Treść opublikowana przez Danek75
-
Szarpanie, gaśnięcie silnika, smród w środku auta. (VAG BŁĘDY)
Jakoś nikt tu nie wspomina o błędzie 16705 - czujnika obrotów silnika G-28 - niezrozumiała wartość. Zainteresowałeś się w ogóle tym czujnikiem? Czy jest sprawny, prawidłowo włożona wtyczka, czy przewody są całe? 17733 i 17734 - czujniki spalania stukowego pierwszego i drugiego cylindra. Wyjmij kostki, popsikaj Contact Sprayem, podoginaj blaszki, sprawdź przewody, czy są całe. 17736 - czujnik spalania stukowego na czwartym cylindrze. Co do tych czujników, to trzeba je odkręcić, sprawdzić i z powrotem przykręcić momentem 20 Nm. 17978 - zablokowany komputer silnika przez immobiliser. Robiłeś coś w ogóle z tymi elementami? Czy tak po prostu na ślepy strzał liczyłeś i kupiłeś moduł, który poprawił sytuację, czy nie?
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Po co? Nie wiem. Tak jest skonstruowany po prostu. Z reguły po danym przebiegu, wymieniasz pasek rozrządu, rolki i pompę wody. W przypadku gdy dochodzi do wymiany napinacza łańcucha rozrządu, to lepiej jest od razu przy takiej wymianie - zmienić również łańcuch. I kolejne 300-400 tysięcy masz z głowy Chyba że nie chcesz dodatkowych kosztów ponosić , to łańcucha nie wymieniasz - twój wybór. I odnośnie pytania - rozrząd jest jeden. Są to dwa wałki rozrządu, połączone z przodu - paskiem zębatym; zaś z tyłu - łańcuchem. I w tym silniku masz zmienne fazy rozrządu. A napinacz łańcucha rozrządu wymieniasz, gdy klepie ci silnik jak stary diesel. Oczywiscie jesli wcześniej wymieniłeś olej, sprawdziłes ciśnienie jakie daje pompa olejowa, no i ssak pompy jest czysty - to wtedy juz tylko zostaje wymiana napinacza łańcucha rozrządu - żeby przestał klepać.
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Z przodu masz pasek a z tyłu łańcuch. Na przód - do paska rozrządu - napinacz kosztuje 300 zeta. Na tył - do łańcucha - pisałem
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Do ADR-a jest tylko jeden rodzaj napinacza - hydrauliczno - elektryczny. Cena 1400 zeta. A na Allegro możesz znaleźć trochę taniej, ale niby jest napisane, że pasuje - choć głowy za takie COŚ nie dam. I skoro juz to chcesz rozebrać, to od razu dokup nowy łańcuszek.
-
Brak kierunkowskazow
A działają ci światła mijania i nawiew?
-
Pęknięty lejek od bagnetu oleju
No oczywistych rzeczy - pisać chyba nie trzeba Skoro jest w miarę świeży olej, to go się przefiltruje przez sitko czy coś podobnego i można go nadal używać.
-
Pęknięty lejek od bagnetu oleju
Ja bym na twoim miejscu zrobił dwie rzeczy: 1 albo nic nie robić i jeździć do kolejnej wymiany. Bo ten kawałek plastiku nigdzie dalej nie poleci. 2. Spuscić olej i wtedy drucikiem wygrzebać ten plastik. Chyba że go nie znajdziesz, to dopiero wtedy spróbuj dmuchnąc parę razy kompresorem w rurkę bagnetu, zeby plastik znalazł się w obrębie korka spustowego. A potem olej możesz z powrotem wlać do silnika.
-
problem z klima
Jak jest za mało - to ma.
-
Kasowanie się licznika kilometrów dziennych, daty i godziny - gdzie problem?
Może z tyłu wtyczka przy liczniku jest luźna.
-
problem z klima
Z plusa akumulatora ciągniesz kabel, rozłączasz wtyczkę przy sprężarce i dotykasz tym kablem z akumulatora. Na włączonym silniku oczywiście.
-
Drżenie kierownicy i calej budy przy hamowaniu 130+
Krzywe tarcze. Jeśli są w miarę grube, to taniej będzie przetoczyć je na samochodzie.
