, założenie drugiego 17"alu + wyważenie 30 zł
-
Polecane opony letnie
raczej barum, jak szukasz czegoś dobrego w tym przedziale cenowym to poleciłbym Nexeny N3000( zapytaj kolegi wojtusania http://www.nexenshop.pl/sklep/product_info.php?products_id=47 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_nexen_n3000_22550_r17_w_xl-t118205.0.html
-
[ALL B7] NEXEN N3000 225/50 R17 W XL
u mnie też w rozmiarze 225/45/17, polecam ( zakup u kolegi wojtusania )
-
[ALL B5] Odpala tylko z PLAK-a, co może być?
sprawdź zaworek zwrotny na filtrze paliwa
-
[ALL B5] Filtr czy to złudzenie?
to IC :gwizdanie:
-
[ALL]Poszukiwania pewnego modelu opon
opony Nexen produkowane są przez Roadstone, i dlatego czasami są różnie nazywane, ale to ta sama opona, pełna nazwa to np: Roadstone Nexen N3000, o Minerva nie słyszałem opony Roadstone/ Nexen produkowane są w południowej korei a swoją drogą to tych N3000 trochę jest: http://www.oponyshop.com/sklep/product_info.php?products_id=182 http://www.nexenshop.pl/sklep/product_info.php?products_id=47 http://www.lexanitires.com/2007/n3000_about.htm http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=122004&rodzaj=1 Syron i Nexen produkowane są przez Roadstone, o pozostałe trzeba by wojtusani zapytać
-
[ALL]Poszukiwania pewnego modelu opon
kolegi wojtusania pytałeś, ja kupowałem u niego N3000