-
Niedziałające światła mijania - jaka przyczyna??
No najprościej - podjechać do kogoś lub na szrot i na próbę podmienić.
-
Niedziałające światła mijania - jaka przyczyna??
A próbowałeś lekko cofnąć kluczyk w stacyjce? Może to wina kostki stacyjki....
-
Dostałem kosztorys - jak podnieść koszty ?
Żeby walczyć o większą kasę, to najpierw musisz wybulić ze 200-300 zł na niezależnego rzeczoznawcę, który ponownie wyceni ci szkodę i wystawi na to kwit. I taka operacja się opłaca, gdyż i tak rzeczoznawca oszacuje ci szkodę na większą kwotę, która również pokryje koszt, jaki poniosłeś wynajmując danego gościa. Jeżdżenie po lakiernikach i pytanie o cenę usługi - nic ci nie da. Poniżej wrzucę ci tekst do przeczytania (troche tego jest, ale warto się z tym zapoznać) Kto to przygotował - jest na początku tekstu. Zaczerpniete z innego forum: (przypominam - to nie jest moje i nie jestem prawnikiem )
-
dla Forumowiczek - w walce z wszelakimi niedoskonałościami ;>
Kuuurde - no jeśli mam obadać i stwierdzić jakieś niedociagnięcia, to muszę dotknąć Ale dobra - niech ci będzie - dwa razy nie oferuję tej samej pomocy
-
dla Forumowiczek - w walce z wszelakimi niedoskonałościami ;>
No ....hmmm...... a nie brakuje?
-
dla Forumowiczek - w walce z wszelakimi niedoskonałościami ;>
Filmów? Monochromatyczne telewizory, już dawno z użycia wyszły
-
Wakacje, Ja sam + Trzy koleżanki... co zabrać? ;)
Mówiąc krótko - laski dzisiaj w ciemię bite nie są i komputer też obsługiwać umieją Więc jeśli znalazły ten temat, to weź chłopie lalę dmuchaną lub dwie tuby wazeliny, bo z pukania, to tylko pukanie w drzwi do kibla zostanie, połączone wraz z pytaniem: czy wolne. Oczywiście życzę sukcesów w podbojach, ale...sukces się ziści, jak przeprowadzisz kilka ostrych imprez alkoholowych. Chyba że laski mogą wypic więcej od ciebie - no to juz wtedy lipa Ale w innych przypadkach to szarżuj jak dzik w ziemniaki, badź też bierz po kolei - jak rolnik dotację unijną Ewentualnie szalej jak dzika kuna w agreście... ps: zaopatrz sie też w lód do okładania... co by opuchlizna zeszła.
-
Gaśnie po wrzuceniu na luz
A pomyślałeś o filtrze paliwa?
-
Czy ja mam podgrzewane spryskiwacze szyb?
Wystarczy popatrzeć. Jak wraz z wężykiem z płynem, leci kabel doprowadzany do obu sprysków - to są podgrzewane
-
Przy odpalaniu rzuca wydechem w Audi A4 B6 1.9TDI
No widzisz - dlatego zależy od mechanika, jak i co sprawdza Tamtego oczywiscie omijam z daleka
-
szukam Sprawdzonej perfumerii
Ja parę razy kupowałem perfumy na amazon.com i porównując zapach i opakowanie do tych kupowanych w perfumette - to jakoś nie wyczułem żadnej różnicy. Jak dla mnie - były identyczne
-
szukam Sprawdzonej perfumerii
Hugo Boss - Energize, Hugo Boss - Dynamic (kula), Acqua Di Gio - Armani. Sprawdź sobie te
-
szukam Sprawdzonej perfumerii
Zajrzyj tutaj To kolegi z forum passata POLECAM. Sam tam robie zakupy i jestem zadowolony. Perfumeria internetowa oferuje perfumy i kosmetyki damskie, męskie, unisex - Perfumette.pl A jak nie wierzysz, to masz tu parę opinii.. Sklep perfumette.pl - opinie internautów o sklepie internetowym
-
Czy ja mam podgrzewane spryskiwacze szyb?
Jeśli wraz z węzykiem zasilającym spryskiwacze w płyn, lecą przewody elektryczne - to masz podgrzewane. A działają wtedy gdy naciśniesz manetkę